30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiny planują trzy misje księżycowe po odkryciu nowego minerału księżycowego

Chiny planują trzy misje księżycowe po odkryciu nowego minerału księżycowego

  • Chiny zamierzają wystrzelić trzy misje na Księżyc w ciągu następnej dekady w ramach programu Chang’e Lunar.
  • Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna uzyskała zgodę na misję po znalezieniu nowego minerału.
  • Minerał, Changesite- (Y), może być przyszłym źródłem energii i został znaleziony w próbkach księżycowych.

Chiny zamierzają rozpocząć trzy bezzałogowe misje na Księżyc po odkryciu nowego minerału księżycowego, który może być przyszłym źródłem energii.

Ogłoszono w sobotę, że wyścig kosmiczny między Chinami a Stanami Zjednoczonymi nabiera tempa po tym, jak Narodowa Administracja Kosmiczna w Pekinie dostała zielone światło na wystrzelenie trzech orbit na Księżyc w ciągu najbliższych 10 lat. Wiadomość była pierwsza wspomniany przez Bloomberga.

Nadchodzi dzień po tym, jak Chiny stały się trzecim krajem, w którym odkryto nowy minerał księżycowy, który nazwano Changesite-(Y), według Chińska gazeta państwowa Global Times.

Chińska misja Chang’e-5 pozyskała próbki z Księżyca w 2020 roku i została opisana przez Global Times jako „minerał fosforanowy w kryształach kolumnowych” znaleziony w cząstkach księżycowych skał. Metal zawiera hel-3, który w przyszłości może być źródłem energii.

To odkrycie może prowadzić do większej presji na Stany Zjednoczone, aby zintensyfikowały swoje wysiłki po misji Artemis I na Księżyc przełożone po raz drugi.

Wydobycie Księżyca może być kolejnym źródłem napięć między narodami, ponieważ NASA bada również południowy biegun Księżyca, ponieważ Chiny planują zbudować stację badawczą we współpracy z Rosją.

Chiny ostatnio przyspieszyły wysiłki w eksploracji kosmosu Budowa stacji kosmicznejuruchom szereg zadań, aby kolekcja próbek księżyca Na początku tego roku umieścił na Marsie łazik o nazwie Zhurong, aby konkurować z NASA.

Według NASA Stany Zjednoczone pozostają jedynym krajem, który umieścił astronautów na Księżycu, a ostatnie lądowanie prawie 50 lat temu na misji Apollo 17. stronie internetowej.

READ  Naukowcy z MIT odkryli niezwykły sygnał radiowy z odległej galaktyki

Amerykańska misja Apollo 11 jako pierwsza przyniosła na Ziemię próbki z innej planety w lipcu 1969 roku, z około 49 funtami (22 kilogramami) materii z powierzchni Księżyca.

Skontaktowano się z China National Space Administration w celu uzyskania komentarza.