19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Broniąca tytułu Miki Sudo wygrywa kategorię kobiet w corocznym konkursie jedzenia hot dogów Nathana

Broniąca tytułu Miki Sudo wygrywa kategorię kobiet w corocznym konkursie jedzenia hot dogów Nathana

NOWY JORK (AP) – Studentka higieny jamy ustnej Miki Sudo z Florydy zdobyła swój dziesiąty tytuł w corocznym konkursie jedzenia hot dogów Nathan’s Famous z okazji czwartego lipca.

W czwartek Sudo zjadła 51 hot dogów w 10 minut, ustanawiając nowy rekord świata kobiet.

Ubiegłoroczna mistrzyni (38 l.) zdobyła tytuł po zjedzeniu 39 i pół hot dogów, a jej życiowy rekord wynoszący 48 i pół hot dogów to rekord świata kobiet.

Pokonała 14 zawodniczek z całego świata, w tym 28-letnią rywalkę Mayui Ebiharę z Japonii. Ebihara zajęła drugie miejsce po zjedzeniu 37 hot dogów w 10 minut. W 2023 roku była także wicemiss.

Zawodnicy pochodzili z kilkunastu krajów i pięciu kontynentów, a potencjalni rywale z Brazylii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii i Republiki Czeskiej walczyli o upragniony tytuł w kategorii mężczyzn i kobiet oraz nagrodę pieniężną o wartości 10 000 dolarów.

To najświeższa aktualizacja. Poniżej znajduje się poprzedni artykuł Associated Press.

NOWY JORK (AP) – Nathan’s Famous co roku świętuje czwarty lipca Konkurs jedzenia hot dogów Podczas Międzynarodowego Festiwalu Żywności w Nowym Jorku w czwartek w Nowym Jorku uczestnicy zjedzą jak najwięcej hot dogów – ale w tym roku największa gwiazda wydarzenia będzie jadła obiad w odległości 3000 km.

Joey „Gus” Chestnut, który wygrał 16 z 17 poprzednich konkursów, nie weźmie udziału w konkursie ze względu na… Opieka TeffaZamiast tego później tego dnia będzie rywalizował z żołnierzami w bazie armii amerykańskiej w El Paso.

Dzięki temu tradycyjne wydarzenie na Brooklynie stanie otworem dla nowego zwycięzcy, a smakosze z całego świata będą rywalizować z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć, ile hot dogów uda im się zjeść w 10 minut.

Co roku tysiące fanów przybywa na wydarzenie, które odbywa się poza pierwotną lokalizacją Nathana na Coney Island na Brooklynie, nadmorskim miejscu z parkami tematycznymi i kulturą letniego karnawału. ESPN będzie transmitować zawody na żywo, począwszy od kategorii kobiet o godzinie 11:00 czasu wschodniego, a kategoria mężczyzn rozpocznie się około godziny 12:20.

READ  Sergio Brown: Były zawodnik NFL został aresztowany w związku ze śmiercią swojej matki

Uczestnicy pochodzą z kilkunastu krajów i pięciu kontynentów, a o prestiżowy tytuł i nagrodę pieniężną o wartości 10 000 dolarów rywalizują przedstawiciele Brazylii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii i Czech.

„Będzie nowy mistrz” – powiedział Australijczyk James Webb, posiadacz rekordu świata w zjedzeniu 70 pączków w osiem minut, powiedział podczas wstępnej imprezy w Nowym Jorku w środę.

ostatni rok kasztanAmerykanin John Kerry z Indiany zdobył tytuł po tym, jak był w stanie strawić 62 psy i mięso w 10 minut. Jego rekord w 2021 roku to 76 psów.

Przed wydarzeniem ESPN zapowiedziało, że skupi się na dwóch Amerykanach, korzystając z niestandardowych ujęć kamerami: Jeffreyu Esperze, nauczycielu w szkole średniej w Massachusetts, w części męskiej i Miki Sudo, studentce higieny jamy ustnej na Florydzie, w części damskiej.

W zeszłym roku Esper zajęła drugie miejsce z 49 uderzeniami, chociaż jego życiowy rekord to 51. Sudo zdobyła swój dziewiąty tytuł w 2023 r. z 39 1/2, ale jej rekord życiowy to 48 1/2, co stanowi rekord świata dla pań.

„Spróbuję rzucić sobie wyzwanie” – powiedział Sudo w środę. Jej konkurentka, Mayui Ebihara z Japonii, powiedziała przez tłumacza, że ​​będzie jadła aż do utraty przytomności, a jej celem będzie zjedzenie 50 hot dogów.

Kasztan był pierwszy nieproszony Od wydarzenia poprzez umowę sponsorską z Impossible Foods, firmą specjalizującą się w roślinnych alternatywach mięsa.

Organizacja Major League Eating, która jest organizatorem Nathan’s Famous, ogłosiła już, że cofa zakaz, ale Chestnut i tak zdecydował się spędzić wakacje z żołnierzami.

Chestnut powiedział, że nie wróci na konkurs Coney Island bez przeprosin.

Wydarzenie rozpocznie się w bazie wojskowej Fort Bliss w El Paso o godzinie 17:00 czasu wschodniego i odbędzie się z udziałem tradycyjnych hot dogów, ponieważ Chestnut będzie próbował zjeść więcej niż czterech żołnierzy w pięć minut.

READ  UFC 286: Pełne wyniki ważenia Edwards vs. Usman 3, wideo – Jeden zawodnik chybia o 3,5 funta

Chociaż nie będzie jadł ich produktów roślinnych, Impossible Foods promuje transmisję programu na żywo w YouTube, latając samolotami z transparentami nad Los Angeles i Miami. Rzecznik firmy powiedział, że przekaże również datki organizacji wspierającej rodziny wojskowe na podstawie liczby hot dogów zjedzonych podczas wydarzenia.