21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chrome w wersji 100 jest dostarczany ze zaktualizowanym logo o średnicy

Chrome w wersji 100 jest dostarczany ze zaktualizowanym logo o średnicy

Google Chrome został zaktualizowany do wersji 100, prawie 14 lat po tym, jak w 2008 roku przedstawił światu przejrzysty wygląd i wszechstronny „omnibox”. Przez większość swojej historii przeglądarka giganta wyszukiwania otrzymywała nowy numer wersji mniej więcej co sześć tygodni, ale firma w zeszłym roku Przełączono na cykl czterotygodniowy Aby szybciej wprowadzać nowe funkcje. Google twierdzi, że aktualizacja do wersji 100 jest teraz wprowadzana na stabilne kanały Windows, Mac, LinuxA AndroidA iOS.

W części świata, w której mieszkam, dostaniesz 100 punktów Telegram od królowej, ale pierwsza trzycyfrowa wersja Chrome pojawiła się bez fanfar i z większą liczbą „poprawek i ulepszeń”. Największą zmianą jest przybycie Aktualizacja logo. Nowy projekt usuwa niektóre szczegóły cieniowania z logo ery 2014, nadając bardziej uproszczony wygląd zgodny z ikonami aplikacji dla innych usług Google.

Inne zmiany wprowadzone w Chrome w wersji 100 obejmują usunięcie „Tryb światła„W aplikacji na Androida dla przeglądarki, która wcześniej była zaprojektowana tak, aby zużywać mniej danych mobilnych i szybciej ładować strony internetowe. Ale jak wyjaśnił w pliku menedżer ds. obsługi Chrome Craig Tumblison w zeszłym miesiącuJednak ta funkcja stała się mniej ważna, ponieważ spadły koszty danych mobilnych, a Chrome ogólnie stał się bardziej wydajny.

Pojawiły się obawy, że przejście na wersję 100 Może to powodować problemy dla dowolnych witryn które są przeznaczone tylko do rozpoznawania przeglądarek z dwucyfrowymi numerami wersji. Ale ponieważ Google od miesięcy ostrzegał o przeprowadzce, możliwe jest, że jakiekolwiek poważne błędy zostały już wykryte i naprawione. Jeśli nie, Google powiedział, że był w stanie zamrozić numer wersji przeglądarki na 99 podczas rozwiązywania tych problemów.