18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CV, dzięki któremu dostałeś pracę w Google wartą 300 000 dolarów

CV, dzięki któremu dostałeś pracę w Google wartą 300 000 dolarów

Sahil Gaba dostał pracę w Google w 2021 roku.
Sahil Jabba

  • Sahil Jabba nauczył się programowania, aby dostać swoją pierwszą pracę w małej firmie fintech, a następnie w Amazon.
  • Kiedy miał 29 lat, w odstępie kilku tygodni otrzymał oferty od Meta, Ubera i Google.
  • Oto CV, które doprowadziło go do Google, i to, co zmieniłby dzisiaj.

Sahil Jabba Miał właśnie ukończyć studia z tytułem magistra inżynierii mechanicznej, kiedy zdał sobie sprawę z atrakcyjności informatyki.

Zauważył, że znajomym, którzy przeszli na informatykę, stosunkowo trudno było znaleźć pracę, więc postanowił spróbować i tego.

„Pewnego lata spędziłem trzy lub cztery miesiące na nauce programowania” – powiedział Business Insider Jabba, który dorastał w Indiach.

„Byłem bardzo optymistyczny” – powiedział. „Wszedłem na rynek pracy, próbowałem znaleźć jakąś pracę, ale nie udało mi się znaleźć żadnej z tych dużych firm technologicznych”.

W końcu dostał posadę inżyniera oprogramowania w małej firmie z branży technologii finansowych w Chicago, ale czuł, że nie uczy się u niej najnowszych umiejętności związanych z oprogramowaniem.

„Chciałam pracować w dużych firmach technologicznych” – powiedziała Gaba. Dlatego wieczory spędzał, ucząc się najnowszych technologii i doskonaląc swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.

Łapiesz swój wielki przełom

Opłaciło się. Po dwóch latach pracy w firmie w Chicago i setkach odmów później dostał swoją pierwszą pracę w dużej firmie technologicznej: stanowisko inżyniera oprogramowania w Amazon.

W ciągu 18 miesięcy od rozpoczęcia pracy w Amazonie miał oferty od Meta, Ubera i Google, w odstępie kilku tygodni. Przyjął stanowisko w Google z początkową pensją w wysokości około 300 000 dolarów rocznie. Miał wtedy 29 lat.

Oto CV, którego używam, aby znaleźć pracę w Meta, Uber i Google:

CV na rok 2021, które pomogło Sahilowi ​​Gabie uzyskać oferty pracy w Meta, Uber i Google.
Sahil Jabba

Co by w sobie zmienił? biografia Dzisiaj

Powyższe CV Gaby zawiera oferty pracy u trzech gigantów technologicznych. Jednak Jabba twierdzi, że dzisiaj poprawi pewne rzeczy.

READ  Twórca Dead Cells prezentuje rozgrywkę z kolejnej gry

Przywództwo oparte na doświadczeniu, a nie umiejętnościach: Gaba powiedział, że stworzył to CV, zanim dostał swoją pierwszą pracę w dużej firmie technologicznej w Amazon. „W tamtym czasie, ponieważ moje doświadczenie zawodowe nie było zbyt duże, wyniosłem swoje umiejętności na sam szczyt” – powiedział. Powiedział, że rozsądniej jest przewodzić na podstawie doświadczenia zawodowego. „Nadal chcę uwzględnić moje umiejętności, ale tylko na potrzeby słów kluczowych”.

Skoncentruj się na nowym: Gaba powiedział, że ograniczy koncentrację na osiągnięciach uczelni. „Wyróżnienia i nagrody są bardzo przestarzałe” – stwierdził. „Mam wrażenie, że jeśli ostatnio nic nie piłeś, równie dobrze możesz to po prostu pominąć”. Podobna logika dotyczy sekcji takich jak „Kursy”.

Prostota języka: Jeśli chodzi o promowanie osiągnięć, Gaba powiedział, że teraz priorytetem będzie uczynienie języka łatwym do zrozumienia. „Po pierwsze, spróbowałbym dodać fajne akronimy – w ten sposób możesz bardzo szybko zrazić swojego rekrutera lub menedżera ds. Rekrutacji”.

Są jednak pewne rzeczy, które pozostawi tak, jak są.

– Niedocenianie znaczenia edukacji„Ciężko pracowałam, żeby zdobyć te wszystkie stopnie naukowe, ale wiem, że w kontekście pracy, której szukam, te stopnie nie są aż tak istotne” – stwierdziła Gaba. Umieścił swoje nauczanie po prawej stronie strony, ponieważ większość ludzi czyta od lewej do prawej i dlatego najpierw zobaczy najbardziej odpowiednią sekcję.

Zainteresowania: Gaba powiedział, że pozostawi także sekcję „Zainteresowania”, ponieważ jest to dobry sposób na przełamanie lodów w wywiadach: „Jeśli zauważysz, że coś się pokrywa, rozpoczyna się dyskusja i zapewnia dobry początek”.

Jaba obecnie pracuje w biurze Google w Seattle jako inżynier oprogramowania.

BI zweryfikowało jego historię zatrudnienia i historię wynagrodzeń.

Czy możesz podzielić się historią dotyczącą swojej osobistej podróży autobiograficznej? Wyślij tego korespondenta do [email protected].