29 marca, 2024

Bramkarz Nashville Predators Joos Sarros opuszcza Calgary Flames z kontuzją

Bramkarz Nashville Predators Juuse Saros Wyjechałem we wtorek wieczorem 5-4 strat Calgary Flames w trzeciej tercji z widoczną kontuzją lewej stopy.

Sarros trafił na ławkę drapieżników po interwencji z rzutu karnego na obrońcę Flames Oliver Killington Przestań grać, gdy 6:32 wciąż jest organizowane. Trener Nashville spojrzał na kostkę Sarrosa, a bramkarz opuścił lód, nie obciążając lewej stopy. Wszedł do szatni z rękami owiniętymi wokół sztabu szkoleniowego.

– Nie mam żadnych aktualnych informacji na ten temat. Nadal jest on oceniany – powiedział trener Nashville, John Hines, który zapowiedział, że w środę drużyna dowie się więcej o stanie Sarrosa.

Bramkarz David Rich Został zastąpiony przez Sarrosa i stracił wyrównanie dla Calgary Mateusz Tkachuk W trzeciej tercji pozostała 1 sekunda. Gdyby Predators pokonali Płomień w organizacji, zamknęliby punkt zwrotny. Zamiast tego Ritesh poddał zwycięskiego gola Elias Lindholm w nadgodzinach.

Ale Predators wystarczyło poczekać trochę dłużej, aby wybić swoją kartę po sezonie, ponieważ Dallas Stars pokonały Vegas Golden Knights w strzelaninie we wtorek wieczorem, aby wysłać zarówno Predatory, jak i Los Angeles Kings do play-offów.

„Nikt nie myślał, że tu będziemy, ale rozmawialiśmy o napisaniu własnej historii” – powiedział Hines.

Sarros był jednym z najlepszych bramkarzy w National Hockey League w latach 2021-22. Ma rekord 38-25-3 w 67 meczach, najwięcej ze wszystkich bramkarzy w lidze, i zagrał w swoim pierwszym meczu All-Star w tym sezonie. We wtorek Sarros strzelił 0,918 obrońców i cztery podania i był czwarty wśród bramkarzy z 31,6 bramkami obronionymi powyżej średniej.