15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Boku integruje BLIKA dla Sklepu Google Play w Polsce

Boku integruje BLIKA dla Sklepu Google Play w Polsce

Boku nawiązało współpracę z polskim systemem płatności natychmiastowych BLIK, aby zaoferować BLIK jako metodę płatności w Sklepie Google Play.

16,3 mln aktywnych użytkowników BLIKA może już dokonywać zakupów za pomocą preferowanej przez siebie formy płatności. Dzięki rozwiązaniu Boku do bezpośrednich rozliczeń z operatorem firma ustanawia pierwsze połączenie konta Boku (A2A) z Google. Integracja ma na celu zwiększenie bazy użytkowników Sklepu Google Play przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia klientów wśród polskich konsumentów zorientowanych na urządzenia mobilne.

Uznany przez Narodowy Bank Polski za istotną metodę płatności detalicznych, BLIK oferuje bezpieczną i wygodną metodę płatności bez ujawniania danych użytkownika. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda płatności online w Polsce, z której usług korzysta połowa dorosłych osób.

Popularność BLIKA stale rośnie, wraz z rosnącymi wynikami transakcji i aktywną bazą użytkowników, która w pierwszym kwartale 2024 roku wyniosła 16,3 mln. W tym okresie użytkownicy dokonali 518 mln transakcji, a płatności w handlu elektronicznym wzrosły o 28 proc. Okres przypada na rok 2023.

Przedstawiciele Boku podkreślili swoją misję polegającą na udostępnianiu globalnych opcji płatności i ułatwianiu rozwoju sprzedawców poprzez zlokalizowane opcje płatności. Współpraca z Google oznacza zaangażowanie Boku w rozwój płatnych innowacji.

Przedstawiciele BLIKA podkreślili dywersyfikację i strategiczną ekspansję firmy poprzez współpracę z Boku, mającą na celu wzmocnienie jej obecności jako preferowanej formy płatności za zakupy w Internecie, w tym w Google Play.

READ  Polski rząd bada atak hakerski na sieć kolejową