20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy ubezpieczenie domu obejmuje szkody spowodowane przez meteoryt?  Tak mówią eksperci.

Czy ubezpieczenie domu obejmuje szkody spowodowane przez meteoryt? Tak mówią eksperci.

the Prawdopodobieństwo, że meteor spadnie z nieba i uderzy w twój dom To astronomiczne, a niektórzy eksperci szacują, że jest to 1 na 3,9 biliona, co jest znacznie niższym prawdopodobieństwem niż pojedynczy los na loterię wygrywający nagrodę Powerball.

Chociaż rzadki, kamienny meteoryt chondrytowy faktycznie przetrwał podróż przez ziemską atmosferę i rozbił w poniedziałek dach domu w mieście Hopewell w New Jersey, według lokalnej policji i ekspertów astronomicznych.

Nasuwa się pytanie: czy polisy ubezpieczeniowe domu zwykle pokrywają koszty szkód spowodowanych przez meteoryty, asteroidy lub inne rodzaje śmieci kosmicznych, które spadły z kosmosu i rozbiły się w twoim domu? Wielu ekspertów ubezpieczeniowych twierdzi, że odpowiedź prawdopodobnie będzie twierdząca.

„Na podstawie informacji zwrotnych od naszych członków i innych partnerów branżowych wydaje się, że spadający obiekt, taki jak meteoryt lub spadający satelita, zazwyczaj byłby objęty standardową polisą ubezpieczeniową właścicieli domów lub nieruchomości komercyjnych” — powiedział Gary LaSpisa, wiceprezes ds. Rada ubezpieczeniowa stanu New Jerseydla NJ Advance Media.

„Oczywiście zawsze ważne jest, aby przeczytać swoją politykę i być świadomym wszelkich wyjątków, które mogą mieć w twojej polityce” – zauważył.

Astronomowie potwierdzili, że rzadki kamienny meteoryt z kosmosu uderzył w dach tego domu w dzielnicy Titusville w Hopewell Township w stanie New Jersey 8 maja 2023 r.

Po tym, jak jasna kula ognia pojawiła się na niebie w Michigan w styczniu 2018 r., powiedział Michigan Insurance Alliance MLive.com Spadające obiekty — w tym asteroidy, meteoryty i satelity — prawdopodobnie będą objęte ubezpieczeniem zarówno domu, jak i firmy.

„Istnieje pokrycie szkód spowodowanych przez spadający przedmiot na konstrukcję domu lub firmy, a także za mienie lub rzeczy, które zostały uszkodzone wewnątrz budynku”, zgodnie z MLive, powiązany z NJ.com.

„Meteoryty mogą nie być zagrożeniem, o którym ludzie w Michigan myślą” – powiedział Pete Conmench, dyrektor wykonawczy IAM. „Ale na szczęście polisy ubezpieczeniowe właściciela domu pokryją szkody spowodowane przez meteoryt lub jego odłamki”.

READ  Astronauta NASA wreszcie spędzi cały rok w kosmosie – Ars Technica

strona ubezpieczeniowa, InsuranceHub.comzgadza się, że przedmioty spadające z kosmosu są zazwyczaj objęte ubezpieczeniem domu — podobnie jak obiekty naziemne, takie jak drzewa, które mogą spaść na Twój dom podczas niepogody.

„Odpowiedź brzmi: tak, normalnie powinieneś być pokryty tą zbuntowaną asteroidą”. mówi strona w tym poście. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczenie domu zwykle obejmuje spadające przedmioty. A asteroida jest, no cóż, obiektem, który spada, gdy uderza w Ziemię”.

Susie Cobb, właścicielka domu w dzielnicy Titusville w Hopewell, który został uderzony przez mały meteoryt wczesnym popołudniem w poniedziałek, nie mogła uzyskać komentarza, czy firma ubezpieczeniowa domu pokryje szkody lub koszty naprawy.

Kosmiczny kamień, który mierzył około 6 cali na 4 cale, wyrwał dziurę w dachu jej domu, a następnie przebił się przez sufit i uderzył w drewnianą podłogę, według Departamentu Policji Hopewell Township.

Poinformowało o tym CBS 3 News w Filadelfii Kamienie odbijały się od ziemi, wróć do sufitu, a następnie ponownie do podłogi. Nie było doniesień o obrażeniach.

Metalowy obiekt, który okazał się rzadkim kamiennym meteorytem, ​​przebił się przez dach domu przy Washington Road w Old Pennington Crossing w dzielnicy Titusville w Hopewell Township w poniedziałek, 8 maja 2023 r.

Rzadko zdarza się, aby meteoryt (techniczne określenie meteorytu lądującego na Ziemi) spadł na zaludniony obszar, powiedział Chris Buckley, astronom z South Jersey.

„Ponieważ większość planety jest pokryta oceanami, to właśnie tam spada większość meteorytów” – powiedział Buckley. Nie oznacza to, że nie spadają one cały czas na tereny zamieszkałe. Każdego roku na Ziemię spada ponad 17 000 meteorów. Po prostu meteoryty znalezione w odległych obszarach lub wspólnych obszarach utrudniają ich identyfikację na podstawie zwykłych materiałów ziemskich”.

Incydent z meteorytem Hopewell, powiedział Buckley, „podnieca społeczność naukową, ponieważ kiedy uderzasz w taki budynek, łatwiej jest zidentyfikować i potwierdzić, że niewątpliwie pochodzi on z nieba”.

Powiedział, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby dodatkowe kawałki kamiennego meteorytu „osiadły i rozpryskiwały się na dachu i suficie dotkniętego domu”.

READ  Astronomowie rozwiązują zagadkę zaginionych bliźniaków w centrum galaktyki

Meteoryty to w zasadzie skały kosmiczne. Niektóre to małe cząsteczki pyłu i skał pozostawione przez komety, inne to fragmenty asteroid lub planet.

Dziękujemy za poleganie na nas w dostarczaniu lokalnych wiadomości, którym ufasz. Proszę rozważyć wsparcie NJ.com z abonamentem.

Do Len Melisurgo można dotrzeć pod adresem [email protected].

Czy masz wskazówkę dotyczącą wiadomości? Powiedz nam dalej nj.com/tips.