21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego Polska wykluczyła z kadry mundialu starszego obrońcę Masija Rifasa?

Dlaczego Polska wykluczyła z kadry mundialu starszego obrońcę Masija Rifasa?

Katar 2022

Polska wyeliminowała już Macieja Rybusa, ale trener Czesław Michniewicz wykluczył teraz wybór obrońcy na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Tutaj dowiedz się dlaczego.

Maciej Rybus z Polski
© Katarzyna Ivy / Getty ImagesMaciej Rybus z Polski

W Puchar Świata 2022 Grupa CArgentyna była faworytem do wygranej Lionel Messi, Paulo Dybala, Angel Di Maria i Lautaro Martinez. Chociaż zespół zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Świata 2014, zostali wyeliminowani w 16. rundzie turnieju 2018.

Meksyk, Arabia Saudyjska i Polska Są w Dead Heat na ostatnie miejsce w drużynie playoff. Z drugiej strony Eli Dry czterokrotnie wygrał Złoty Puchar w poprzednich siedmiu meczach i zajął drugie miejsce w rundzie kwalifikacyjnej CONCACAF World Cup, mimo że nie miał najlepszej gwiazdy.

Pomimo tego, że na całym świecie znany jest jako Messi, to jest Polska Robert Lewandowski Jest napastnikiem światowej klasy. Polski senior strzelił 75 goli w 130 występach dla swojego kraju i strzelił pięć kolejnych sezonów w Bundeslidze dla Bayernu.

Dlaczego Maciej Rybus odpadł z Polski na mundialu?

Kiedy polski senior będzie próbował poprowadzić swój kraj jak najdalej w tym zimowym turnieju, inny doświadczony zawodnik, Lewandowski i jego koledzy z drużyny w Katarze, będą zmuszeni siedzieć w domu, nie mogąc pomóc.

Poinformowano, że Polska Macieja Rybusa Po podpisaniu kontraktu z rosyjskim klubem nie będzie brany pod uwagę w selekcji do tegorocznych Mistrzostw Świata. Od tego czasu większość międzynarodowych graczy opuściła Rosję Inwazja kraju na Ukrainę Ale 32-letni lewy obrońca, który wystąpił w 66 meczach dla białych i czerwonych, dołączył do Spartaka Moskwa na początku tego miesiąca.

– Trener reprezentacji Polski Chesław Miknevich rozmawiał z Masjidem Rybusem… Po zakończonym w zeszłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej trener powiedział zawodnikowi, że ze względu na obecną sytuację klubową nie zostanie zaproszony. Nie będą brane pod uwagę Dla drużyny jadącej na mundial w Katarze” Polski FA powiedział w oświadczeniu.

PAP zapytany o decyzję Rybusa o pozostaniu w Rosji powiedział: Sportowcy Że on był Tylko ten, kto nie chce odejść Kraj, w przeciwieństwie do swoich międzynarodowych kolegów z drużyny Crescors Kryzhovyak i Sebastian Simansky. Z pomocą przepisów FIFA Krzysztof był w stanie wymusić na zawodnikach ligi rosyjskiej zerwanie kontraktów. Tylko przez pozostałą część sezonu był przypisany do AEK Ateny.

READ  Polska denerwuje USA pospiesznym wprowadzeniem ustawy medialnej wśród obaw o wolność prasy | Polska