23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Czarny Adam” zdobywa gwiazdę kasy

„Czarny Adam” zdobywa gwiazdę kasy


Nowy Jork
CNN Biznes

Kto powiedział, że gwiazdy filmowe nie są już ważne w Hollywood?

Kina i kasa zyskały w ten weekend bardzo potrzebny wzrost dzięki filmowi o superbohaterach ”czarny Adam„Komedia romantyczna”Bilet do niebaDwa filmy prowadzone przez wielkie gwiazdy.

Zacznijmy od zwycięzcy weekendu:czarny Adam. ”

Film Warner Bros. , który zagrał Dwayne’a „The Rock” Johnsona jako potężnego superbohatera, zajął pierwsze miejsce w krajowym kasie z około 67 milionami dolarów. To największe w historii otwarcie krajowe dla Johnsona na stanowisku kierowniczym.

To także bardzo potrzebna wygrana dla kin, które ostatnio znalazły się w suszy z powodu braku kinowych hitów. Debiut Czarnego Adama jest największym otwarciem kasowym od lipcowego Thor: Love & Thunder. (Warner Bros., podobnie jak CNN, jest własnością Warner Bros. Discovery.)

Film, który ma budżet 195 milionów dolarów, kierował Johnson, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood w czasach, gdy treść i postacie są bardziej opłacalne niż wielkie nazwiska. Zagrał także w lukratywnych seriach, takich jak Fast & Furious i Jumanji.

Na drugim miejscu jest Bilet do Nieba Universal Pictures. Film powstał za 60 milionów dolarów i gwiazdy George Clooney A Julia Roberts Byli podekscytowani, wzięli udział w tropikalnym ślubie córki, zarabiając około 16,3 miliona dolarów w kasie krajowej.

Teraz 16,3 miliona dolarów może nie wydawać się największym brutto na świecie, ale jest to godne uwagi, ponieważ komedie romantyczne w większości stały się martwym gatunkiem w kasie. W rzeczywistości Universal doznał niepowodzenia zaledwie kilka tygodni temu, gdy „Bros”. , która jest kolejną komedią romantyczną, jest w kasie.

Billy Eichner, gwiazda „Bros”. Powiedział Po rozczarowującym debiucie filmu, że „normalni ludzie, zwłaszcza w niektórych częściach kraju, nie pojawili się w Bros”. , który był pierwszym gejowskim komedią romantyczną wyprodukowanym i dystrybuowanym przez duże studio z szerokim wydaniem kinowym.

READ  Elton John świętuje swoje 75. urodziny i ponownie rusza w trasę

To może być czynnik, ale prawdopodobnie boli również fakt, że w filmie nie ma żadnych supergwiazd, podczas gdy „Bilet do raju” stał na czele dwóch największych nazwisk Hollywood w ciągu ostatnich 30 lat.

Według Universalu film zarobił dotychczas 96,6 miliona dolarów na całym świecie.

Ostatecznie może to nie oznaczać gwiazd filmowych tak bardzo, jak są przyzwyczajone do Hollywood, ale nadal mogą pomóc w sprzedaży biletów, twierdzi Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w Comscore.

(Stopień)
.

„Siła gwiazd jest żywa i ma się dobrze, a dwa najlepsze filmy wyraźnie korzystają z rozpoznawalności marki i atrakcyjności na dużym ekranie, takich jak Johnson, Roberts i Clooney”, powiedział Dergarabedian dla CNN Business. „Chociaż wielu nie doceniło znaczenia wielkich gwiazd jako głównych gwiazd w filmie, ten weekend pokazuje, że posiadanie aktorów z prawdziwymi referencjami gwiazd filmowych może prowadzić do sukcesu kasowego”.