14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Disney Liz z Ike Perlmutter, prezes Marvel Entertainment

Disney Liz z Ike Perlmutter, prezes Marvel Entertainment

Izaaka Perlmuttera Notorycznie oszczędny Prezes Marvel Entertainment, który w zeszłym roku bezskutecznie pracował nad wstrząsaniem zarządem The Walt Disney Company, został zwolniony w ramach cięcia kosztów.

Disney potwierdził ten ruch. Pan Perlmutter, lat 80, został poinformowany przez telefon w środę, że Marvel Entertainment, mały oddział skupiający się na produktach konsumenckich i działający niezależnie od Marvel Studios, jest zbędny i według dwóch dyrektorów zostanie skonsolidowany w większe jednostki biznesowe Disneya. dyrektorzy zaznajomieni ze sprawą przemawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić delikatną sprawę osobistą.

W poniedziałek Disney rozpoczął likwidację 7 000 miejsc pracy, czyli około 4 procent swojej globalnej sumy, w ramach 5,5 miliarda dolarów cięć mających na celu poprawę wyników finansowych Disneya i pozycjonowanie firmy do napędzanego wzrostu.

Pan Perlmutter, znany jako Ike, nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Pan Perlmutter, porywczy i nieustępliwy dyrektor generalny, od ponad dekady był postrzegany jako rozpraszacz w Disneyu — ostatnio, kiedy namówił przyjaciela, aktywistę-inwestora Nelsona Peltza, aby dołączył do rady dyrektorów Disneya.

Pan Perlmutter kontaktował się z członkami zarządu Disneya i wyższymi dyrektorami Disneya sześć razy od sierpnia do listopada, aby wywrzeć presję na pana Peltza, aby dołączył do zarządu, zgodnie z dokumentem papierów wartościowych. Kiedy zostaje odrzucony, pan Peltz rozpoczyna bitwę zastępczą, aby dostać się do zarządu, mówiąc, że obniży koszty, zreorganizuje biznes streamingowy Disneya i uporządkuje niechlujne planowanie sukcesji firmy.

Pan Peltz wycofał się w lutym, kiedy dyrektor generalny Disneya, Robert Iger, ujawnił restrukturyzację i cięcia kosztów, a także możliwy zwrot zysków Disneya.

Od tego czasu przyszłość pana Perlmuttera w Disney była przedmiotem dyskusji w firmie, a większość pracowników uznała, że ​​jego dni są policzone. W środę Disney zwolnił również Roba Stevensa, współprezesa Marvel Entertainment i Jona Turitzena, starszego doradcę dywizji.

READ  Zwyżki na giełdzie załamują się, gdy Fed Powell sugeruje wolniejsze wzrosty, ale szczytowa podwyżka stóp

Rzecznik Disneya potwierdził redukcję etatów w Marvel Entertainment, ale odmówił dalszych komentarzy.

Dan Buckley, prezes Marvel Entertainment, pozostanie, podlegając Kevinowi Feige, prezesowi Marvel Studios. Wcześniej pan Buckley zgłosił się do niego i pana Perlmuttera.

Pan Perlmutter sprzedał Marvel firmie Disney w 2009 roku za 4 miliardy dolarów. Pod koniec lat 90. przejął kontrolę nad korporacją superbohaterów i znacznie rozszerzył działalność, udzielając licencji na studia filmowe, takie jak X-Men i Spider-Man.


Co bierzemy pod uwagę przed skorzystaniem z anonimowych źródeł. Czy znasz źródła informacji? Jaki jest ich motyw, żeby nam powiedzieć? Czy sprawdził się w przeszłości? Czy możemy potwierdzić informacje? Nawet jeśli odpowiada na te pytania, The Times korzysta z anonimowych źródeł w ostateczności. Reporter i co najmniej jeden redaktor znają tożsamość źródła.

Zaangażowanie pana Perlmuttera w Marvel jako całość znacznie się zmniejszyło na przestrzeni lat. On ma nie brał udziału Z filmami Marvela od 2015 roku, kiedy to wybuchł spór z panem Feige o koszty związane z filmem „Doktor Strange”. (Pan Perlmutter chciał zwolnić pana Feige, a pan Egger go unieważnił.) Panie Perlmutter Cenzura przegrana seriali Marvela w 2019 roku.

