2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Camilla pozdrawia królową w telewizji | Camilla (Królowa Królowej)

Królowa Elżbieta odda królowej hołd telewizyjny w niedzielę, chwaląc ją za odgrywanie własnej roli przez wiele lat, gdy znajdowała się w „trudnej sytuacji” bycia „kobietą samotnikiem” w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

W nagranych wcześniej słowach przypomni także „olśniewające niebieskie oczy” zmarłej królowej i powie: „Zawsze zapamiętam jej uśmiech”.

Pozdrowienie królowej małżonki dla teściowej zostanie wyemitowane na krótko przed narodową ciszą o godzinie 20:00.

Camilla powie: „Ona była częścią naszego życia od zawsze. Mam teraz 75 lat i nie pamiętam, żebym miała nikogo poza królową. Musiało być jej bardzo trudno być samotną kobietą”.

Nie było kobiet premierów ani prezydentów. Była jedyną, więc myślę, że wyrzeźbiła swoją rolę”.

Camilla zapamięta zmarłą Królową, dodając: „Ma te cudowne niebieskie oczy, a kiedy się uśmiecha, rozjaśnia to całą jej twarz. Zawsze będę pamiętać jej uśmiech. Ten uśmiech jest niezapomniany”.

Dwie wnuczki królowej, Beatrice i Eugenie, złożyły hołd swojej babci przed wzięciem udziału w ceremonia czuwania Wraz z sześcioma innymi wnukami oglądają jej trumnę w Westminster Hall.

Dwie siostry, córki księcia Andrzeja i Sary Ferguson, powiedziały, że były „łzy i śmiech, cisza i paplanina, uściski i samotność oraz zbiorowa utrata ciebie, naszej ukochanej królowej i naszych ukochanych babć”.

Ich oświadczenie mówiło: „Nie byliśmy w stanie wyrazić słowami, odkąd nas opuściłeś. Pomyśleliśmy, jak wielu, że będziesz tu na zawsze. I wszyscy bardzo za tobą tęsknimy”.

„Byłyście naszymi matkami, naszym przewodnikiem, naszą kochającą ręką na naszych plecach, która prowadziła nas przez ten świat. Tyle nas nauczyłaś i będziemy pielęgnować te lekcje i wspomnienia na zawsze.

„Na razie, moja droga, wszystko, co chcemy powiedzieć, to dziękuję”.

Agencje przyczyniły się do powstania tego raportu

READ  Rosja i Ukraina na żywo: Putin broni swojej wojny