27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Disney+ drożeje... chyba że chcesz reklam

Disney+ drożeje… chyba że chcesz reklam

Firma ogłosiła w środę, że nowy poziom subskrypcji z reklamami od Disney+ zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 8 grudnia w cenie 7,99 USD miesięcznie. Jeśli ta cena brzmi znajomo, powinna być. Oto, co konsumenci płacą teraz za Disney+ bez The reklamy.

Wzrost cen Disney+ następuje po tym, jak usługa była świadczona przez znaczący kwartał. W trzecim kwartale usługa osiągnęła 14,4 mln abonentów, przewyższając oczekiwania Wall Street. Obecnie serwis ma 152,1 mln abonentów.

Wyniki spowodowały, że akcje zyskały 6,5% w handlu po godzinach.

Jeśli chodzi o całkowity zysk firmy, Disney (DIS) wygenerował przychody w wysokości 21,5 miliarda dolarów w drugim kwartale, o 26% więcej niż rok temu, oraz zysk netto w wysokości 1,4 miliarda dolarów, o 53% więcej niż rok temu.

Disney zauważa, że ​​w swojej ofercie multi-streamingu ma 221 milionów subskrybentów. Netflix ma 220,6 mln.

Disney zrewidował również swoją długoterminową prognozę, która wynosiła z 230 mln do 260 mln subskrybentów do końca roku podatkowego 2024. W środę przedstawił nową prognozę dotyczącą 135 mln do 165 mln subskrybentów dla podstawowego produktu Disney+ oraz aż 80 milionów za usługę Disney+ Hotstar Indie.

„Nasz kwartał był znakomity, a nasze światowej klasy zespoły kreatywne i komercyjne osiągnęły doskonałe wyniki w naszych lokalnych parkach rozrywki, znaczny wzrost oglądalności wydarzeń sportowych na żywo i znaczny wzrost liczby subskrybentów naszych usług przesyłania strumieniowego” – powiedział dyrektor generalny Disneya, Bob Chuckle. W środowym liście spółki do inwestorów.

Dlaczego cena Disney+ rośnie?

Disney+ nie jest zbyt drogim serwisem streamingowym Disneya.

Hulu, którego większość należy do Disneya, otrzyma podwyżkę ceny o 1 do 7,99 USD za warstwę z reklamami i 2 do 14,99 USD za Hulu bez reklam.

Jednym z planów, który nie powoduje wzrostu cen, jest pakiet Disney Bundle Premium, który łączy programy strumieniowe Disney+ i Hulu bez reklam wraz z ESPN+. Nadal kosztuje 19,99 USD.

Ten ruch wydaje się być sposobem Disneya na zachęcenie konsumentów do subskrybowania całego zestawu usług, a nie tylko jednego. Z punktu widzenia cen trudno odmówić pakietu z trzema usługami, który kosztuje 9 USD miesięcznie niż największy Disney.

Disney (dis) Oferuje również dwa nowe plany pakietów: pierwszy to Disney+ i Hulu z reklamami za 9,99 USD; Druga to wszystkie trzy usługi z reklamami za 12,99 USD.

Łączenie usług przesyłania strumieniowego wydaje się być nowym celem dla firm medialnych.

Weźmy Warner Bros. Na przykład odkrycie. Firma macierzysta CNN ogłosiła w zeszłym tygodniu, że połączy swoje dwie usługi transmisji strumieniowej, HBO Max i Discovery+, następne lato.

Jeśli pierwszą fazą rewolucji telewizyjnej, która rozpoczęła się około 2017 roku, są „Wojny nadawcze”, następną można uznać za „Rumble of the Bundles”.

READ  Wywiad z Billem Haderem - Gwiazda w trzecim sezonie Barry'ego „On jest Smitten”

Dlaczego więc Twój portfel strumieniowy ma otrzymać kolejny hit? To dlatego, że budowanie udanych usług przesyłania strumieniowego jest naprawdę drogie.

Usługi takie jak Disney+ wydają miliony, jeśli nie miliardy, na tworzenie nowych treści, które przemawiają zarówno do starych, jak i nowych subskrybentów, a także na kosztowną infrastrukturę, która je łączy. Ilustracja A: W trzecim kwartale Disney stracił 1,06 miliarda dolarów w jednostce sprzedaży bezpośredniej — prawie cztery razy więcej niż rok temu.

CEO Disneya Bob Chapek otrzymuje nowy trzyletni kontrakt
Szybki wzrost wykazywał również oznaki dojrzewania, tj. spowolnienie wzrostu. Netflix (NFLX)król nadawania, utraconych abonentów Dwa kwartały z rzędu w tym roku.

W całej branży coraz trudniej jest przyciągnąć nowych subskrybentów, a jeśli liczba rejestracji spada, przychody muszą skądś pochodzić. Prostym sposobem na to jest podniesienie cen.

Disney może ujść na sucho z tego rodzaju wzrostem cen, biorąc pod uwagę ogrom swojej biblioteki.

Disney+ jest domem dla niektórych z najpopularniejszych marek w całej swojej rozrywce, w tym Marvel Studios, Pixar, Disney Animation i Star Wars. Hulu ma również filmy fabularne z 20th Century Studios i programy FX, a także inne ryczące treści.

Nowa oferta wspierana reklamami, a także nowy pakiet planów transmisji firmy „zapewnią konsumentom większy wybór w różnych przedziałach cenowych, aby zaspokoić różnorodne potrzeby naszych widzów i dotrzeć do szerszej publiczności” – Karim Daniel, dyrektor generalny Disney Entertainment and Media Distribution, poinformował w środowym oświadczeniu.

Więcej niż tylko strumień

Mocny trzeci kwartał Disneya był nie tylko z tyłu Disney+.

Dział Garden, Experience and Products firmy miał bardzo dobry kwartał, generując przychody w wysokości 7,3 mld USD, co stanowi wzrost o 70% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Disney powiedział, że było to wynikiem „wzrostu frekwencji, obłożenia pokojów nocnych i żeglowania statków wycieczkowych”.

READ  Brazylijska policja twierdzi, że jej córka wykorzystała oszustwo psychologiczne, aby ukraść matkę

„Nasze lokalne parki i kurorty były otwarte przez cały bieżący kwartał, podczas gdy Disneyland Resort był otwarty przez 65 dni od kwartału poprzedniego roku, a Walt Disney World Resort działał ze zmniejszoną przepustowością w poprzednim kwartale” – podała firma.