21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bobby Caldwell, piosenkarz i autor tekstów What You Won’t Do for Love, zmarł w wieku 71 lat

Bobby Caldwell, piosenkarz i autor tekstów What You Won’t Do for Love, zmarł w wieku 71 lat

(CNN) Bobby Caldwell, wpływowy piosenkarz i autor tekstów, który stoi za hitami R&B, takimi jak „What You Won’t Do for Love” i „Open Your Eyes”, zmarł, zgodnie z oświadczeniem jego żony, Mary Caldwell.

Miał 71 lat.

„Bobby zmarł tutaj, w domu. Trzymałam go mocno w ramionach, kiedy wychodziliśmy. Zawsze będę w żałobie. Dziękuję wszystkim za liczne modlitwy przez lata” — oświadczenie Mary Caldwell, abonent Na zweryfikowanym koncie na Twitterze został częściowo przeczytany.

Powiedziała, że ​​Caldwell od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne.

Hit Caldwella „What You Won’t Do for Love” trafił na listę Billboard 100 po wydaniu w 1978 roku. Artyści, w tym Tupac Shakur, Common i John Legend, samplowali jego muzykę.

Questlove, który współpracował z Common przy „The Light”, który samplował album Open Your Eyes Caldwella, udostępnił: Hołd dla zmarłego artysty na Instagramieopisując, jak próbował z nim pracować przez lata.

„Ten człowiek przegapił okazję spotkania legendy” – napisał Questloff. Dziękuję za Twój głos i Twój dar,

Inni fani Caldwella podzielili się swoimi wspomnieniami w mediach społecznościowych, a jeden z muzyków napisał: „Dziękujemy za udostępnienie Bobby’ego nam i reszcie świata, co przyniosło mu tyle radości i piękna. Będziemy za nim tęsknić, a pamięć o nim będzie błogosławieństwem ”.

Caldwell urodził się w Nowym Jorku i wychował w Miami, a swoją wielką karierę zrobił jako basista Little Richard.

Różnorodność kulturową swojego rodzinnego miasta, z wpływami Haiti, reggae, łaciny, popu i R&B, przypisywał umiejętności wykonywania muzyki z różnych gatunków.

Caldwell powiedział o muzyce w wywiadzie z 2005 roku NPR.

Oprócz kariery solowej napisał także hity dla innych artystów, takie jak „The Next Time I Fall” dla Amy Grant i Petera Cetery. Jego najnowsza płyta „Cool Uncle” ukazała się w 2015 roku.