26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Disney wzywa przeciwników do powrotu do (nie-pisarskiej) pracy – The Hollywood Reporter

Disney wzywa przeciwników do powrotu do (nie-pisarskiej) pracy – The Hollywood Reporter

W tym tygodniu Disney wysłał list do showrunnerów zatrudnionych przez różne studia firmy, przypominając niesamowitym scenarzystom i producentom, że nadal oczekuje się od nich świadczenia wiążących kontraktowo usług niezwiązanych z pisaniem.

W szczególności chcemy zapewnić Cię, jako innego prezentera lub scenarzystę i producenta, że ​​nie jesteś zwolniony z wykonywania swoich obowiązków jako prezenter i/lub producent swojego serialu w wyniku strajku WGA. [the] Studio wymaga, abyś wykonywał obowiązki showrunnera i/lub producenta, nawet jeśli WGA spróbuje ukarać cię grzywną za wykonywanie takich usług podczas strajku” – napisał Bob McPhail, zastępca głównego doradcy firmy ABC Signature należącej do Disneya, w liście do showrunnerów to do niej dotarło Reporter z Hollywood. „Twoje obowiązki jako showrunnera i/lub producenta nie zostaną zwolnione, zawieszone ani zakończone, dopóki studio nie poinformuje Cię o tym na piśmie”.

List jest datowany na 3 maja, drugi dzień strajku Writers Guild of America przeciwko członkom Motion Picture and Television Producers Alliance, który reprezentuje studia i firmy nadawcze. W tym tygodniu pisarze uderzają w linie pikiet przed głównymi studiami i ekranami w Los Angeles i Nowym Jorku, domagając się podwyższenia minimalnych płac, przejrzystości znaków, ochrony przed małymi pokojami i wykorzystania sztucznej inteligencji.

List (przeczytaj go w całości poniżej) zawiera pytania i odpowiedzi mówiące wystawcom, że są „wymagani” do wykonywania obowiązków, które mogą obejmować obowiązki, które mogą nie być zgodne z wytycznymi dostarczonymi przez WGA około 11 500 strajkującym członkom.

Notatka wyraźnie stwierdza, że ​​​​w rolach showrunnera i / lub scenarzysty-producenta „możesz być zobowiązany, wraz z innymi usługami niezwiązanymi z pisaniem, do świadczenia usług powszechnie określanych jako„ a. mąka godz. usługi jako producent”, takie jak przerwy w czasie, drobne zmiany dialogów lub narracji przed lub w trakcie produkcji oraz „zmiany kierunku artystycznego lub etapów”. objęte projekty.

READ  Domowa trasa koncertowa Davida Harboura i Lily Allen jest bardzo kwiecista

Jednak zasady strajkowe WGA wyraźnie zabraniają członkom związku wykonywania tych czynności podczas przerwy w pracy w 2023 r. „Przepisy z łącznikiem zabraniają (członkom pracującym w podwójnym charakterze) wykonywania jakichkolwiek usług pisarskich, w tym prac” (a) do (h)” określają zasady, stawiając showrunnerów, scenarzystów i producentów w trudnej sytuacji, uwięzionych między dyktatami swoich pracodawców i ich związku.

„Wiele z tego wydaje się… nieprawdą? Długoletni showrunner, który nie otrzymał jednego z nakazów, ponieważ nie ma umowy z Disneyem, powiedział, że obowiązki AH zostały wyraźnie określone przez związek jako rzeczy, których nie możesz zrobić. Prawne Jestem pewien, że istnieje wiele kontrowersji wokół tych rzeczy. Krótko mówiąc, ten dokument nie oszuka żadnego pisarza. To dziwne, ponieważ jest to prawie napisane tak, jakbyśmy próbowali zorganizować firmę, która tak naprawdę nie była związkiem zawodowym. Na przykład wszyscy jesteśmy już w związku, człowieku.