4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dave Chappelle opowiada o Kanye, antysemityzmie i Trumpie w monologu „SNL”

Dave Chappelle opowiada o Kanye, antysemityzmie i Trumpie w monologu „SNL”CNN

Dave Chappelle W swoim najnowszym monologu „Saturday Night Live” poruszył wiele kontrowersyjnych tematów, skupiając się głównie na Kanye West Ostatnie komentarze antysemickie.

W długim zestawie nazwisko Chappelle zostało sprawdzone Były prezydent Donald Trump i kandydat do Senatu Herschel Walker Mógł również zasugerować negatywną reakcję na jego żarty o osobach transpłciowych.

Przed rozpoczęciem rutyny rozwinął małą kartkę papieru i przeczytał z niej: „Ubolewam nad antysemityzmem we wszystkich jego formach. Stoję z moimi przyjaciółmi ze społeczności żydowskiej. ”.

Jeśli chodzi o Westa, Chappelle powiedział, że zwykle zwracał się do raperów, gdy West był uwikłany w kontrowersje – ale tym razem, jak powiedział Chappelle, czekał na reakcję. antysemickich wypowiedzi Zachodu. Chappelle żartował również, że „Kane miał duże kłopoty, Keri wpadła w kłopoty”, odnosząc się do gwiazdy NBA. Skomentowane przez Brooklyn Nets Komentarze po udostępnieniu linku do antysemickiego filmu w mediach społecznościowych.

Chappelle powiedział, że widzi, jak Zachód „przyjmuje iluzję, że Żydzi prowadzą show-biznes”, mówiąc, że „myślenie nie jest szalone – ale szaleństwem jest mówić głośno w takim klimacie”.

Kontynuował: „Wiem, że naród żydowski przeszedł przez straszne rzeczy na całym świecie, ale nie możesz winić za to czarnych Amerykanów. Po prostu nie możesz”.

W wyraźnym nawiązaniu do reakcji niektórych komiksów, gdy publiczność uważa ich żarty za obraźliwe, Chappelle zakończył monolog, przyznając, że nie lubi już występować przed dużym tłumem, mówiąc: „Rozmowa nie powinna być zbyt straszna. o wszystkim. To bardzo utrudnia mi pracę.” „.

– Mam nadzieję, że niczego mi nie zabiorą – powiedział. „kim oni są.”

Chappelle szczerze żartował na temat ciał transpłciowych kobiet i osób transpłciowych w kilku promocjach wydanych w ciągu ostatnich kilku lat. krytyka jego komentarzy Został szybko zainstalowany w 2021 roku po wydaniu wielomilionowego specjalnego Netflix, „najbliższy,” Obrażanie zwolenników LGBTQ i zmuszanie niektórych pracowników Netflix do protestów przeciwko firmie i żądania usunięcia osoby prywatnej.

READ  *NSYNC PONOWNIE ŁĄCZY SIĘ NAD ŚCIEŻKĄ DŹWIĘKOWĄ „Trolls Band Together”: RAPORT

Netflix Stałem obok specjalnego, który był później mianowany Dla dwóch Emmy. kaplica skierowany Criticism był w trasie wkrótce po premierze własnego filmu, mówiąc widzom, że jest gotów porozmawiać z przechodzącymi krytykami, ale że nie „ugina się przed niczyimi żądaniami”.