14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Steam wkroczy do gry, w której „Banana” osiąga liczbę 400 000 jednoczesnych graczy?

Czy Steam wkroczy do gry, w której „Banana” osiąga liczbę 400 000 jednoczesnych graczy?

Jeśli ostatnio zwracałeś uwagę na najczęściej grane gry na Steamie, bez wątpienia widziałeś dziwną grę. To będzie gra „Banan”, w której stukasz banana. I to wszystko. To wszystko.

Ale teraz liczba jednoczesnych graczy w Bananie przekroczyła 420 000 Stan sprzed godziny Sprawy nieco się nasilają, biorąc pod uwagę… powód Gracze grają i kto tak naprawdę gra. To miliard robotów.

Gra jest drukarką pieniędzy. Po wystarczającym kliknięciu otrzymasz w grze bananowe „wrapy”, a dzięki możliwości sprzedaży tych żetonów będziesz mógł zarobić prawdziwe pieniądze właśnie na tych kliknięciach. Podczas gdy większość skór można sprzedać za trzy centy, niektóre ceny wzrosły do ​​dziesiątek, a nawet setek dolarów. Obecnie rekord wynosi 1345 dolarów.

Problem w tym, że zdecydowana większość grających to boty, członkowie zespołu deweloperskiego Heri przyjęta do Polygon:

„Niestety, obecnie mamy pewne problemy z botami, ponieważ gra w zasadzie zużywa 1% zasobów na twoim komputerze lub nie zużywa jej wcale, ludzie nadużywają do 1000 kont alternatywnych, aby zdobyć rzadkie dropy lub przynajmniej dropy w dużych ilościach.”

Według ostatnich obliczeń tylko jedna trzecia graczy była „prawdziwa”, a reszta to boty. To było wtedy, gdy w grę grało 141 000 graczy, a teraz odsetek ten mógł wzrosnąć. Hery twierdzi, że zwrócili się do Valve z prośbą o pomoc w powstrzymaniu tego, ale zastanawiam się, czy Valve może zrobić więcej.

Herry przyznaje, że gra została skonfigurowana jako „błąd prawny dotyczący nieskończonych pieniędzy”. Gracze grają w podstawową grę na Ziemi za darmo, wyszukując skórki, które można sprzedać za pieniądze. Mam na myśli rynek. Ludzie płacą za te skórki z tego czy innego powodu, nawet jeśli są drogie. Zastanawiam się jednak, czy Valve mogłoby wkroczyć i wprowadzić nowe zasady dotyczące takich gier, aby usługa nie została nimi nagle zalana. Ta gra drukuje pieniądze dla Valve, graczy i dewelopera, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie potrzebujesz więcej niż jednej osoby lub szkieletowego zespołu, aby stworzyć/uruchomić taką grę, ale to… nie może być kontynuowane, prawda ? Czy gra o bananach wyhodowanych przez boty będzie zawsze na szczycie Steam?

Jak dotąd wydaje się, że nie ma końca botom i nie ma końca Valve, choć jak dobrze wiemy, przez większość czasu milczą. Nie sądzę, żeby to mogło trwać wiecznie, ale jeśli nie, to zastanawiam się, jak to się skończy i jakie będzie uzasadnienie.

Chodź za mną Na Twitterze, Wątki, youtube, I Instagrama.

Sięgnij po moje powieści science fiction Seria Bohaterów Zabójców I Trylogia Ziemi.

READ  Firma Nothing firmy Carl Pei planuje wypuścić smartfona w Stanach Zjednoczonych, który miałby konkurować z iPhonem