19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Części księżyca mogą zapewniać temperatury odpowiednie dla ludzi

Części księżyca mogą zapewniać temperatury odpowiednie dla ludzi

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles odkryli, że księżyc ma kratery z zacienionymi obszarami, które oscylują wokół 63 stopni Fahrenheita (17 stopni Celsjusza), co jest stabilnym zakresem umiarkowanym dla ludzi. magazyn Listy badań geofizycznych Badanie zostało opublikowane w lipcu.

Te kratery, które mogą prowadzić do jaskiń, które mogą również zapewnić ludziom schronienie, mają temperatury, które mogą sprawić, że eksploracja księżyca i długoterminowe zamieszkanie przez ludzi będzie bezpieczniejsze, ponieważ naukowcy będą mogli tworzyć stabilne termicznie obozy bazowe.

David Page, współautor badania, profesor nauk planetarnych na Uniwersytecie Kalifornijskim,… Nowa wersja. Paige prowadzi również eksperyment Diviner Lunar Radiometer Experiment, instrument na pokładzie Lunar Reconnaissance Orbiter.

Teraz, gdy istnieje lepsze zrozumienie potencjalnych kraterów i jaskiń, naukowcy mogą przyspieszyć tempo wymyślania trwałej stacji, chronionej przed trudnymi warunkami na powierzchni Księżyca.

„Możemy być w stanie udowodnić długoterminową obecność na Księżycu wcześniej niż to możliwe” – powiedział główny autor badania Tyler Horvath, doktorant nauk planetarnych na UCLA.

W przeciwieństwie do powierzchni Księżyca, która w ciągu dnia nagrzewa się do 260 stopni Fahrenheita (127 stopni Celsjusza), a nocą spada do minus 280 stopni Fahrenheita (minus 173 stopni Celsjusza), te księżycowe kratery w regionie Mare Tranquilites są przyjazne dla ludzi. i są stabilne w temperaturze.

(Mare Tranquillitatis, lepiej znana jako spokojne morzegdzie wylądował Apollo 11, pierwsza misja, w której wylądowali ludzie na Księżycu, ze względu na stosunkowo gładki i płaski teren).

Dane pochodzą z analizy zdjęć wykonanych przez sondę kosmiczną Lunar Reconnaissance Orbiter i modelowania komputerowego.

„Te[kratery]mieszczą się w rozdzielczości kamer, których próbują użyć” – powiedział Briony Horgan, profesor nadzwyczajny nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetarnej na Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana. „Fakt, że byli w stanie wyciągnąć te dane i pokazać, że są one bardzo przekonujące, jest moim zdaniem ogromnym krokiem naprzód w patrzeniu na Księżyc”.

Nauka o tych potencjalnych kraterach i jaskiniach pomaga naukowcom lepiej zrozumieć, jak zachowują się inne ekstremalne środowiska, takie jak księżycowe regiony polarne, do których zmierza misja Artemis, powiedział Noah Petro, szef Laboratorium Geologii, Geofizyki i Geochemii NASA. The Program NASA Artemis Jego celem jest powrót ludzi na Księżyc i wylądowanie pierwszej kobiety i pierwszych kolorowych ludzi na Księżycu do 2025 roku.

„Celem Artemidy jest wysłanie ludzi w okolice Antarktydy, gdzie wiemy, że są bardzo zimne miejsca” – powiedział Pietro w e-mailu. „Na szczęście mamy dużą ilość danych dla regionu Antarktyki, do którego przyjedzie Artemis”.

READ  Gigantyczny latający robak znaleziony w budynku Wal-Martu okazuje się być znaleziskiem jurajskim

daj mi schronienie

Ekstremalne temperatury powierzchni Księżyca utrudniły NASA stworzenie w pełni funkcjonalnego sprzętu grzewczego i chłodzącego, który wytwarzałby wystarczającą moc, aby umożliwić długoterminową eksplorację lub zamieszkiwanie Księżyca. Jednak NASA może nie potrzebować tak złożonego sprzętu, jak się obecnie zakłada, aby urzeczywistnić eksplorację i zamieszkanie, jak wykazały badania.

Z pomocą Lunar Orbiter naukowcy odkryli kratery na Księżycu w 2009 roku, odkrycie, które skłoniło naukowców do zastanawiania się, czy istnieją połączone jaskinie, które można by zbadać lub nawet wykorzystać jako schronienia.

„Około 16 z ponad 200 kraterów może być zawalonymi rurami lawowymi” – powiedział Horvath w komunikacie prasowym.

Rzadki rodzaj galaktyki olśniewa na nowym obrazie teleskopu Webba

Kiedy rura z lawą – długi, pusty tunel i struktura przypominająca lawę – zapada się, otwiera się krater, który może stworzyć wejście do reszty jaskini.

W oświadczeniu stwierdzono, że istnieją co najmniej dwa, prawdopodobnie trzy kratery, z wystającymi występami prowadzącymi do jaskiń.

Horgan powiedział, że jaskinie będą stabilnym środowiskiem dla siedlisk księżycowych, ponieważ zapewniają pewną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i uderzeniami małych meteorytów. Według NASA, formacje te mogą również stanowić miarę ochrony przed promieniowaniem kosmicznym.

Horgan dodał, że warto byłoby oprzeć się na istniejących badaniach z danymi radarowymi, aby znaleźć dodatkowe potencjalne jaskinie.

Badania, powiedziała, „dają inżynierom, którzy naprawdę myślą o tym, jak zaprojektować siedlisko na Księżycu, rzeczywiste liczby do pracy”. „To będzie bardzo ważne w przyszłości”.

Obecnie NASA ma plany dotyczące robotycznej eksploracji Księżyca przez Księżyc Program Lunar Commercial Payload Services. zacząć w grudzień 2022Loty towarowe połączą instrumenty, które nawigują i mapują powierzchnię Księżyca, prowadzą badania, mierzą poziom promieniowania i oceniają wpływ działalności człowieka na Księżyc. Te loty dają naukowcom możliwość dotarcia do dowolnego miejsca na Księżycu, w tym do Mare Tranquillitatis, powiedział Pietro.

„Dalsze mapowanie temperatury powierzchni Księżyca jest najwyższym priorytetem dla LRO, ponieważ będziemy mogli wykorzystać te informacje nie tylko do lepszego zrozumienia środowiska, a przyszłe misje na powierzchnię będą testować”, powiedział Petro, „ale możemy. ” Dowiedz się również, jak różne rodzaje materiałów powierzchniowych reagują na zmieniające się warunki oświetleniowe na powierzchni księżyca. „

READ  Nowy wyścig kosmiczny na Księżyc to naprawdę lot na Marsa i dalej