19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy obawiasz się, że Biden i Trump mogą zaszkodzić Twojemu portfelowi inwestycyjnemu?  Cóż, nie ma gdzie się ukryć!

Czy obawiasz się, że Biden i Trump mogą zaszkodzić Twojemu portfelowi inwestycyjnemu? Cóż, nie ma gdzie się ukryć!

Oto podsumowanie dzisiejszej porannej odprawy, które można Subskrypcja Otrzymywane codziennie rano na Twoją skrzynkę odbiorczą z:

Zawsze sprawiało mi przyjemność umieszczanie prognoz giełdowych w kontekście osobistych doświadczeń życiowych.

Mam też dla Was nowy, spersonalizowany Krótki poranek Czytelnicy dzisiaj.

Kiedy czwartego lipca biegałem w upale na boso w ramach obsesyjnego programu treningowego, przed listopadowymi wyborami prezydenckimi miałem kilka przelotnych myśli na temat kierunku rozwoju akcji.

Ta scena przypomina mi czasy z dzieciństwa, kiedy popełniałem błąd, a ojciec próbował mnie zdyscyplinować. Zawsze biegałam do szafy i zamykałam drzwi, myśląc, że nie znajdzie mnie tam obok moich zabawek, takich jak Transformers i Wojownicze Żółwie Ninja.

Ciągle popełniałam błędy – on mnie odnalazł i w tych chwilach nauczyłam się, że tak naprawdę nie ma gdzie się ukryć.

Specjaliści mówią mi, że z tym właśnie muszą się zmierzyć inwestorzy w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie.

„Moja prosta odpowiedź jest taka, że ​​Stany Zjednoczone są tak ogromne i ogromne, że gdyby Stany Zjednoczone nie działały… [around the election]„Jest bardzo niewiele miejsc, w których można się ukryć” – powiedział Ben Laidler, szef strategii kapitałowej Bradesco w podcaście Inaugural Show Yahoo Finance (wideo powyżej lub posłuchaj). Tutaj).

„Mogłbym zasugerować jeden lub dwa powody” – dodał Laidler. „Być może Chiny są jednym z nich, ale jak wiadomo, jest bardzo niewiele miejsc, w których można się ukryć”.

To naprawdę ma dla mnie duży sens.

Czy zamierzasz sprzedać 50% swoich wysoce dochodowych udziałów w NVDA do końca lata i zainwestować wszystkie swoje pieniądze w Europie w nadziei, że będzie mniej zmienna?

PKB UE w pierwszym kwartale wzrósł o skromne 0,3% w ujęciu kwartalnym. PKB za czwarty kwartał zrewidowano do minus 0,1% z poprzedniego poziomu 0%. W drugiej połowie 2023 r. UE znalazła się w recesji technicznej!

READ  Akcje spadają, spada liczba trafień na rynku nieruchomości, poznajcie Muska na Twitterze: Aktualizacje na żywo

Nie oczekuje się, że obecnie będziemy świadkami rzeczywistego przyspieszenia wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej.

Inflacja w Unii Europejskiej pozostaje wszechobecna, co skłoniło prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde do odrzucenia oczekiwań na kolejną obniżkę stóp procentowych w tym roku. Europejski Bank Centralny na posiedzeniu 6 czerwca podjął decyzję o obniżeniu stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego.

Konkluzja jest taka, że ​​Europie brakuje zachęt.

Rzućmy okiem na Chiny.

PKB Chin w pierwszym kwartale wzrósł o 5,3%, ale inwestycje w nieruchomości i działalność deweloperską spadły o 9,5%. Jeden z dyrektorów generalnych branży powiedział mi niedawno, że nie spodziewa się ożywienia działalności w Chinach dopiero pod koniec 2025 r.

Kilka tygodni temu były starszy członek gabinetu prezydenta George’a W. Busha opowiedział mi szczegóły swojej niedawnej wizyty w Chinach. Są zaskoczeni negatywnym wydźwiękiem wśród chińskich konsumentów i obawiają się, że w przyszłości nastąpi nagłe spowolnienie gospodarcze w związku z ograniczonymi budżetami gospodarstw domowych.

Wszystko to współgra z niedawną słabą sprzedażą w Chinach gigantów z branży dóbr konsumpcyjnych Nike (NKE) i Levi’s (LEVI).

W rezultacie Chiny i Europa wypadły ze stołu negocjacyjnego.

„Zaobserwowaliśmy już ostre reakcje rynku w związku z wyborami w Indiach, Meksyku i Francji” – powiedział klientom w notatce Keith Lerner, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Truist.

I to wszystko, jeśli chodzi o te kraje.

Bitcoin może być w stanie przetrwać niedawną wyprzedaż i wykorzystać swoją ofertę przedwyborczą jako zabezpieczenie przed rosnącym deficytem, ​​który szkodzi wiarygodności dolara amerykańskiego.

Ale kto wie?

„Wybory są jednym z elementów muru niepokoju, po którym, moim zdaniem, rynek będzie nadal się wspinać, wraz ze strachem przed inflacją i recesją” – dodał Laidler.

Mało wygodne.

Podobnie jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem, będziesz musiał znieść wszelkie bóle na rynkach spowodowane chaosem między Bidenem a Trumpem. Prawda jest taka, że ​​nie ma gdzie się ukryć.

READ  Broadcom kończy sprzedaż licencji wieczystych VMware i testuje klientów i partnerów

Peter Tuchman, jeden z czołowych ekspertów z Wall Street, powiedział, że długoterminowy trend wzrostowy na rynkach pozostaje niezmieniony. Posłuchajcie poniżej, co mi powiedział Widok otwierający.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Więcej odcinków programu inauguracyjnego znajdziesz na naszej stronie internetowej Centrum wideo. Oglądaj na swoim ekranie Ulubiona usługa przesyłania strumieniowegoLub posłuchaj i subskrybuj Podcasty Apple, Spotify Lub gdziekolwiek znajdziesz swoje ulubione podcasty.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance