26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Covid-19, autoryzacja masek i informacje o szczepionkach: aktualizacje na żywo

Covid-19, autoryzacja masek i informacje o szczepionkach: aktualizacje na żywo

kredyt…Karl Mundon/Bay Area News Group, za pośrednictwem Associated Press

Kalifornijski gubernator Gavin Newsom opisał w niedzielę nowy plan pandemii, który opublikował w zeszłym tygodniu, jako „bardziej rozsądne i zrównoważone” podejście, które wyprowadzi sprawę z „trybu kryzysowego” teraz, gdy przypadki Omicron znacznie spadły i Wielu mieszkańców chciało iść do przodu.

Jego komentarze na temat MSNBC pojawiły się po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu przez urzędników państwowych O planie „następny etap”który nadałby priorytet takim strategiom, jak szczepienia i gromadzenie zapasów koronawirusa, jednocześnie ułatwiając środki reagowania w sytuacjach kryzysowych, takie jak mandaty na maskowanie.

„Półtora roku temu, dwa lata temu, mieliśmy metaforę wojenną i mieliśmy nadzieję, że pojawi się taśma w stylu II wojny światowej” – powiedział gubernator Newsom. „Pod koniec dnia myślę, że zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli żyć z różnymi gatunkami i tą chorobą przez wiele lat. I to właśnie robi ten plan, wyznacza kurs na robienie tego w sposób zrównoważony.”

Wariant Omicron wywołał ogromny boom w Kalifornii. Chociaż stan odnotował gwałtowny spadek liczby znanych infekcji od połowy stycznia, nowe przypadki wciąż unoszą się na poziomie ponad 13 000 dziennie. Ogólnie podczas pandemii koronawirus zainfekował co najmniej 1 na 5 Kalifornijczyków i zabił ponad 84 000, Według bazy danych New York Times.

Kalifornia Wśród wielu stanów, które złagodziły wymagania dotyczące maskowania w ostatnich tygodniach, z Hawajami jako ostatnim stanem, który utrzymał mandat ogólnostanowy. Portoryko również nie zapowiedziało nadchodzących zmian.

Ale federalni urzędnicy ds. zdrowia mają Jeszcze nie wydany Wszelkie nowe zalecenia, które odzwierciedlają zniesienie ograniczeń – w tym nakaz maskowania w szkołach – w prawie każdym stanie oraz Droga Stanów Zjednoczonych w kolejnym etapie jest wciąż złożona.

Dr Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, zauważyła w zeszłym tygodniu potrzebę „czuwania”, aby infekcje kontynuowały obiecujący spadek w całym kraju. Powiedziała, że ​​CDC wkrótce wyda „odpowiednie” nowe wytyczne, które zasugerują dostosowanie ograniczeń, w tym noszenia masek, w oparciu o takie czynniki, jak pojemność szpitala, a nie tylko liczba przypadków.

Pomimo rekolekcji w całym kraju wiele osób Pozostajesz tak wrażliwy i czujesz się jak zmiany, które zostawiłeś za sobą. Ponad siedem milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych uważa się za osoby z obniżoną odpornością, co oznacza, że ​​cierpią na choroby lub otrzymują leczenie, takie jak chemioterapia, które zmniejszają ich zdolność do zwalczania infekcji koronawirusem lub dobrze reagują na szczepionki. A dziesiątki milionów mają inne warunki Naraża ich to na większe ryzyko Poważna choroba lub śmierć.

Nowy plan Kalifornii kładzie nacisk na nadzór i gotowość, z naciskiem na dalsze zwiększanie szczepionek przy jednoczesnym gromadzeniu zapasów medycznych, zapewnieniu zwiększonej liczby personelu, zwalczaniu dezinformacji oraz zwiększeniu śledzenia ścieków i genomu w celu odkrycia nowych wariantów. Zgodnie z planem wymagania dotyczące masek będą ulegać zmianom w zależności od ciężkości i skali nowych infekcji.

W swoich notatkach MSNBC pan Newsom przyznał, że ludzie odczuwają zmęczenie „elementem piły” zmieniającym się zasadami i polityką w zależności od każdego wzrostu lub fali. „Jesteśmy wyczerpani. Wszyscy są wyczerpani. Jednocześnie jesteśmy trochę zaniepokojeni. Co przyniesie przyszłość?” Powiedział.

Newsom powiedział, że nowa polityka Kalifornii została oparta na dwumiesięcznym przeglądzie najlepszych praktyk na całym świecie. Podkreślił jednak potrzebę „pokory” w obliczu wirusa, który może nadal mutować w nieoczekiwany sposób.

W niedzielę w CNN gubernator Kolorado Jared Polis również podkreślił niepewność co do tego, co może być za rogiem, mimo że zeszłego lata zniósł mandaty na maskowanie i inne ograniczenia. Zapytany, dlaczego coraz więcej sędziów to robi teraz, podkreślił ochronę zapewnianą przez wzmocnione strzały, które: drastycznie spaść ryzyko ciężkiej choroby.

Kalifornia i Kolorado zgłosiły całkowity wskaźnik szczepień wynoszący około 70 procent; surowo 92 procent Kolorado Populacja w wieku 65 lat lub starsza jest w pełni zaszczepiona, w porównaniu do 89 procent w Kalifornii.

„Myślę, że ważne jest przygotowanie się na niepewną przyszłość” – powiedział gubernator Polis. I myślę, że wiele krajów się do tego zobowiązuje. Mam nadzieję, że tak samo zrobi rząd federalny”.

READ  Eksplozja w zakładzie recyklingu w Oxfordshire po uderzeniu pioruna