19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cyberpunk 2077 Devs & More potępia inwazję Rosji na Ukrainę

Cyberpunk 2077 Devs & More potępia inwazję Rosji na Ukrainę

Protestujący płaczą, trzymając wiele plakatów i napisany transparent "Zatrzymaj Putina, zatrzymaj wojnę!" Organizując się w Rzymie,

Demonstranci z ukraińskiej wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie trzymają plakaty wspierające Ukrainę po inwazji rosyjskiej.
Zdjęcie: Alessandra Benedetti Corbis (Obrazy Getty)

Na początku tego tygodnia siły rosyjskie, na rozkaz prezydenta Władimira Putina, zaatakowały Ukrainę i wystrzeliły 200 pocisków, z których część podobno uderzyła w dzielnice mieszkalne w pobliżu stolicy, Kijowa. Z kraju uciekło co najmniej 50 tys. obywateli Ukrainy, Według CNN. Podczas gdy niektórzy twórcy gier z Ukrainy zareagowali natychmiast Za ten agresywny czyn rośnie teraz liczba studiów poza najeżdżającym krajem, w tym Film Cyberpunk 2077 Producent płyt CD Projekt Red mówił także o swojej solidarności z narodem ukraińskim i potępieniu działań Rosji.

Czytaj więcej: Ukraińscy twórcy gier reagują na rosyjską inwazję [Update]

11-bitowe studiaza polską pracownią Frostbank Gra przetrwania przeciwko wojnie Ta wojna minowaA Wyszedł w zdecydowanym sprzeciwie wobec wojny, wydając oświadczenie na Twitterze, wymachując hashtagiem #FuckTheWar i częściowo czytając: „Niech ta wiadomość rezonuje ze wszystkim, co wiesz o tej wojnie i o tym, jak wojna zabija ludzi i niszczy ich życie i domy”. W oświadczeniu zapowiedziano również, że wszystkie zyski zrealizowane z: Ta wojna minowa W ciągu najbliższych siedmiu dni zostanie przekazany Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc ofiarom wojny.

Tego ranka, Film Cyberpunk 2077 Deweloper CD Projekt Red, z siedzibą w Polsce graniczącej z Ukrainą od zachodu, ogłosił na Twitterze, że przekaże 1 mln zł (czyli około 242400 USD), Polska Akcja Humanitarnadziałająca w Polsce grupa humanitarna wspierająca ukraińskie ofiary.

„Niedawna inwazja na Ukrainę pozostawiła nas, naszych przyjaciół i sąsiadów, wstrząśniętych i rozgniewanych” – powiedział CD Projekt Red na Twitterze. „Nie możemy pozostać obojętni w obliczu takiej niesprawiedliwości i poprosić wszystkich o przyłączenie się i pomoc w każdy możliwy sposób. Razem możemy wiele zmienić!”

Crytivo, kalifornijski wydawca gier niezależnych i twórca gry o budowaniu miast Uniwersytet , Opublikował wczoraj oświadczenie na Twitterze Został podpisany przez dyrektora generalnego i założyciela Alexa Koshelkova, ogłaszając, że wszystkie dochody z lutego i marca zostaną przekazane na rzecz Ukraiński Czerwony Krzyż. Kochelkov powiedział również, że Crytivo udzieli swoim ukraińskim pracownikom płatnego urlopu, aby mogli stworzyć bezpieczne środowisko, które pozwoli im ponownie pracować.

„W związku z niedawnym rozwojem militarnym na Ukrainie czuję się w obowiązku powiedzieć naszym fanom i innym, że nasza firma Crytivo jest mocno antywojenna i popieramy obywateli Ukrainy” – powiedział Kochelkov. „Ostatnie kilka lat było naprawdę trudne dla nas wszystkich i mam nadzieję, że możemy zainspirować innych do podania pomocnej dłoni naszym potrzebującym braciom i siostrom”.

State of Play Games, czescy programiści stojący za nagrodzoną BAFTA grą logiczną miasto światła, Wydano również oświadczenie dziś rano Powiedziała, że ​​dołączy do 11-bitowych studiów solidarności z Ukrainą, przekazując wszystkie dochody ze swoich gier w App Store, Google Play i Steam ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

oraz Amanita Design, czeskie studio stojące za psychodelicznym horrorem szczęśliwa gra, Zapowiedziała na Twitterze, że przekaże swoje zarobki z Jest to popularna gra przygodowaA Chuchel, A pisk w przyszłym tygodniu dla Clovekvtisni, Organizacja non-profit z siedzibą w Pradze powiedziała, że ​​„wykorzysta pieniądze, aby pomóc najsłabszym ludziom na Ukrainie dotkniętym trwającą rosyjską inwazją”. Amanita Design podziękował także 11-bitowym studiom i grom State of Play W następnym tweecie Za zainspirowanie jej do solidarności z Ukrainą.

„Ukraina potrzebuje pomocy teraz” – powiedział Amanita Design w oświadczeniu. Potępiamy rosyjską inwazję na Ukrainę. Ten straszny akt agresji nie ma absolutnie żadnego miejsca w żadnym demokratycznym społeczeństwie”.

READ  Fizyk odkrywa, że ​​teoretycznie możliwa jest „wolna od paradoksów” podróż w czasie