27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DGA szczegóły nowego trzyletniego kontraktu – Różne

DGA szczegóły nowego trzyletniego kontraktu – Różne

Directors Guild of America ujawniło w środę więcej szczegółów swojej nowej umowy z głównymi studiami, w tym szczegóły dotyczące pozostałej formuły przesyłania strumieniowego i języka sztucznej inteligencji.

Związek osiągnął wstępne porozumienie w sobotę wieczorem z Motion Picture and Television Producers Alliance. Rada Narodowa jednogłośnie zatwierdziła umowę we wtorek i przekazała ją członkom do zatwierdzenia.

Według dokumentUmowa przewiduje 21-procentowy wzrost przepływu odpadów na największych platformach. Wynika to z nowej formuły uwzględniającej międzynarodowych abonentów, co skutkuje 76% wzrostem pozostałych obcokrajowców.

Umowa stanowi również, że generatywna sztuczna inteligencja nie jest „osobą” i że sztuczna inteligencja nie może przejmować zwykłych zadań wykonywanych przez członków DGA. Język nadal będzie pozwalał na sztuczną inteligencję w procesie tworzenia filmu, pod warunkiem, że producent wcześniej skonsultuje się z członkiem DGA.

Umowa stanowi: „Pracodawcy nie mogą używać GAI w połączeniu z przedmiotami kreatywnymi bez uprzedniej konsultacji z dyrektorem lub innymi pracownikami objętymi DGA, zgodnie z wymogami umowy podstawowej DGA”.

Związek będzie również organizował dwa spotkania w roku z AMPTP w celu omówienia rozwoju technologii sztucznej inteligencji.

Dawniej DG Podaj kilka szczegółówW tym, że podwyżki minimalnego limitu wyniosą 5%, 4% i 3,5%.

AMPTP może dążyć do zastosowania wszystkich powyższych postanowień do Writers Guild of America, która strajkuje od ponad pięciu tygodni, oraz do SAG-AFTRA, która rozpoczęła negocjacje w środę. Oba związki oświadczyły, że nie będą przestrzegać warunków wynegocjowanych przez DGA.

DGA ma również kilka zwycięstw dla swoich członków. Reżyserzy telewizyjni otrzymali dodatkowy płatny czas wolny na współpracę przy drugiej części odcinka telewizyjnego. Reżyserzy telewizji bezpośredniej i płatnej otrzymali dodatkowy dzień na kręcenie godzinnych programów.

Umowa określa również warunki bezpłatnych platform streamingowych, takich jak Tubi i Freevee, z pozostałymi 2% „sumy pracodawcy” po początkowym oknie.

READ  Jennifer Lawrence dowiaduje się, że twórca Yellowstone, Taylor Sheridan, był jej trenerem aktorskim – ostateczny termin

Uwzględniono również przepisy bezpieczeństwa, które pojawiają się w odpowiedzi na zastrzelenie Halyny Hutchins na planie „Rustu” w 2021 roku. Umowa obejmuje przepisy dotyczące szkolenia z broni palnej oraz pilotażowy program rekrutacji funkcjonariuszy ds. Bezpieczeństwa do przeprowadzania ocen ryzyka. Najnowsze orzeczenie opiera się na porozumieniu osiągniętym na początku tego roku w Sacramento i rozszerza pilotaż na Nowy Jork i Georgię.

AMPTP zwrócił swoją uwagę na SAG-AFTRA, która ma trzy tygodnie na wynegocjowanie umowy przed wygaśnięciem umowy 30 czerwca.