21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Rosjanie są na pokładzie z Putinem?

Czy Rosjanie są na pokładzie z Putinem?

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Były doradca stowarzyszenia Rosyjski Szef mówi, że nie może go nawet słuchać Prezydent Rosji Władimir PutinPrzemówienie do narodu w poniedziałek wieczorem. Musiał to przeczytać po fakcie.

„To rozmowa osoby z urojeniami, która nie jest już związana z otaczającą rzeczywistością” – powiedział Gleb Pavlovsky dla Fox News.

Spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przed kamerami telewizyjnymi tego samego dnia było dla Pawłowskiego rozczarowującym widowiskiem, spotęgowanym prostym faktem, że nikt nie odważył się zakwestionować Putina w sprawie jego planów przerysowania mapy Europy i być może rozpoczęcia totalnej wojny.

Kobieta trzyma swojego psa, gdy razem z innymi czeka na przejście z obszarów kontrolowanych przez rząd Ukrainy na terytorium kontrolowane przez prorosyjskich separatystów w Stanicy Ługańskiej, jedynym czynnym codziennie przejściu granicznym w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, wtorek, 22 lutego 2022 r. Rosja twierdzi, że uznanie przez nią niepodległości Obszary we wschodniej Ukrainie rozciągają się na terytorium obecnie kontrolowane przez siły ukraińskie. Wtorkowe oświadczenie stwarza większe ryzyko w obliczu obaw Zachodu, że Moskwa może po poniedziałkowym uznaniu obszarów rebeliantów przeprowadzić inwazję na Ukrainę na pełną skalę. (Zdjęcie AP/Wadim Ghirda)

„Jeśli porównasz decyzję Biura Politycznego z Breżniewem w sprawie Afganistanu i wprowadzenie wojsk w tym czasie, było więcej dyskusji. Potem ludzie się spierali i wyrażali wątpliwości, a tu masz grupę modeli i to są ludzie, którzy są odpowiedzialni. dla bezpieczeństwa. To jest obrzydliwe ”. Pawłowski mówi, że obwinia przywódców bezpieczeństwa tak samo, jak obwinia Putina za obranie kursu, który w rzeczywistości może sprawić, że Rosja będzie znacznie mniej bezpieczna, podczas gdy przez cały czas pojawiał się argument, że Rosja po prostu musi odpowiednio zająć się swoimi problemami w zakresie bezpieczeństwa, a jeśli to zostanie rozwiązane, bądź w porządku.

READ  Izrael twierdzi, że zawieszenie broni osiągnięte z Hamasem zostało naruszone po 15 minutach

„Nikt nie zostanie zabity” za przesłuchanie Putina w sprawie jego kontrowersyjnej i prowokacyjnej decyzji o uznaniu części Ukrainy za niezależne podmioty lub odegraniu roli adwokata diabła, powiedział Pawłowski. Czuł, że niektórzy z nich, w rzeczywistości prawdziwi ochroniarze w pokoju, mieli poważne zastrzeżenia.

Chińskie media nieumyślnie nakładają zasady KPCh na relacje rosyjsko-ukraińskie, wskazówki dotyczące przejęcia przez Tajwan

Tak właśnie czuje się Pawłowski, trzeba przyznać, że od dziesięciu lat był poza swoim wewnętrznym kręgiem. Ale nie jest osamotniony w swoich wnioskach.

Wielu twierdzi, że przemówienie Putina do narodu jest niezwykłe, zarówno pod względem tonu, jak i treści. Kolejne wypowiedzi i ruchy wstrząsnęły ludźmi w Rosji i sprawiły, że zaczęli się zastanawiać, co przyniesie jutro. Wielu z nich się boi.

Mapa przedstawiająca Ukrainę, Rosję, Krym, region Donbasu kontrolowany przez siły prorosyjskie i kraje sąsiednie.  Ian Jobson, Fox Digital

Mapa przedstawiająca Ukrainę, Rosję, Krym, region Donbasu kontrolowany przez siły prorosyjskie i kraje sąsiednie. Ian Jobson, Fox Digital
(Fox News)

Rosja jest ogromnym krajem i trudno powiedzieć, jak te ostatnie posunięcia się cofają. Niewątpliwie duża część z około 68% ankietowanych tutaj Rosjan twierdzi, że wyrażenie zgody prezydentowi zaaprobowałoby również jego retorykę, a być może także plan, ale inni otwarcie kwestionują, co można osiągnąć dla Rosji.

