W polskim Panattoni Park Rzeszów Airport III otwarta została nowa baza usług dystrybucyjnych Boeinga.
Obiekt podwaja powierzchnię magazynową części do samolotów w porównaniu z poprzednią lokalizacją i rozszerza obecność Boeinga w Dolinie Lotniczej w Polsce, unikalnym centrum przemysłowym.
Poprawiony zapasowy czas dostawy
Powstanie nowej polskiej bazy umożliwia partnerom Boeinga zaawansowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb procesy wysyłki i pakowania.
Poprawi to czas dostaw dla klientów komercyjnych i wojskowych, w tym linii lotniczych, producentów oryginalnego sprzętu oraz operacji konserwacji, napraw i wymiany.
„Naszym celem jest rozszerzenie naszej działalności na tętniącym życiem Podkarpaciu iw Europie, tworzenie nowych miejsc pracy i możliwości dla partnerstw przemysłowych” – powiedział. Dr. Michael Heidinger, prezes Boeing Niemcy, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia.
Boeing ma serwis w Polsce
Boeing Distribution Services działa w Polsce od 2005 roku i obsługuje ponad 200 klientów z sektora wojskowego i cywilnego lotnictwa kosmicznego.
Siedziba główna w Rzeszowie jest drugim co do wielkości centrum dystrybucyjnym Boeinga w Europie, po zakładzie chemicznym i materiałów specjalnych w Henstadt-Ulsburg w Niemczech.
W październiku 2022 roku Boeing otworzył najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w Henstadt-Ulsburg w Niemczech, które jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów Boeinga.
Obiekt ten wraz z nową bazą w Polsce pomoże firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na części i profesjonalne usługi lotnicze w całej Europie.
„Koncentrujemy się na dalszym zwiększaniu naszych możliwości usług dostawczych poprzez ulepszanie i rozszerzanie naszej globalnej sieci” – powiedział. William Ampofo, wiceprezes ds. części i usług zaopatrzeniowych oraz łańcucha dostaw, Boeing Global Services.
„To jeszcze bardziej wzmacnia naszą zdolność do dostarczania naszym klientom produktów i usług, których potrzebują, kiedy i gdzie ich potrzebują”.
Zróżnicowana i wszechstronna oferta części i usług dostawczych firmy Boeing obejmuje ponad 15 milionów części, usług i rozwiązań inżynieryjnych, niezależnych od platformy, które zmniejszają koszty, ryzyko i złożoność dla klientów produkcyjnych i posprzedażowych na całym świecie.
Boeing jest w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy zakładów Boeinga w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie dalej wspierają misję producenta polegającą na opracowywaniu, produkcji i serwisowaniu komercyjnych samolotów, produktów obronnych i systemów lotniczych dla klientów na całym świecie.
Europejski problem łańcucha dostaw
Zaopatrzenie w części i komponenty samolotów stanowiło w ostatnich latach problem dla europejskich operatorów lotniczych. Wynika to z kilku czynników, w tym:
- Pandemia Covid-19 zakłóciła łańcuch dostaw i zwiększyła popyt na części do samolotów.
- Wojna na Ukrainie zakłóciła łańcuchy dostaw i zwiększyła popyt na części do samolotów.
- Europa ma starzejącą się flotę samolotów, która wymaga częstej konserwacji i napraw.
Kwestie związane z łańcuchem dostaw stały się poważnym problemem dla światowego przemysłu lotniczego, a europejscy operatorzy linii lotniczych również doświadczają opóźnień w otrzymywaniu części i komponentów samolotów, co prowadzi do odwołań i opóźnień lotów.
W niektórych przypadkach brak części zamiennych i wsparcia serwisowego skłonił operatorów do podjęcia decyzji o uziemieniu samolotu.
Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) podjęła kroki w celu rozwiązania problemu zaopatrzenia w części i komponenty statków powietrznych:
- Współpraca z producentami samolotów w celu zwiększenia produkcji komponentów.
- Zachęcanie operatorów do gromadzenia części zamiennych.
- Złagodzenie niektórych przepisów bezpieczeństwa, aby umożliwić operatorom korzystanie z części zamiennych.
Pomimo tych środków problem zaopatrzenia w części i podzespoły do samolotów będzie nadal wyzwaniem dla europejskich operatorów lotniczych w przyszłości.
Posunięcie giganta lotniczego Boeinga w celu zwiększenia wsparcia rynku wtórnego w Polsce przynosi pewną ulgę operatorom regionalnym.
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com