20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Boeing Starliner wraca ze stacji kosmicznej

Boeing Starliner wraca ze stacji kosmicznej

NASA i Boeing CST-100 Starliner wylądowały w środę w Nowym Meksyku.

Lądowanie oznaczało zakończenie bezzałogowego testu lotu orbitalnego statku kosmicznego 2 (OFT-2) na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Kapsuła spadła z powrotem na Ziemię około czterech godzin po opuszczeniu orbitującego laboratorium.

NASA powiedziała, że ​​misja Boeing Starliner Był to „kluczowy krok w walidacji wydajności systemów Boeinga” i że OFT-2 „przybliża naród o ważny krok do posiadania dwóch unikalnych ludzkich systemów transportowych do transportu astronautów do i ze stacji kosmicznej z amerykańskiej ziemi”.

Witamy w japońskim astronaucie na Lunar Gateway NASA, powiedział Biden

SpaceX Elon Musk Jest już liderem, wypuszcza astronautów – i turystów – w kosmos od 2020 roku.

„Dzisiaj program Commercial Crew NASA i nasz partner przemysłowy, Boeing, podjęli ważny i udany krok w podróży, aby umożliwić więcej misji lotów kosmicznych na Międzynarodową Stację Kosmiczną na amerykańskim statku kosmicznym z amerykańskiej ziemi” – powiedział administrator NASA Bill Nelson w oświadczeniu. .

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

„Misja OFT-2 reprezentuje siłę współpracy, która pozwala nam wprowadzać innowacje dla dobra ludzkości i inspirować świat poprzez odkrycia. Ten złoty wiek lotów kosmicznych nie byłby możliwy bez tysięcy osób, które wytrwały i włożyły swoją pasję w ten wielki wyczyn.”

„Jestem niezwykle dumny z poświęcenia i wytrwałości wykazanych przez zespół NASA, Boeinga i ULA, których kulminacją było pomyślne ukończenie Drugi test lotu orbitalnego Starlinera Od początku do końca Steve Stitch, dyrektor NASA Commercial Crew Program, powiedział w oświadczeniu. „Podczas tego procesu Starliner dostarczył ogromną ilość cennych danych, które nadal oceniamy w naszych wysiłkach na rzecz dostarczenia w pełni funkcjonalnego, połączonego z Internetem statku kosmicznego dla podróży załóg na stację kosmiczną, gdy tylko będzie to bezpieczne”.

Testy w locie rozpoczęły się 19 maja. Starliner został wystrzelony na rakiecie ULA Atlas V. Ze stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie. Zacumował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w piątek, po czym astronauci przetestowali tam łączność i systemy komputerowe Starlinera oraz zabrali zaopatrzenie.

Boeing odwołał pierwszą próbę dotarcia do stacji kosmicznej w 2019 roku po błędach oprogramowania. Problem został rozwiązany latem ubiegłego roku, ale zużyte zawory udaremniły drugą próbę.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Po przejrzeniu danych z NASA i Boeinga z tego lotu testowego, zespoły będą kontynuować plany dotyczące Starlinera i jego następnej misji, testując lot załogi do stacji kosmicznej.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.