8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Google ogłosi zaktualizowane Nest Hub na I/O?

Google I/O odbędzie się za dwa dni, a Pixel Tablet prawdopodobnie zostanie uruchomiony. samo urządzenie Po prostu kolejny tablet z Androidem, ale po podłączeniu do bazy ładującej, która ma wbudowane głośniki, brzmi bardzo podobnie do Nest Hub Max. Podobnie jak Nest Hub Max, może działać jako inteligentna konsola domowa – i mam nadzieję, że utoruje drogę do lepszego interfejsu inteligentnego domu. to było lepsze.

Nest Hub jest przykładem wszystkiego, co idzie nie tak z inteligentnym sterowaniem domem: jego interfejs jest nieintuicyjny i nieelastyczny, jego reakcje są powolne, jego reakcje są nieprzewidywalne i często całkowicie błędne.

Wydaje się, że Google używa tabletu Pixel jako okazji do zrobienia tego. Pixel Tablet działa na Androidzie i Z tego, co widzieliśmy do tej poryPozwala sterować inteligentnym domem bezpośrednio z aplikacji Google Home, tak jak na każdym innym tablecie czy smartfonie. To jest świetne dla osób, które kupują tablet Pixel; Aplikacja Home jest znacznie potężniejsza niż interfejs Nest Hub, a zaktualizowana wersja, która jest dostępna od listopada w publicznej wersji zapoznawczej, oferuje nowe, zaawansowane funkcje i większą elastyczność.

Oczywiste jest, że Google przygotowuje się do przeglądu ekosystemu Google Home. I żadna część ekosystemu nie potrzebuje tego bardziej niż na wpół popękana fasada Nest Hub.

Problem z Nest Hub (krótkie)

Wracajmy. Obecnie Google sprzedaje dwa inteligentne wyświetlacze z ekranem dotykowym: Nest Hub Max, który został wydany w 2019 r., oraz Nest Hub drugiej generacji z 2021 r. Nadal obsługuje również Nest Hub z 2018 r. Wszystkie trzy działają na tym samym interfejsie, który zawsze był nieco skomplikowany, ale staje się coraz bardziej dostrojony, podobnie jak Google Dodaje funkcje i usuwa inne.

Nest Hubs mają ekrany dotykowe, dzięki czemu wydaje się, że można z nimi wchodzić w interakcje, tak jakbyś korzystał z tabletu. Ale jak mówi moja koleżanka Jennifer Pattison Tuohy, krawędź Inteligentne wyświetlacze to tak naprawdę tylko inteligentne głośniki, które mogą pokazywać różne rzeczy: zdjęcia dzieci, filmy z YouTube, domowe kamery, pogodę i tak dalej, mówi ekspert ds. inteligentnych domów.

Fajnie, że mają ekrany. Fakt, że mają ekrany dotykowe Wprowadza to jednak w błąd, ponieważ rozmowa z nimi jest zawsze szybsza i łatwiejsza niż korzystanie z interfejsu dotykowego, a ponadto istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania pożądanych rezultatów.

W przypadku Nest Hub część tego sprowadza się do projektu interfejsu, który nie zmienił się znacząco od 2020 roku. Na ekranie głównym znajduje się szereg kart u góry, a na każdej karcie znajduje się stos kart. Istnieje strona przeglądu, strona pulpitu nawigacyjnego, strona mediów, strona kontaktowa i tak dalej. Ale ponieważ musi być wystarczająco duży, aby można go było zobaczyć z drugiego końca pokoju, gęstość informacji jest niewiarygodnie niska, co oznacza wiele przesunięć i kliknięć, aby dostać się do wszystkiego, co chcesz zrobić.

READ  Apple wprowadza Final Cut Pro i Logic Pro na iPada

Nest Hub Max (po lewej) ma znacznie mniejszą gęstość informacji niż ogólny podgląd aplikacji Google Home, która działa na OnePlus Pad (po prawej).
Zdjęcie: Dan Seifert/The Verge

Nawet jeśli możesz poruszać się po interfejsie, aby znaleźć rzecz, którą chcesz zrobić, nie ma gwarancji, że Nest Hub faktycznie to zrobi. Zamiast zostać zakodowanym w celu wykonania czynności, których można by się spodziewać, większość elementów interfejsu wysyła plik Symulowane polecenie głosoweto Asystent Google analizuje je w czasie rzeczywistym, w zależności od tego, kto pyta.

