16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dave Chappelle opowiada o Kanye, antysemityzmie i Trumpie w monologu „SNL”

Dave Chappelle opowiada o Kanye, antysemityzmie i Trumpie w monologu „SNL”CNN

Dave Chappelle W swoim najnowszym monologu „Saturday Night Live” poruszył wiele kontrowersyjnych tematów, skupiając się głównie na Kanye West Ostatnie komentarze antysemickie.

W długim zestawie nazwisko Chappelle zostało sprawdzone Były prezydent Donald Trump i kandydat do Senatu Herschel Walker Mógł również zasugerować negatywną reakcję na jego żarty o osobach transpłciowych.

Przed rozpoczęciem rutyny rozwinął małą kartkę papieru i przeczytał z niej: „Ubolewam nad antysemityzmem we wszystkich jego formach. Stoję z moimi przyjaciółmi ze społeczności żydowskiej. ”.

Jeśli chodzi o Westa, Chappelle powiedział, że zwykle zwracał się do raperów, gdy West był uwikłany w kontrowersje – ale tym razem, jak powiedział Chappelle, czekał na reakcję. antysemickich wypowiedzi Zachodu. Chappelle żartował również, że „Kane miał duże kłopoty, Keri wpadła w kłopoty”, odnosząc się do gwiazdy NBA. Skomentowane przez Brooklyn Nets Komentarze po udostępnieniu linku do antysemickiego filmu w mediach społecznościowych.

Chappelle powiedział, że widzi, jak Zachód „przyjmuje iluzję, że Żydzi prowadzą show-biznes”, mówiąc, że „myślenie nie jest szalone – ale szaleństwem jest mówić głośno w takim klimacie”.

Kontynuował: „Wiem, że naród żydowski przeszedł przez straszne rzeczy na całym świecie, ale nie możesz winić za to czarnych Amerykanów. Po prostu nie możesz”.

W wyraźnym nawiązaniu do reakcji niektórych komiksów, gdy publiczność uważa ich żarty za obraźliwe, Chappelle zakończył monolog, przyznając, że nie lubi już występować przed dużym tłumem, mówiąc: „Rozmowa nie powinna być zbyt straszna. o wszystkim. To bardzo utrudnia mi pracę.” „.

– Mam nadzieję, że niczego mi nie zabiorą – powiedział. „kim oni są.”

Chappelle szczerze żartował na temat ciał transpłciowych kobiet i osób transpłciowych w kilku promocjach wydanych w ciągu ostatnich kilku lat. krytyka jego komentarzy Został szybko zainstalowany w 2021 roku po wydaniu wielomilionowego specjalnego Netflix, „najbliższy,” Obrażanie zwolenników LGBTQ i zmuszanie niektórych pracowników Netflix do protestów przeciwko firmie i żądania usunięcia osoby prywatnej.

READ  BTS dzieli się swoimi przemyśleniami przed koncertem Busan World Expo 2030

Netflix Stałem obok specjalnego, który był później mianowany Dla dwóch Emmy. kaplica skierowany Criticism był w trasie wkrótce po premierze własnego filmu, mówiąc widzom, że jest gotów porozmawiać z przechodzącymi krytykami, ale że nie „ugina się przed niczyimi żądaniami”.