22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

BMW Concept Touring Coupe można przekształcić w model o mniejszej objętości

BMW Concept Touring Coupe można przekształcić w model o mniejszej objętości

Zaprezentowany na Concours d’Elegance 2023 Villa d’Este, BMW Concept Touring Coupé może nie pozostać długo jedynym modelem. powiedział Adrian van Hooydonk, szef designu BMW Group Automatyczne nagrywanie Jest otwarty na zrobienie małej partii coupe, jeśli będzie wystarczające zapotrzebowanie.

„W tej chwili jest to jednorazowy przypadek i nie ma konkretnych planów wprowadzenia go do produkcji, ale przed wypłynięciem nad jezioro Como doszliśmy do porozumienia, że ​​jeśli zainteresowanie będzie wystarczające, przyjrzymy się temu. może to być wersja o mniejszej objętości, na przykład około 50 samochodów”.

Nie trzeba wielkiej gimnastyki umysłowej, aby wyobrazić sobie, że BMW może sprzedać 50 egzemplarzy ze względną łatwością. Oprócz rzadkości, która niewątpliwie zwiększy atrakcyjność modelu w oczach kolekcjonerów, przypominająca hamulec linia dachu sprawi, że będzie on hitem wśród młodszych nabywców, którzy dorastali po premierze Z3 Coupe w 1998 roku. przekształcić samochód koncepcyjny w produkcję modelową, a Van Hooydonk powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy Concept Touring Coupe otrzyma przysłowiowe zielone światło do produkcji.

– Chciałbym – powiedział uśmiechając się.

Jest jeszcze lepsza wiadomość: jeśli Concept Touring Coupe stanie się modelem produkcyjnym, może nie być zbyt daleko. Van Hooydonk zadebiutował koncepcyjnym 3.0 CSL Hommage R, który został zaprezentowany podczas Concours d’Elegance 2015. Plany jego stworzenia nie zostały wówczas ogłoszone, ale w 2022 roku przekształcił się w limitowaną edycję 3.0 CSL. „Może uda nam się to zrobić”. [the Concept Touring Coupe] Nieco szybciej”.

Jeśli chodzi o linię dachu, smak Z3 Coupe jest zamierzony. „Mogliśmy stworzyć coupe typu fastback, ale szybko zdecydowaliśmy się na kombi lub Shooting Brake i architekturę, ponieważ czuliśmy, że zwiększy to jego popularność” — wyjaśnił Van Hooydonk. Dodał, że chociaż Z3 Coupe wywołało kontrowersje, gdy zadebiutowało 25 lat temu, stało się pożądanym klasykiem, częściowo ze względu na swój niezwykły kształt.

READ  Urządzenia Google Pixel tracą skrót do mikrofonu Asystenta