30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cameco i Brookfield Renewable Partners kupują Westinghouse Electric za 7,88 mld USD

Cameco i Brookfield Renewable Partners kupują Westinghouse Electric za 7,88 mld USD

kameko korp.

CCJ 1,69%

A

Brookfield odnowieni partnerzy

BEP -0,10%

Powiedzieli, że kupią Westinghouse Electric w umowie, która zwiększy energię jądrową, Zasilacz został ponownie włączony Poprzez potrzebę ograniczenia zużycia paliw węglowych.

Kanadyjskie firmy poinformowały we wtorek, że tworzą strategiczne partnerstwo w celu przejęcia działalności w zakresie usług jądrowych. Powiedzieli, że Brookfield Renewable, wraz ze swoimi partnerami instytucjonalnymi, będzie właścicielem 51% Westinghouse, a Cameco 49%.

Obie firmy podały, że całkowita wartość przedsiębiorstwa Westinghouse wynosi około 7,88 miliarda dolarów, w tym około 4,5 miliarda dolarów kapitału własnego, a reszta zadłużenia.

Konsorcjum kupi Westinghouse od

Partnerzy biznesowi Brookfield

BBU -5,06%

LP, podmiot

Zarządzanie aktywami firmy Brookfield

bam -3,02%

Służy do obsługi usług komercyjnych i działalności przemysłowej grupy private equity. Przejęcie ma wygasnąć w drugiej połowie przyszłego roku.

Oczekuje się, że transakcja stworzy okazję do Wzrost w całym sektorze jądrowympowiedziały firmy. Westinghouse obsługuje około połowy reaktorów jądrowych na świecie. Cameco jest największą na świecie notowaną na giełdzie firmą uranową z siedzibą w Saskatoon, Saskatchewan, Kanada.

Brookfield Renewable Partners jest właścicielem i operatorem aktywów związanych z energią odnawialną i jest w 60% własnością Brookfield Asset Management.

Kamiko powiedziała, że ​​ma wystarczająco dużo gotówki, aby sfinansować swój udział w transakcji. Planuje wykupienie akcji o wartości 650 milionów dolarów, po 21,95 dolarów za akcję, zgodnie z oświadczeniem we wtorek po południu. Akcje Cameco spadły o 12% do 22,70 USD w handlu po godzinach.

Westinghouse Zbankrutowałem w 2017 roku Z powodu złych zakładów na budowę elektrowni jądrowych. Partnerzy biznesowi Brookfield Kupiłem firmę w 2018 roku Z

Toshiba korp.

za 4,6 miliarda dolarów, co oznacza wejście Brookfielda do branży energetyki jądrowej.

Brookfield Business Partners poinformował, że spodziewa się wygenerować około 1,8 miliarda dolarów przychodów ze sprzedaży 44% udziałów w Westinghouse, a pozostałą część rozdysponować partnerom założycielskim. Uwzględniając dywidendy, Brookfield Business Partners ma osiągnąć 4,5 miliarda dolarów zysku brutto z czteroletniej inwestycji w Westinghouse.

READ  Goldman Sachs twierdzi, że stagflacja zwiększa ryzyko „straconej dekady” dla portfela akcji i obligacji 60/40.

Akcje Brookfield Business Partners wzrosły po zamknięciu o 13,2% do 21 USD.

Firma Westinghouse Company została założona w 1886 roku przez George’a Westinghouse’a. On ona Kiedyś była to jedna z najpopularniejszych marek W Stanach Zjednoczonych z konkurencyjnym portfelem przemysłowym

Ogólne elektryczne firma

Firma z Pittsburgha rozpoczęła działalność radiową w latach dwudziestych, aw latach pięćdziesiątych zaprojektowała i zbudowała pierwszą na świecie komercyjną elektrownię jądrową.

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

ukazał się 12 października 2022 r. w wersji drukowanej jako „Westinghouse Electric to Be Sold”.