2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Były dyrektor generalny Twittera krytykuje zarząd, Musk „Prawie nie ma akcji!”

Były dyrektor generalny Twittera krytykuje zarząd, Musk „Prawie nie ma akcji!”

Dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, przemawia do studentów podczas spotkania w Indian Institute of Technology (IIT) w New Delhi w Indiach, 12 listopada 2018 r.

Anushri Fadnavis | Reuters

dawny Świergot Dyrektor generalny Jack Dorsey skrytykował zarząd firmy w serii tweetów w niedzielę, ponieważ grupa ma teraz za zadanie ocenić ofertę przejęcia od miliardera Elona Muska.

W odpowiedzi na inny użytkownik Twittera opisujący „spisy i zamachy stanu”, które miały miejsce na początku historii zarządu Twittera, Dorsey odpowiedział„Od zawsze była to dysfunkcja firmy”.

Wcześniej odpowiedział na inny tweet w tym samym wątku. Cytował on inwestora venture capital Freda Destina, cytując to, co nazwał „jak Dolina Krzemowa”: „Dobre zarządy nie tworzą dobrych spółek, ale zły zarząd za każdym razem zabija firmę”.

– Wielkie fakty – odparł Dorsey.

Dorsey nadal jest członkiem rady dyrektorów Twittera, ale planuje odejść, gdy tylko jego kadencja wygaśnie na walnym zgromadzeniu w 2022 r., zaplanowanym na koniec maja.

Rada obecnie studiuje Tesla Dyrektor generalny Musk zaoferował 43 miliardy dolarów na zakup firmy i uczynienie jej prywatną. Mówi się również, że przyciąga dodatkową uwagę. W piątek Rada Dyrektorów Twittera Przyjmij tak zwaną toksyczną pigułkę Ograniczony czasowy program akcji dla akcjonariuszy, który umożliwia akcjonariuszom zakup akcji z dyskontem, jeśli jakakolwiek osoba lub podmiot zgromadzi co najmniej 15% pozostających w obrocie akcji zwykłych bez uzyskania uprzedniej zgody Rady Dyrektorów. Musk niedawno ujawnił ponad 9% udziałów w firmie przed złożeniem oferty przejęcia.

Zarząd stwierdził, że plan nie przeszkodzi jej w zawarciu umowy z korzyścią dla firmy i jej akcjonariuszy, ale „ograniczy możliwość, że jakikolwiek podmiot, osoba lub grupa przejmie kontrolę nad Twitterem poprzez budowę otwartego rynku bez płacenia wszystkim akcjonariuszom odpowiednią premię za nadzór lub bez wystarczającej ilości czasu Rada Dyrektorów może wydawać świadome osądy i podejmować środki, które leżą w interesie akcjonariuszy.

READ  Wysokie ceny paliwa sprawiają, że kierowcy utknęli z pustymi portfelami

Dorsey, który również był współzałożycielem firmy, był wcześniej dyrektorem generalnym, ale był: Zwolniony z roli w 2008 roku I zastąpił go innym z jej założycieli. on jest wrócił kierować firmą w 2015 roku.

Musk napisał w sobotę na Twitterze, że po odejściu Dorseya z zarządu: „Zarząd Twittera kolektywnie nie posiada praktycznie żadnych akcji! Obiektywnie rzecz biorąc, ich interesy ekonomiczne po prostu nie pokrywają się z interesami akcjonariuszy”.

Dorsey ostatnio zauważyłem że „skończył z bardzo małą częścią firmy”, ponieważ nabył wiele swoich akcji, kiedy został zwolniony w 2008 roku. Powiedział również, że zwrócił 1% firmy pracownikom w 2015 roku. Jednak Dorsey pozostaje największym wewnętrznym udziałowcem firmy po 9,1% udziałów Muska, z około 2,25% akcji, według FactSet. Z kolei Silver Lake, którego dyrektor generalny Egon Durban zasiada w zarządzie Twittera, ma według FactSet 0,26%. Według FactSet, Vanguard Group jest największym akcjonariuszem instytucjonalnym, posiadającym 10,29% udziałów w spółce.

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Subskrybuj CNBC na YouTube.

OBEJRZYJ: Jak Elon Musk może pozwolić sobie na 43 miliardy dolarów na Twitterze? Waży dwóch ekspertów