3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chris Desiadul relacjonuje: Liberty Global opuszcza Polskę

Przejęcie UPC Polska przez francuski zespół Iliad było zauważalne na kilku płaszczyznach.

Według sprzedawcy Liberty Global oznacza to kolejną fazę wyjścia z Europy Środkowo-Wschodniej, a Vodafone sprzedaje swoje operacje na Węgrzech, w Czechach i Rumunii w lipcu 2019 roku. Teraz jest tylko z UPC Slovakia. Możliwość znalezienia się z nowym właścicielem w niezbyt odległej przyszłości.

Z drugiej strony, według iliad, przejęcie UPC Polska znacząco wzmocni jej obecność na polskim rynku, który wszedł pod koniec 2020 r. poprzez przejęcie Telco Play za 2,2 mld zł. Chociaż UPC zapłacił Polsce mniej (1,52 mld euro), obie firmy mają większą integrację i posuwanie się naprzód stanie się siłą, z którą należy się liczyć.

Kilka lat temu, gdy UBC Polska, wiodący operator kablowy w Polsce, był bliski zakupu trzeciego miejsca na multimedia polska, do tego wszystkiego jeszcze daleko. Jednak obawy konkurencyjnego organu UOKiK doprowadziły do ​​wycofania się ówczesnej spółki Liberty Global i przejęcia Vectry, drugiego co do wielkości operatora, przez multimedia Polska.

Chociaż był to bez wątpienia poważny cios dla Liberty Global, UPC Polska nadal się rozwijała i wprowadzała innowacje. Była to pierwsza operacja Liberty w Europie, która udostępniła swoim abonentom telewizor UPC 4K, rozbudowała sieć Giga i uruchomiła usługi 5G. W rzeczywistości rok 2021, jak ogłosiła firma w lutym, będzie rekordowym ostatnim rokiem pod władaniem Liberty Global. Operator korzystał z 3 346 300 usług cyfrowych z 1 569 400 klientami i osiągnął 3,5% więcej przychodów niż w 2020 roku.

Teraz, w połączeniu z Play, jego celem będzie „przedefiniowanie integracji z korzyścią dla klienta”.

Więcej informacji na temat Chrisa Dziadula można znaleźć na stronie https://www.chrisdziadul.com

READ  Netflix wprowadza nowe gry mobilne dla członków tylko w Polsce, Włoszech i Hiszpanii