30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cztery osoby zostały aresztowane podczas masowego protestu przeciwko UE w PolsceCztery osoby zostały aresztowane podczas masowego protestu przeciwko UE w Polsceoutlookindia.com

1970-01-01T05: 30: 00 + 0530

Warszawa, 11 października (IANS) Policja w Warszawie poinformowała w poniedziałek, że cztery osoby, w tym zięć premiera, zostały aresztowane podczas masowego protestu przeciwko polityce rządu, a krytycy twierdzą, że Polska może stracić członkostwo w UE.

Organizatorzy i warszawscy urzędnicy twierdzą, że w niedzielę w centrum Warszawy w demonstracji na rzecz Unii Europejskiej wzięło udział nawet 100 tysięcy osób.

Zięć premiera Mattusa Moraviki oskarżył policjanta o kopnięcie go w głowę podczas pobytu w areszcie.

Rzecznik warszawskiej policji Sylvester Marczak potwierdził użycie kajdanek i tymczasowe aresztowanie Franka Prody, ale nie rozwiązał zarzutów o brutalność policji. 18-letnia Proda jest krytykiem rządu i działaczką na rzecz praw LGBT.

Kilkadziesiąt osób zostało ukaranych grzywnami za zapalanie iskier i zakłócanie ruchu podczas marszu i demonstracji przed siedzibą rządzącej w Polsce prawicowej nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Podobne protesty odbyły się w kilku miastach.

Zostali sprowokowani wyrokiem Sądu Najwyższego z zeszłego tygodnia, że ​​polska konstytucja łamie prawo unijne, gdy się zderza.

Krytycy twierdzą, że orzeczenie jest postrzegane jako odrzucenie wartości UE i wydalenie kraju z „Bolexit”, czyli 27-członkowej federacji.

Polski rząd od sześciu lat jest w konflikcie z UE, domagając się kontroli nad sądami i sędziami.

Zmiany, które zaszły w UE, są postrzegane jako osłabienie demokratycznych mechanizmów kontroli i równowagi.

Członek Unii Europejskiej w Polsce był chwalony za przyniesienie szerokich wolności, w tym swobody przemieszczania się i transformacji gospodarczej, narodowi środkowoeuropejskiemu, który przetrwał dziesięciolecia rządów komunistycznych do 1989 roku.

Moraviki i lider partii Jaroslav Kaczyński odmówili wyjścia z UE, ale rząd coraz bardziej kłóci się z wiodącymi organizacjami federacji. (AB) VM

W.M.

W.M.


Zastrzeżenie: – Ta historia nie była edytowana przez pracowników Outlooka i została automatycznie wygenerowana z kanałów agencji prasowych. Źródło: PTI

READ  Rosyjskie czołgi rozbite podczas pokazu w Warszawie, a Polska chwali waleczność Ukrainy