12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Caleb Love doprowadza Karolinę Północną do najbliższego potencjalnego starcia Final Four z Duke

Caleb Love doprowadza Karolinę Północną do najbliższego potencjalnego starcia Final Four z Duke

Pierwszy w historii mecz o mistrzostwo NCAA pomiędzy Duke i North Carolina nie jest już odległą perspektywą.

To wymarzone starcie odbędzie się w krajowych półfinałach w najbliższą sobotę, jeśli Blue Devils i Tar Heels wygrają kolejny mecz.

Caleb Love poprowadził Karolinę Północną do wyścigu Elite Eight w piątek wieczorem z serią pokręconych podań w późnych fazach gry i głębokimi rzutami za trzy. Drugi obrońca, który strzelał serią prostych, zmienił buty po przerwie, a następnie strzelił wszystkie z wyjątkiem trzech z 30 punktów w drugiej rundzie, zdobywając ósmy rozstawiony Tar Heels za zwycięstwo 73-66 nad czwartym rozstawionym UCLA.

Największe dwa kosze Love to 3 rzuty w ostatnich dwóch minutach napiętej drugiej połowy w tę iz powrotem.

Po pierwsze, skonfiguruj akrobatykę Armando Bacot Oszczędź podczas wypadania poza granice, wynik równy 64.

Po drugie, który natknął się na ekran poza piłką z Brady maniakdał Karolinie Północnej trzypunktowe prowadzenie, którego Tar Heels nie stracił.

Co spowodowało, że miłość rozbłysła w pierwszej połowie po pierwszym meczu 1 na 8? Love przypisał jego zaufanie… i legendarną propozycję dyrektora ds. koszykówki w Karolinie Północnej, Erica Hootsa, aby przenieść się z Jordan Blacks do Carolina Blues.

„Nigdy nie gram dobrze w czarnych butach, więc poprosił mnie, żebym się przebrała” – powiedziała Love z uśmiechem. „Ty odnosisz sukcesy”.

Zwycięstwo Karoliny Północnej to kontynuacja nieprawdopodobnej gorączki od bańki NCAA Championship do szczytu Final Four. Tar Heels muszą teraz tylko pokonać nasiona 15 marca, kochanie św. Peter, w niedzielę złożyć podanie do Nowego Orleanu.

Duke awansował do Elite Eight w czwartek wieczorem, nie tracąc ani jednego strzału w ostatnich ośmiu minutach, aby wyprzedzić Texas Tech. Błękitne Diabły są faworytami, którzy pokonają Arkansas w sobotę w meczu o tytuł Western Regional.

Zaledwie cztery razy przed tym sezonem Duke i North Carolina zdobyli Elite Eight w tym samym roku. Dopiero w 1991 roku obaj doszli do czwartego finału.

READ  Cory Seager znajduje się na liście osób ze zwichniętym prawym kciukiem

Podczas gdy w Kopciuszku nie ma często cztero- i pięciogwiazdkowych rekrutów i nie nosi na piersiach Karoliny Północnej, w połowie lutego trudno było o smoliste obcasy. To drużyna, która przegrała pięć meczów o 17 punktów lub więcej i zasnęła po zawstydzającej dziewięciopunktowej porażce u siebie z bolesnym Pittsburghem 16 lutego.

Po kilku wcześniejszych porażkach w Północnej Karolinie, Hubert Davis powiedział: „To było jak” Chłopaki, kocham was. Po niesamowitym meczu w Pittsburghu Davis powiedział: „To było„ chodźcie tutaj ”.

Davis wzmocnił swoje przesłanie następnego dnia sesją filmową z 20 kolejnymi fragmentami porażek obronnych Karoliny Północnej. Zaraz potem Tar Heels wyprodukował coś, co Davis określił jako swoją najlepszą praktykę sezonu.

„Po próbie powiedziałem: „Dlaczego gracie tę siłę przeciwko sobie, a nie przeciwnikowi? „Z jakiegoś powodu”, powiedział Davis, „wydawało się to współgrać z nimi”.

przynajmniej.

Od czasu porażki Pittsburgha stan Karolina Północna jest czwartym najlepszym zespołem w kraju, według rankingu biegłości Barta Turvika. Tar Heels weszli w piątek po wygraniu ośmiu z dziewięciu, w tym pokonaniu Duke’a, który zepsuł imprezę pożegnalną Mike’a Krzyzewska i rozmontowaniu Marquette’a w pierwszej rundzie turnieju NCAA oraz wygranej po dogrywce nad obrońcą tytułu Baylorem dwa dni później.

Wchodząc do piątkowego meczu, UCLA wydawało się być jednym z najtrudniejszych przeciwników, z jakimi zmierzyła się Karolina Północna w końcówce sezonu. Bruins prawie w całości przywrócili swój skład z poprzedniego sezonu, kiedy przenieśli się z pierwszej czwórki do Final Four, a następnie zdobyli niepokonanego Gonzagę na dogrywkę w natychmiastowym klasyku.

Podczas gdy UCLA prowadziło przez większość piątkowych meczów, Bruinowie byli powstrzymywani przez dwa czynniki: kontuzję prawej kostki Jaime Jaquesa i niemożność powstrzymania szlemów Północnej Karoliny.

Raz po raz Tar Heels używał swojego wysokiego ekranu z piłką, aby doprowadzić Love lub RJ Davisa do korzystnego meczu z wielkim człowiekiem z UCLA. Miłość w szczególności wykorzystywała te niedopasowania, często przejeżdżając obok Cody’ego Rileya lub wznosząc się i strzelając z głębin, jeśli poświęcono im zbyt dużo miejsca.

READ  Wyeliminowani z NBA Playoffs, Mavericks zakończyli krach po wejściu all-in z Kyrie Irvingiem

Love powiedział: „Trener Davis chciał tylko, żebym zaatakował kosz. Czuje się lepiej, gdy jestem na zboczu. Dostałem kilka podań, a potem strzał z zewnątrz zaczął spadać. „

Podczas gdy Jules Bernard zdobył drużynę wysoko z 16 punktami, a Tyger Campbell 15 punktami i 6 asystami, Bruins potrzebowali więcej, niż ich człowiek mógł im dać, aby pokonać śmiertelną drugą połowę dla Love. Jaquez dzielnie grał na kontuzji kostki, którą ponownie podniósł przeciwko Saint Mary’s, ale zakończył z zaledwie 10 punktami od 5 do 18.

Jaquez spudłował kilka strzałów w ostatniej chwili, gdy UCLA próbowało odpowiedzieć na slam Love’a. Po ostatnim zwycięstwie Karolina Północna mogła świętować kolejne wielkie zwycięstwo i cieszyć się, najpierw na St. Peter, a później być może na księcia.