14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego rosnące akcje Nvidii nie wróżą dobrze rynkowi

Dlaczego rosnące akcje Nvidii nie wróżą dobrze rynkowi

Opublikowano długo oczekiwany raport o wynikach firmy Nvidia (NVDA). Wskaźniki finansowe spółki przekroczyły oczekiwania Wall Street, co spowodowało, że akcje spółki poszybowały w górę o prawie 20% w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników.

Jednak powszechny wzrost na giełdzie, o którym wielu myślało, nie nastąpił. Indeks S&P 500 (^GSPC) spadł obecnie o ponad 0,5% od ogłoszenia zysków producenta chipów po dzwonku zamykającym 22 maja. Dla Juliana Emanuela z Evercore ISI oznacza to koniec całorocznego trendu wzrostów akcji Nvidii, który powoduje wzrost cen na rynku.

„Wstrzymanie NVDA w sprawie„ akcji będących rynkiem ”prawdopodobnie zakończy „milczenie” niskiej zmienności na rynku w ciągu ostatnich dwóch tygodni” – ostrzegł Emanuel w środowej notatce dla klientów.

Indeks S&P 500 spadł z rekordowych poziomów od czasu ogłoszenia zysków Nvidii, gdy uwaga inwestorów skupiła się gdzie indziej. Akcje spadły, mimo że dzień po ogłoszeniu wyników spółki akcje Nvidii wzrosły o 10%, ponieważ gorętszy od oczekiwań odczyt wyników gospodarczych skłonił inwestorów do ograniczenia oczekiwań na obniżki stóp procentowych w tym roku. Tendencja ta była kontynuowana w tym tygodniu, ponieważ wzrost rentowności 10-letnich obligacji skarbowych (^TNX) do najwyższego poziomu od początku maja przyczynił się do spadku indeksu S&P 500 w tym samym okresie.

Emanuel, który wyznaczył jeden z najniższych celów indeksu S&P 500 na koniec roku na Wall Street na poziomie 4750, zauważył, że akcje pięciu najwyżej ważonych spółek w S&P 500 nigdy nie wzrosły o więcej niż 20% w ciągu trzech dni po wynikach indeksu. Ten okres również nie kończy się wyżej. Zatem według Emanuela niedawna rozbieżność trendów wyraźnie różni się od niemal doskonałej korelacji Nvidii z indeksem S&P 500 w zeszłym roku i może oznaczać, że rynek czeka recesja.

READ  Były dyrektor docelowy wykrywa „jeden przedmiot”, który wywołał burzę konsumencką

„Nie ma precedensu, aby akcje spółki wielkości NVDA zostały „zignorowane” przez szerszy indeks S&P 500” – napisał Emanuel. „Ta rozbieżność jest katalizatorem dalszego ruchu na poziomie S&P 500 przed innymi katalizatorami wydarzeń”.

Jako przykłady Emanuel podał nadchodzące odczyty inflacji, takie jak piątkowa publikacja indeksu osobistych wydatków konsumpcyjnych i czerwcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Emanuel zauważył, że oddzielenie Nvidii od rynku następuje w momencie, gdy akcje spółek o dużej kapitalizacji jako całość stały się ostatnio mniej ze sobą skorelowane. We wtorek, przy odczycie indeksu korelacji implikowanej CBOE (^COR3M), Emanuel zauważył, że korelacja między akcjami spółek o dużej kapitalizacji należała do „najniższych obserwacji w historii”.

Podobne poprzednie minima korelacji są spójne ze spadkami na giełdach, takimi jak trzymiesięczne wycofanie, które rozpoczęło się w sierpniu 2023 r. Według Emanuela w większości przypadków po tym nastąpiła 10-procentowa korekta notowań. Jej scenariusz bazowy pozostaje w połowie roku cofnięciem się, „spójnym ze skutkami dołków korelacji”.

Mówiąc szerzej, inni stratedzy wskazywali na koniec sezonu dodatnich wyników jako powód, dla którego w nadchodzących tygodniach działania rynkowe mogą być gwałtowne, ponieważ inwestorzy skupią się na danych ekonomicznych w obliczu niepewnej ścieżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Ta zmiana w podejściu inwestorów prowadzi do „bardziej niestabilnego rynku” – powiedział Yahoo Finance Keith Lerner, zastępca dyrektora ds. technicznych w Truist.

„Naszym kluczowym przesłaniem jest to, że nadal wierzymy, że podstawowy trend jest wyższy” – powiedział Lerner. „W najbliższej przyszłości rynek będzie szukał katalizatora, co prawdopodobnie oznacza, że ​​czeka nas okres niestabilności”.

SANTA CLARA, Kalifornia – 21 MAJA: Przed siedzibą Nvidii umieszczono tablicę 21 maja 2024 r. w Santa Clara w Kalifornii.  Producent chipów Nvidia opublikuje wyniki za pierwszy kwartał w środę, 22 maja.  (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Baner zostaje umieszczony przed siedzibą Nvidii 21 maja 2024 roku w Santa Clara w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images) (Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images)

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

READ  Elon Musk twierdzi, że Apple „zagroził zablokowaniem” Twittera w swoim App Store

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance