23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Disney broni Igera, aktywista Peltz mówi, że „nie ma udokumentowanych osiągnięć” w dużych mediach

Disney broni Igera, aktywista Peltz mówi, że „nie ma udokumentowanych osiągnięć” w dużych mediach

Nelsona Peltza

Dawid A. Grosjean | CNBC

Disneya Wycofując się z ubiegania się Nelsona Peltza o miejsce w zarządzie we wtorek, agent giganta rozrywki walczył z inwestorem i jego aktywistyczną firmą, Trian Fund Management, nabiera kształtów.

Disney powiedział we wtorek we wniosku o papiery wartościowe, że jego rada dyrektorów jest tam, gdzie musi być, aby posunąć firmę do przodu. Firma broniła również poprzednich przejęć CEO Boba Igera i powiedziała, że ​​Peltz nie rozumie biznesu Disneya, brakuje mu umiejętności zwiększania wartości dla akcjonariuszy i nie oferuje żadnej strategii.

„Peltz nie ma udokumentowanych osiągnięć w dużych mediach lub technologii i nie ma rozwiązań, które można by zaoferować zmieniającemu się krajobrazowi mediów” – powiedział Disney w prezentacji dla inwestorów opublikowanej we wtorek.

zeszły tydzień, Peltz przedstawił swoją sprawę o bitwę pełnomocników z Disneyem w programie CNBC „Squawk on the Street” po tym, jak Trian złożył wstępne oświadczenie pełnomocnika, szukając miejsca w zarządzie.

Peltz poruszył kwestie związane z ostatnim spadkiem wartości dla akcjonariuszy i przejęciem Foxa przez Disneya za 71 miliardów dolarów w 2019 roku. Trian zwrócił również uwagę na to, co opisał jako słaby ład korporacyjny, w tym nieudane planowanie sukcesji i brak zaangażowania Disneya w Trian w ostatnich miesiącach.

— David Faber z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Ta historia ewoluuje. . Sprawdź aktualizacje

READ  Wendy's podnosi znak „na sprzedaż”, gdy traci grunt na rzecz McDonalda i Burger Kinga