Oleg Ignatow współpracował z partią polityczną Putina Jedna Rosja. Wskazuje na sprzeczności w argumentacji Putina o potrzebie ochrony Rosji i Rosjan poprzez uznanie dwóch separatystycznych republik i uczynienie Rosjan bezpieczniejszymi w kraju.

Długa gra Rosji z Ukrainą, energią i Europą

„Ukraina będzie bardziej zbliżać się do Zachodu, a kraje zachodnie udzielą Ukrainie większego wsparcia, także w zakresie współpracy wojskowej i gospodarczej. Więc Ukraina będzie dla nas wyglądać jak wróg. Dla Rosji wygląda to na wielkie niebezpieczeństwo” – mówi Ignatow. . „Nie sądzę, że Rosja staje się bezpieczniejsza”.

Ignatow przyznaje, że trudno byłoby powiedzieć, czy Rosjanie mogliby zwrócić się przeciwko swojemu prezydentowi, gdyby sytuacja przerodziła się w pełnoprawny konflikt.

„Media są tutaj pod kontrolą rządu, a proces wyborczy jest pod kontrolą rządu i szczerze mówiąc, nie mamy dobrego zrozumienia rosyjskiego społeczeństwa, bo np. nie mamy dobrych sondaży. Tak i to jest duże problem tutaj.”

Nikt nie twierdzi, że zna końcową rozgrywkę Putina. Pawłowski martwi się, że jego kroki zostały podjęte do tej pory z niewielkim wkładem merytorycznym. Mówi, że Putin staje się coraz bardziej samotnikiem, a pandemia to zaostrzyła.

Poparcie Bidena w sprawach zagranicznych dla pułapek Bidena wynosi do 40%: sondaż Gallupa

„Jego izolacja jest rodzajem zmiany, głęboką zmianą osobowości”, mówi Pawłowski. „Wszystko na Kremlu było zbudowane na ciągłej komunikacji, na rozmowie”.

„Jest teraz w dość nienormalnej sytuacji, ale myślę, że nawet jeśli porównamy ją z sytuacją ze Stalinem w ostatnich latach, Stalin też się odizolował. Nigdy nie przyjechał na Kreml, mieszkał w swoim wiejskim domu, ale nadal członkowie Politbiura przyszedł do niego. , przyszły dzieci i tak dalej, czyli była jakaś normalność. Moim zdaniem Putin ma reżim kwarantanny, który go otoczył – w jakiś sposób go niszczy. ”

Pomnik Niepodległości pojawia się nad Majdanem w Kijowie przed ukraińską flagą narodową, która została wywieszona z okazji Dnia Jedności w Kijowie na Ukrainie w środę.

Pomnik Niepodległości pojawia się nad Majdanem w Kijowie przed ukraińską flagą narodową, która została wywieszona z okazji Dnia Jedności w Kijowie na Ukrainie w środę.
(AFP/Efrem Lukatsky)

I jest pewien rozmówca, którego obecność została szczególnie zaniedbana.

Pawłowski zakłada, że ​​„Angela Merkel dużo z nim (Putinem) rozmawiała”. „To było prawie jak terapia lub coś dla niego. Mogła to zrównoważyć psychologicznie. Oczywiście trudno to udowodnić, ale wydaje mi się, że jej sposób komunikowania się był dla niego w jakiś sposób medyczny, jakiś rodzaj psychiatrii.”

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

Pożegnalne słowa Pawłowskiego są impulsem do dalszego dialogu z człowiekiem, który sugeruje, że jest oderwany od rzeczywistości, i dlatego, konkluduje Pawłowski, dialog jest teraz ważniejszy niż kiedykolwiek.

READ  „Niemożliwe”: panika po tym, jak Izrael nakazał ewakuację szpitala Al-Shifa w Gazie | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

„To nie jest kwestia dobrego lub złego traktowania Putina. To jest problem kryzysowy, z którego wszyscy chcemy wyjść, z wyjątkiem małej grupy szalonych ludzi. Więc musimy porozmawiać. Trzeba porozmawiać. To jest to, co (Putin ) boi się sam, boi się dyskutować o problemach”.