21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ciało chłopca porwanego przez palestyńskich bojowników wróciło do jego rodziny w Izraelu

Ciało chłopca porwanego przez palestyńskich bojowników wróciło do jego rodziny w Izraelu

Armia izraelska poinformowała, że ​​ciało izraelskiego nastolatka, porwanego przez terrorystów ze szpitala na Zachodnim Brzegu, zostało zwrócone do Izraela wczesnym rankiem w czwartek, co zapobiegło możliwemu poważnemu kryzysowi.

„Po wysiłkach władz bezpieczeństwa w porozumieniu z Autonomią Palestyńską, ciało młodego obywatela Izraela Tirana Ferro, który zginął w wypadku samochodowym w Dżeninie, jest teraz przewożone do jego rodziny w Izraelu” – poinformowała izraelska armia. oświadczenie.

18-letni Ferro, pochodzący z przeważnie druzyjskiego miasta Daliat al-Karmel, został poważnie ranny w wypadku samochodowym w Dżeninie i we wtorek został przewieziony do szpitala w palestyńskim mieście ze względu na jego poważny stan.

Jego rodzina twierdzi, że palestyńscy bandyci odłączyli go od aparatury podtrzymującej życie i zabrali ze szpitala, podczas gdy wstępne doniesienia wskazywały, że już nie żył, kiedy go zabierano.

Jego ciało zostało zwrócone rodzinie w Izraelu po tym, jak terroryści przetrzymywali je na Zachodnim Brzegu przez prawie 30 godzin.

Publiczny nadawca Kan opublikował zdjęcia ze spotkania rodziny Ferro z przedstawicielami izraelskiej armii w celu odzyskania jego ciała, które zostało zrobione na przejściu Salem w pobliżu Jenin.

„Cała rodzina jest bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania tego kryzysu i zwrócenia ciała Tirana, abyśmy mogli go godnie pożegnać” – powiedział wujek Fero.

Różne doniesienia izraelskich mediów wskazywały, że w środę wieczorem toczyły się intensywne negocjacje w celu zapewnienia uwolnienia ciała Ferro, z udziałem najwyższych szczebli rządowych i sił bezpieczeństwa zarówno w Izraelu, jak iw Autonomii Palestyńskiej.

Kanał 13 powiedział, że Izrael szukał dyplomatycznego rozwiązania kryzysu, ale przygotowuje operację wojskową w celu odzyskania ciała.

READ  Lista miejsc z zasadami dotyczącymi gości z Chin w miarę rozprzestrzeniania się COVID-19

Premier Yair Lapid powiedział w środę, że „jeśli ciało Tirana nie zostanie zwrócone, porywacze zapłacą wysoką cenę”.

Nienazwani funkcjonariusze bezpieczeństwa powiedzieli, że podejrzani żądają uwolnienia Palestyńczyków przetrzymywanych przez Izrael lub ciał zmarłych palestyńskich terrorystów przetrzymywanych przez Izrael w zamian za Ferro, który był uczniem szkoły średniej.

Ojciec Tirana Ferro, Hussam, rozmawia z mediami po tym, jak palestyńscy bandyci porwali jego syna ze szpitala w Jenin, 23 listopada 2022 r. (Shir Torem/Flash90)

Publiczny nadawca Kan zacytował palestyńskich urzędników, którzy powiedzieli, że możliwy był przełom w rozmowach w sprawie zwrotu ciała Ferro w środę wieczorem, ale izraelscy urzędnicy odrzucili wszelkie prośby o wymianę więźniów.

Terroryści dodatkowo podsycają napięcia W Jerozolimie wybuchły dwie bomby Izraelski chłopiec został zabity, a ponad 20 innych zostało rannych w środę rano.

Ferro porwany To rozgniewało społeczność Druzów w Izraelu. W środę tysiące demonstrowały w Daliat al-Karmel, rodzinnym mieście Fero, na wiecu protestacyjnym, który zablokował główną autostradę.

Więcej niż jeden członek społeczności, zgodnie z serwisem informacyjnym Walla, powiedział, że jeśli ciało Ferro nie zostanie wkrótce zwrócone, mogliby spróbować wejść do Jenin i sami je odzyskać.

Kanał 12 opublikował wideo, na którym pięciu zamaskowanych mężczyzn niosących karabiny groziło, że uda się do Jenin po ciało, jeśli nie zostanie ono zwrócone w czwartek rano.

Jeden z demonstrantów powiedział: To jest pierwszy krok. Przewrócimy kraj do góry nogami”.