Na przykład Nest Hub ma coś w rodzaju szuflady aplikacji, który został dodany w 2021 rokuA w tym zasobniku znajduje się ikona Gry (na razie). Jeśli mój redaktor, Dan Seifert, naciśnie ikonę Nest Hub Max, otworzy się okienko Gry, co ma zrobić. Jeśli klikniesz na „Gry” Dla mnie Nest Hub Max pobiera strumień wideo z kamery Nest Cam w moim pokoju gier o nazwie Game Cam. przycisk Nie wie, co ma zrobić.

Inny przykład: przez połowę czasu Nest Hub Max nie słyszy, jak mówię „Hej Google”, chyba że podniosę głos. W aplikacji Google Home znajduje się suwak o nazwie „Hej Google”. Kiedy zwiększyłem go o jeden poziom na moim telefonie, Nest Hub Max wyrecytował definicję czułości – tak jak ja Powiedział „Hej, Google, czułość”. Nie wiem, czy to naprawdę zmieniło czułość mikrofonu.

Google wbudowało rozmowy wideo Duo w Nest Hub Max, a następnie połączyło Duo z Meet i zapomniało powiedzieć o tym Nest Hub, który nadal ma ikonę Duo. Kiedy stukam w imię mojej żony w kontaktach domowych i wybieram rozmowę wideo, Nest Hub po prostu nie wie, jak to zrobić. Wcześniej poprosiłem go, żeby zadzwonił I stukając w własne zdjęcie profilowei skontaktowałem się z zupełnie innym Nathanem Edwardsem — jednym z kilku mężczyzn, których nigdy nie spotkałem z nazwiska, ale których miałem w kontaktach, ponieważ miałem przeznaczone dla nich e-maile. Teraz uruchomiłeś Duo z ikony. Asystent zapytał: „Do kogo chcesz zadzwonić?” „Jestem”, powiedziałem, mając nadzieję, że wyśle ​​połączenie wideo na mój telefon. Zamiast tego wyciągnął listę albumów i list odtwarzania Spotify o nazwie „Ja”.

READ  Fani Segi wzywają do opóźnienia Sonic Frontiers po ujawnieniu gry

Innym dużym problemem jest to, że nie można znacząco dostosować interfejsu ani na urządzeniu, ani w aplikacji Google Home. Jedynym sposobem na zmianę układu pomieszczeń i urządzeń jest zmiana ich nazw, tak aby pojawiały się wcześniej w alfabecie. Google w końcu naprawiło to w publicznej wersji zapoznawczej aplikacji Home, który umożliwia dodawanie urządzeń i grup jako ulubionych oraz – począwszy od dwóch tygodni temu – przestawianie ich. Ta opcja nie pojawia się jeszcze w Nest Hub.

Kiedy Google wypychał gry na Nest Hub, interfejs był wypełniony kafelkami reklamującymi gry, takie jak Nakarm moją rybkę Lub Historie małych rekinów. Nie mogłem ich odrzucić. Nie mogłem nawet przesunąć płytek w prawo. W ustawieniach nie było miejsca, w którym mógłbym je wyłączyć, w filtrach treści nie było miejsca na ich zmianę itp. Możesz wyłączyć wiadomości, filmy i muzykę, ale nie było możliwości wyłączenia gier.

Teraz, gdy gry są (na szczęście) niedostępne, Google umieścił tablicę z wiadomościami w moim interfejsie. Ponieważ mieszkam w Ameryce, tablice informacyjne zwykle pokazują bzdury celebrytów lub nagłówki o ludziach, którzy zostali zastrzeleni. Nie mogę zmienić źródeł tego forum, ani usunąć go z interfejsu.

Biorąc pod uwagę ograniczoną moc obliczeniową Nest Hub Max, fakt, że tak naprawdę nie jest on przeznaczony do obsługi dotykowej oraz fakt, że musi obsługiwać wielu użytkowników, i tak musisz użyć aplikacji Google Home na telefonie lub tablecie, aby zmienić większość ustawień i nie jest jasne, gdzie jest jakakolwiek konkretna opcja. duchy. Czy jest to w ustawieniach konta użytkownika? ustawienia urządzenia? ustawienia wtyczki? ustawienia domu? nikt nie wie.

Weź tę skrzynkę z wiadomościami: otwieram Google Home na telefonie i klikam kartę Nest Hub Max. Stamtąd przejdź do Powiadomień i cyfrowej równowagi > Cyfrowej równowagi > Filtry > Nest Hub Max (ponownie) > Wiadomości i podcasty i stuknij Zablokuj wiadomości. te bloki Mój głos programów informacyjnych, ale nie robi nic z kartą wiadomości.

Aby skonfigurować sensowną kontrolę rodzicielską – Dostarczone przez Google w listopadzie 2022 r, ponad trzy lata po tym, jak dostałem Nest Hub Max — musiałem utworzyć konta Google dla moich dzieci w szkole podstawowej i nauczyć Nest Hub Max rozpoznawać ich twarze i głosy. Włącz kontrolę rodzicielską i przestoje NIE Usuń niedostępne opcje z Nest Hub Max. Oznacza to po prostu, że słyszę „Hej, Google, zagraj w Baby Shark Stories” i „Przepraszam, ale nie mogę tego zrobić, gdy włączone są ograniczenia treści” Pięćset razy w tygodniu Dopóki moje dzieci o tym nie zapomniały.

READ  Oppo ogłasza szybkie ładowanie 150 W, już wkrótce dla OnePlus

Jest też tablica „medytacje do wypróbowania” na wypadek, gdybyś potrzebował się uspokoić. Jestem taki spokojny. Jesteś spokojny, stary.

Tablet Pixel jest pokazany w prezentacji z wydarzenia #MadeByGoogle 2022.
Obraz: Google

Nadszedł czas, aby Google dokonał przeglądu interfejsu inteligentnego domu

Wiemy, że Pixel Tablet działa na systemie Android i wiemy, że aplikacja Google Home przechodzi przegląd, co oznacza, że ​​tablet będzie w znacznie lepszej pozycji do robienia wszystkich rzeczy, które chciałbym, aby Nest Hub był lepszy. Z tego, co widzieliśmy w zapowiedziach, sama zaktualizowana aplikacja Home rozwiązuje większość moich problemów z interfejsem Nest Hub — dla osób, które kupują tablet Pixel.

Ale Nest Hubs nigdzie się nie wybierają. Chyba że Twój Pixel Tablet ma ukryty głośnik Nest w stacji ładującej – co, dla jasności, nadal będziesz potrzebować osobnego kontrolera Matter i routera brzegowego Thread do inteligentnego domu. Wszystkie koncentratory Nest są kontrolerami Matter, a Hub i Hub Max drugiej generacji są również routerami brzegowymi wątków. Podczas gdy Google to ma Inne wzmacniacze i węzły sieciowe z kontrolerami materii (I jeszcze jeden, który jest także routerem granicznym Thread, Nest Pro Wi-Fi), prawdopodobnie nie zabije istniejących inteligentnych wyświetlaczy tylko dlatego, że uruchamiają nowy tablet.

To pierwsze wejście/wyjście od czasu, gdy Google zintegrowało Matter z Google Home i byłbym zszokowany, gdyby Google nic o tym nie powiedział. Jeśli Google wypuści Pixel Tablet, prawdopodobnie usunie aktualizację aplikacji Google Home z publicznej wersji zapoznawczej, a może nawet ją uruchomi Uruchom edytor tekstu W tym samym czasie. Z nowym tabletem, nową aplikacją domową i nowym skupieniem się na substancji byłoby bardzo dziwne pozostawienie Nest Hub w obecnym niechlujnym stanie.

Są powody do optymizmu. Google spędził ostatnie dwa lata na wymianie Nest Hub OS na Fuchsia OS: Nest Hub pierwszej generacji otrzymał go w 2021 r., Nest Hub Max w 2022 r., a Nest Hub drugiej generacji w maju 2023 r. Oznacza to, że wszystkie trzy Nest Huby po raz pierwszy od dwóch lat będą miały ten sam kod bazowy, tuż przed Google I/O. Po co wkładać całą tę pracę bez zmiany interfejsu? Zastanawiamy się od dwóch lat. potrafi wyjaśnić (ale nie usprawiedliwić) pozorne zaniedbanie; Po co naprawiać coś, co ma zostać wymienione?

Podstawa jest tam. Muszą coś zrobić.

To świetny czas na nowy początek.