5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chris Hemsworth To

Chris Hemsworth „wziął wolne od pracy” po przygotowaniu się na chorobę Alzheimera

Aktor powiedział, że wiadomość zmusiła go do zmierzenia się z rzeczywistością swojej śmierci

Hollywoodzki aktor Chris Hemsworth niedawno ujawnił, że jest narażony na zwiększone ryzyko rozwoju choroby Alzheimera z powodu predyspozycji genetycznych. Wkrótce potem ogłosił, że robi sobie przerwę od aktorstwa. 39-letni australijski aktor dowiedział się o diagnozie podczas rutynowych badań podczas kręcenia nowego serialu dokumentalnego, który będzie emitowany na Disney Plus.

Aktor Thor jest nosicielem dwóch kopii genu APOE4, którego badania powiązały ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera. Podkreślił jednak, że nie jest to diagnoza choroby Alzheimera i nie oznacza to też, że choroba na pewno się u niego rozwinie, ale jest to powód do niepokoju. Szokujące odkrycie padło podczas wywiadu z Vanity Fair.

„To sprawiło, że chciałem zrobić sobie trochę wolnego” — powiedział aktor podczas jednego z odcinków „Limitless” National Geographic. A odkąd skończyliśmy serial, kończę rzeczy, na które już byłem umówiony. Kończę tę trasę w tym tygodniu, wracam do domu. I będę miał dużą, prostszą część wakacji. Bądź z dziećmi, bądź z moją żoną.

Podczas wywiadu dla Vanity Fair aktor „Thor” powiedział, że diagnoza nie była zaskoczeniem, ponieważ jego dziadek cierpiał na chorobę Alzheimera.

Aktor powiedział, że wiadomość zmusiła go do zmierzenia się z rzeczywistością swojej śmierci. „Większość z nas woli unikać mówienia o śmierci. A potem nagle dowiadujemy się, że jakiś wielki znak wskazuje na to, jak to się stanie, i na fakt, że w tym toniesz. śmiertelność” – powiedział.

Powiedział Vanity Fair , żartobliwie dodając: „To jak jedna na tysiąc osób… lub jedna na 10 000. Nie pamiętam. Ale bardziej prawdopodobne jest, że pamięć się pogarsza. To efekt placebo – lub tak się dzieje. „

READ  Mężczyzna zmarł po upadku na pokazie w Filadelfii w zeszłym tygodniu

Dodał: „Martwiłem się, że nie chcę nią manipulować i filmować jej, wywoływać w niej jakiejś obsesji na punkcie współczucia lub czegokolwiek innego, żeby zabawiać. To nie tak, że rzuciłem”.

Polecane wideo dnia

Policjanci opróżniają staw w Delhi w poszukiwaniu części ciała Shraddhy Walker