Podczas gdy wstępne doniesienia izraelskiego wojska i palestyńskich mediów wskazywały, że Ferro rzeczywiście zginął, gdy porwali go niezidentyfikowani uzbrojeni uzbrojeni bandyci, komentarze jego wuja w środę rano sugerowały co innego.

„Strzelali w powietrze i krzyczeli po arabsku… Nikt nie odważył się ich zatrzymać. Odcięli go od maszyn i wrzucili do samochodu” – powiedział Kanowi Edri Ferro.

READ  Henry Kissinger mówi, że Ukraina powinna odstąpić terytorium Rosji, aby zakończyć wojnę

Idri powiedział, że Tiran „pojechał do Jenin, aby naprawić swój samochód z przyjacielem” i miał wypadek samochodowy, dodając, że „musiał stracić kontrolę nad samochodem po drodze”.

Kilka źródeł palestyńskich wskazało, że ciało Tirana było przetrzymywane w obozie dla uchodźców w Dżeninie. Palestyńczycy wznieśli barykady wokół miasta w oczekiwaniu na nalot armii izraelskiej.

Palestyńczyk rzuca kamieniami w izraelski pojazd wojskowy po śmiertelnej operacji w mieście Jenin na Zachodnim Brzegu, 28 września 2022 r. (AP/Majdi Mohammed)

W środę rano Koordynator Łączności Wojskowej z Palestyńczykami, koordynator koordynacji wojskowej na terytoriach palestyńskich, ogłosił zamknięcie punktów kontrolnych Jalama i Salem na północnym Zachodnim Brzegu do odwołania po incydencie.

Rejon Dżeninu jest postrzegany jako główne ognisko terroryzmu w ostatnich miesiącach i uważa się, że Autonomia Palestyńska traci kontrolę nad tym obszarem.

Bojownicy palestyńscy, głównie na północnym Zachodnim Brzegu, często atakowali siły przeprowadzające naloty, a także posterunki wojskowe i żołnierzy działających wzdłuż bariery bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu, izraelskie osady i cywilów na drogach.

Incydent w Jenin miał miejsce, gdy armia kontynuuje swoją główną ofensywę antyterrorystyczną, skupioną głównie na Dżeninie i Nablusie, aby poradzić sobie z serią palestyńskich ataków, w wyniku których od początku roku zginęło 30 osób w Izraelu i na Zachodnim Brzegu. .

Operacja doprowadziła do ponad 2000 aresztowań podczas prawie nocnych nalotów, ale także spowodowała śmierć ponad 130 Palestyńczyków, wielu – choć nie wszyscy – podczas przeprowadzania ataków lub starć z siłami bezpieczeństwa.

Zamachy bombowe w Jerozolimie spowodowały również napięcie w kraju. Policja wzmocniła swoje siły w Jerozolimie i innych częściach kraju, ścigając terrorystów, którzy podłożyli ładunki wybuchowe na dwóch przystankach autobusowych w stolicy.

16-letni student jesziwy Aryeh Shobak zginął, a 22 osoby zostały ranne w dwóch atakach, z których jeden określono jako krytyczny, a trzy inne w poważnym i umiarkowanym stanie, według urzędników medycznych.

READ  Rozłam handlowy między Wielką Brytanią a Kanadą: co to oznacza dla sera, wołowiny i samochodów

Polityka Izraela mówi wprost

Dołączyłem do The Times of Israel po wielu latach relacjonowania amerykańskiej i izraelskiej polityki dla hebrajskich serwisów informacyjnych.

Wierzę, że odpowiedzialne relacjonowanie polityków izraelskich oznacza 360-stopniowe spojrzenie na ich słowa i czyny – przekazywanie nie tylko tego, co się dzieje, ale także tego, co to oznacza w szerszym kontekście izraelskiego społeczeństwa i regionu.

Jest to trudne do zrobienia, ponieważ rzadko możesz brać polityków za dobrą monetę – musisz podjąć dodatkowy wysiłek, aby przedstawić pełny kontekst i spróbować przezwyciężyć własne uprzedzenia.

Jestem dumny z naszej pracy opowiadającej historię izraelskiej polityki prosto i kompleksowo. Wierzę, że Izrael jest silniejszy i bardziej demokratyczny, gdy profesjonalni dziennikarze dobrze wykonują swoją ciężką pracę.

Twoje wsparcie naszej pracy poprzez dołączenie Społeczeństwo Times Izraela Pomóż nam zapewnić, że nadal to robimy.

Dziękuję Ci,
Tal Schneider, reporter polityczny

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu założyliśmy The Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, obowiązkowe artykuły o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, do wsparcia naszej pracy poprzez przyłączenie się. Społeczeństwo Times Izraela.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel. Reklamy za darmoa także dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć