16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Call Of Duty” usuwa skórkę programu uruchamiającego Nickmercs ze sklepu po komentarzach LGBTQ

„Call Of Duty” usuwa skórkę programu uruchamiającego Nickmercs ze sklepu po komentarzach LGBTQ

Znany streamer i twórca treści, Faze Nickmercs, stał się tak popularny w społeczności Call of Duty, że Activision ostatecznie nadało mu własny, markowy wygląd klienta. Ale ten klient został teraz usunięty ze sprzedaży w wyniku jego komentarzy w wątku opublikowanym przez Chrisa Pucketta z MLG, pokazujących atak grupy anty-LGBTQ na grupę pro-LGBTQ podczas Pride.

nikmirexĆwierkaćktóry według danych Twittera został wyświetlony 11,3 miliona razy, mówi: „Zostaw małe dzieci w spokoju. To jest prawdziwy problem”.

Jest to odniesienie do powszechnego punktu debaty republikańskiej, który twierdzi, że społeczność LGBTQ „przygotowuje” dzieci, edukując je o istnieniu tożsamości seksualnej i płciowej. Było to przedmiotem przepisów Florydy „Nie mów jak ja” i stało się podstawową kwestią dla wielu Republikanów, zwłaszcza samego gubernatora Florydy i kandydata na prezydenta Rona DeSantisa.

Call of Duty odpowiedziało dzień później, ogłaszając, że usuwa skórkę klienta Nickmercs w stylu spartańskim ze sklepu:

Mówią „ostatnie wydarzenia”, ale odnoszą się konkretnie do własnych obchodów Pride, zauważając, że komentarze Nickmercs nie były czymś, z czym chcieli być formalnie kojarzeni poprzez partnerstwo z najlepszymi twórcami. Skórka nie jest usuwana z kolekcji tych, którzy już ją kupili, ale nie jest już na sprzedaż.

Nickmercs opublikował później wideo rozszerzające tweet, mówiąc, że „nie miało to nikogo denerwować”, ale wyjaśniając, że „nie przeprasza za tweeta. Nie sądzę, żeby to było złe” – mówi. Twierdzi, że chodziło mu o to, w jaki sposób rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi o tych problemach, a nie o tym, jak nauczyciele rozmawiają o nich w klasie, wywołując dyskusje na temat istniejących klas SexEd w szkołach.

Nie trzeba dodawać, że wywołało to ogromną burzę. Podczas gdy wielka debata w społeczności Call of Duty toczyła się wcześniej wokół tego, czy Nickmercs „zasługuje” na swoją skórę, teraz istnieją bardzo głośne grupy, które uważają, że Activision postąpiło tutaj źle. I odwrotnie, Activision zostało docenione przez zwolenników LGBTQ za ten ruch, który uważają za ogromną wygraną; Wyjaśniające oświadczenie o sojuszu jednego z największych na świecie wydawców gier i franczyzobiorców. Dodatkowo toczą się debaty, teraz często widywane prywatnie na Twitterze, na temat „wolności słowa”, mimo że Activision jest firmą prywatną, zdolną do jednostronnych działań niezależnych od Pierwszej Poprawki, która odnosi się tylko do rządu. Tak właśnie się stało.

READ  Call of Duty: Black Ops 6 to przecież nie 300 GB

Problem sprowadził do miksu innych znanych twórców. Dr Disrespect nazwał tę decyzję „żałosną” w tweecie zeszłej nocy:

Oprócz Nickmercs, teraz każdy, kto komentuje problemy w obu przypadkach, jest przedmiotem intensywnej debaty, którą codziennie obserwujemy na scenie politycznej, gdy społeczność graczy zmaga się z tymi samymi problemami. Wydawcy i twórcy gier masowo przyjęli obchody Pride i ogólne wsparcie LGBTQ, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, więc ruch Activision nie jest szczególnie zaskakujący. Ale to zawsze budziło kontrowersje.

Chodź za mną na TwitterzeI youtubeI Facebook I Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu informacyjnego, Bóg się kręci.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.