28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dave Chappelle usuwa nazwisko ze sceny w liceum wśród kontrowersji - termin

Dave Chappelle usuwa nazwisko ze sceny w liceum wśród kontrowersji – termin

Budynek teatru w Duke Ellington School of Art w Waszyngtonie miał zostać oficjalnie nazwany podczas dzisiejszej ceremonii na cześć jednego z najsłynniejszych absolwentów szkoły: Dave Chappelle.

To nazewnictwo przyszło mi na myśl, gdy Chappelle wspierał szkołę, zwłaszcza po tym, jak to on i jego przyjaciele byli grupą, która zebrała najwięcej pieniędzy na budynek.

Chappelle był centrum kontrowersji po komentarzach w swojej książce Netflix Specjalny ostatni rok Uważano ich za nienawidzących osób transpłciowych. Podczas wizyty w Duke Ellington School of Art w listopadzie spotkali go tam studenci.

będziemy, Dla mnie Felietonista Washington Post Josh Rogen i Inne raportyNa dzisiejszej imprezie komik ogłosił, że mimo wszystko nie umieści swojego nazwiska na scenie. Zamiast tego postanowił nazwać go „Teatrem Wolności i Ekspresji Artystycznej”.

Następnie opowiedział o tym, jak opisywać i analizować swoją pracę.

Widziałem w gazecie, że mężczyzna w kobiecych ubraniach rzucił ciastem w Mona Lisę i próbował go okaleczyć. Rozśmieszyło mnie to i pomyślałem: „To jest jak najbliższy„.”

Chappelle powiedział najbliższy Zostało to niesprawiedliwie przedstawione w prasie.

„Nie można zgłosić pracy artysty i usunąć artystycznych niuansów” – powiedział.

Komik porównał to do przekazania wiadomości, że duży królik strzelił mężczyźnie w twarz, ale nie powiedział im, że opisana praca to kreskówka Królika Bugsa.

„Kiedy mówisz, że nie mogę czegoś powiedzieć, pilniejsze jest, abym to powiedział. Nie ma to nic wspólnego z tym, co mówisz, że nie mogę powiedzieć. Ma to związek z wolnością ekspresji artystycznej”.