Pod koniec praca pana Perlmuttera ograniczała się do firm takich jak wydawanie komiksów, które według analityków generują od 40 do 60 milionów dolarów rocznej sprzedaży. (Na przykład całkowite przychody Disneya wyniosły około 83 miliardów dolarów w 2022 roku). Był również zaangażowany w licencjonowanie zabawek Marvela, niektórych produktów konsumenckich i programów o superbohaterach. Marvel Entertainment ma siedzibę w Nowym Jorku.

Prawdopodobnie Disney pozwolił panu Perlmutterowi zachować swoje lenna długo po tym, jak miało to dla niego sens. Jest ważnym udziałowcem Disneya i było poczucie obowiązku: bez niego Disney nie miałby Marvela.

Entuzjazm pana Perlmuttera dla ekonomii korporacyjnej w służbie zysku jest dobrze znany w przemyśle rozrywkowym. W jednym szczególnie żywym przykładzie wyjmował spinacze z koszy na śmieci w biurach Marvela, aby je ponownie wykorzystać. Ludzie z Marvela wciąż rozmawiają o czasie, w którym zasugerował podanie chipsów ziemniaczanych na premierze filmu, aby zaoszczędzić na kosztach jedzenia.

READ  Tesla wzywa Stany Zjednoczone do przyjęcia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących efektywności paliwowej

Aby uważnie obserwować działania w biurach Marvela, pan Perlmutter w pewnym momencie zainstalował co najmniej 20 kamer. Disney oszukał ich kilka lat temu. Jednak jego wysiłki, aby mieć coś do powiedzenia w filmach Marvela, były kontynuowane. Zeszłej jesieni zażądał informacji finansowych związanych z operacją Feige’a i zakwestionował decyzję o wydaniu 200 milionów dolarów na kontynuację „Doktora Strange’a w multiwersie szaleństwa”. (Film zarobił na całym świecie 956 milionów dolarów).

Znane było również zaniepokojenie pana Perlmuttera decyzją pana Igera o usunięciu nadzoru nad przemysłem filmowym Marvela. W lutym, kiedy Disney udaremnił bitwę o pełnomocnika, pan Iger pojawił się w CNBC Zapytano go o zaangażowanie pana Perlmuttera w działania na rzecz zmian. Czy może to nieporozumienie go podsyca?

„Cóż, będziesz musiał zapytać o to Ike’a” – powiedział pan Egger. „Ale ujmijmy to w ten sposób: nie był z tego powodu szczęśliwy. I myślę, że nieszczęście jest tam dzisiaj”.

Rozbieżne opinie polityczne potęgowały napięcie. Pan Perlmutter wspierał kampanie prezydenta Donalda J. Trumpa w latach 2016 i 2020, a ostatnio zapowiedział, że będzie wspierał kampanię Trumpa w 2024 r. Pan Iger jest demokratą, który głośno opowiadał się za wykorzystywaniem filmów Disneya jako nośnika postępowych wartości.

W poniedziałek pan Iger powiedział pracownikom Disneya w e-mailu, że zwolnienia będą miały miejsce w trzech partiach, z których pierwsza nastąpi w tym tygodniu. Ważniejsze miejsca pracy zostaną zlikwidowane w kwietniu, a ostatnia partia „przed rozpoczęciem lata”.

Oprócz Marvel Entertainment, obszary dotknięte w tym tygodniu obejmowały produkcję telewizji kablowej i pozyskiwanie treści. tak jak pierwszy zgłoszony Według The Wall Street Journal, Disney wyeliminował również 50-osobowy dział Metaverse poświęcony „narracji nowej generacji i doświadczeniom konsumenckim”, z których żaden jeszcze nie doszedł do skutku.

Zamknięcie powstającego odwrotnego wysiłku było godne uwagi, ponieważ dywizja została stworzona z wielką pompą przez Boba Chapka, który został zwolniony w listopadzie ze stanowiska dyrektora generalnego Disneya. Pan Egger wrócił z emerytury, aby przejąć stery w firmie.

READ  Sześć osób trafiło do szpitala po tym, jak lot United Airlines do Newark został przekierowany na lotnisko w Nowym Jorku z powodu „silnego wiatru”.