21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Co mówią o Tobie Twoje ulubione zdjęcia Jamesa Webba?

Co mówią o Tobie Twoje ulubione zdjęcia Jamesa Webba?

Od kosmicznych zejść w Mgławicy Carina po Filary Stworzenia i ognistą protogwiazdę, należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) opublikował galerię kosmicznych zdjęć w 2022 r. – ale Twoje ulubione zdjęcia mogą ujawnić, kim jesteś.

Oficjalne konto teleskopu na Twitterze udostępniło plik ćwierkać Piątek z quizem przypominającym osobowość, który prosi użytkowników o wybranie ulubionych zdjęć z trzech czteroosobowych grup.

Następnie NASA przedstawia atrybuty związane z opcjami.

W zależności od wybranych zdjęć możesz być podróżnikiem w czasie, obserwatorem gwiazd, domatorem lub twórcą trendów.

Według NASA podróżnicy w czasie mogą mieć antyczny wygląd, podczas gdy obserwatorzy gwiazd stale się rozwijają i zmieniają, przedmioty gospodarstwa domowego trzymają się rutyny i mody.

Pierwszy zestaw zdjęć w konkursie NASA obejmuje (A) pierwsze głębokie pole Webba; (b) Kosmiczne zbocza w Mgławicy Carina. (c) Jowisz; oraz (d) Dane Webba pokazujące obecność wody w atmosferze egzoplanety WASP-96b

Minął ponad rok od wystrzelenia w kosmos teleskopu NASA o wartości 10 miliardów dolarów — i od tego czasu przesyła wspaniałe obrazy wszechświata z niespotykaną dotąd szczegółowością.

Webb został wystrzelony z Centrum Kosmicznego w Gujanie w Boże Narodzenie 2021 r., aby cofnąć się w czasie do początków wszechświata, aby uchwycić to, co wydarzyło się setki milionów lat po Wielkim Wybuchu.

Pierwszy zestaw zdjęć w konkursie NASA obejmuje (A) pierwsze głębokie pole Webba; (b) Kosmiczne zbocza w Mgławicy Carina. (c) Jowisz; oraz (d) Dane Webba pokazujące obecność wody w atmosferze egzoplanety WASP-96b.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426b.

READ  Nowe odkrycia mogą ujawnić naturę ciemnej materii

Wszystko to jest nigdy wcześniej nie widzianym przebłyskiem cudów wszechświata.

Dzieje się tak dzięki kamerze internetowej Near Infrared Webcam (NIRCam) i instrumentowi Mid-Infrared Instrument (MIRI), który widzi światło w obszarze średniej podczerwieni widma elektromagnetycznego.

Techniki te rejestrują nigdy wcześniej niewidziane cechy i pozwalają teleskopowi spojrzeć wstecz w czasie setki tysięcy lat po Wielkim Wybuchu.

I chociaż świat jest pod wrażeniem tych zdjęć, NASA wierzy, że mówią one wiele o osobowości danej osoby.

Dla tych, którzy w większości wybrali A w trzech grupach, amerykańska agencja kosmiczna uważa cię za podróżnika w czasie.

Słowa użyte do opisania tego żywią się chaosem i są nostalgiczne i hipsterskie w stylu vintage.

Tak jak patrzenie na galaktyki pozwala nam spojrzeć w przeszłość miliardy lat, tak Twoja technika sięga wstecz w czasie. Może wyglądać na antyczny. I prosperuj w chaosie, jak galaktyczne fuzje.

Jeśli większość twoich ulubionych zdjęć Webba to zdjęcia klasy B, to jesteś obserwatorem snów, gwiazdą serialu i wciąż wszystko przemyślesz.

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie – wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze.

A dla C, uważaj się za domownika.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426 b

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426 b

Słowa użyte do opisania tej grupy to introwertycy, gruboskórni i ludzie, którzy kochają wygodę i rutynę.

Jako introwertyk wolisz własną orbitę. Odpoczynek i rutyna są dla Ciebie w porządku. Podobnie jak Tytan, może mieć gęstą atmosferę. Ale jeśli ktoś jest na twojej orbicie, zobaczy twoje ukryte uroki, zgodnie z tweetem.

Ostatnia grupa, D, jest przeznaczona dla trendsetterów, którzy wyprzedzają trendy, są tajemniczy i wolą pisać, niż do kogoś dzwonić.

Będąc zawsze przed (przekraczającą) krzywą i planując swój następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy ekscytujący” – powiedziała NASA.

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie - wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie – wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze

Zabawny quiz to świetny sposób na zakończenie roku, w którym rozpoczyna się epicka wyprawa Webba.

Naukowcy przewidzieli, że teleskop, który teraz krąży wokół Słońca milion mil od Ziemi, powinien wytrzymać 20 lat.

Instrumenty są wydajniejsze, a optyka ostrzejsza i stabilniejsza. „Mamy więcej paliwa i zużywamy mniej” – powiedział Massimo Steavelli, szef biura misji Webba w Space Telescope Science Institute w Baltimore.

Obserwatorium na podczerwień, które krąży wokół niego, ma być około 100 razy potężniejsze niż jego poprzednik, Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

NASA lubi myśleć o Jamesie Webb jako o następcy Hubble’a, a nie o zastępcy, ponieważ obaj będą ze sobą pracować przez jakiś czas.

Będąc zawsze przed (przekraczającą) krzywą i planując swój następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy seksowni,

Będąc zawsze przed (przekraczającą) krzywą i planując swój następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy ekscytujący” – powiedziała NASA

Projekt JWST, który rozpoczął się w 1996 roku, jest międzynarodową współpracą kierowaną przez NASA we współpracy z europejskimi i kanadyjskimi agencjami kosmicznymi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł…

James Webb odkrył galaktyki spiralne z „kosmicznego południa” wczesnego Wszechświata ponad 8 miliardów lat temu – najdalsze galaktyki, jakie kiedykolwiek widziało ludzkie oko

Teleskop Jamesa Webba NASA uchwycił oszałamiający obraz „samotnej” galaktyki oddalonej o 3 miliony lat świetlnych od Drogi Mlecznej

Królewskie Towarzystwo Astronomiczne anulowało Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA z powodu zarzutów imiennika wobec pracowników LGBT