20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Błyskawiczne pytanie lawina gola OT po pozornie nieudanym karnym

Błyskawiczne pytanie lawina gola OT po pozornie nieudanym karnym

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

TAMPA – Gdy gracze Colorado Avalanche gromadzą się na lodzie, aby świętować Zwycięstwo po dogrywce w meczu 4 finałów Pucharu Stanleya W środową noc był już budynek sfrustrowany siedziskiem Tampa Bay Lightning.

Wyglądało na to, że Lightning pokłócił się ze zwycięzcą meczu Nazim Qadri, gdy dogrywka pozostała 7:58, a trener John Cooper wydał później tego wieczoru pełne napięcia i emocji oświadczenie. I nie, nie wyglądało na to, by niepokoić go strzał Kadriego, który pokonał bramkarza Błyskawicy Andrieja Wasilewskiego nad prawym ramieniem, po czym zniknął na chwilę, gdy dysk wpadł do siatki.

Następnie skupiono się na tym, czy Colorado dokonało nielegalnej serii zmian, która doprowadziła bezpośrednio do gola Kadriego, co dało Avalanche zwycięstwo 3-2 na drodze i dało im ciasną pozycję w kontroli nad dogrywką do siedmiu. pasemko.

Avalanche prowadzi teraz 3-1, a mecz 5 odbędzie się w piątek wieczorem w Kolorado.

Nazim Qadri stawia lawinę na wierzchołku tytułu ze zwycięzcą czwartej partii

„To będzie bolało o wiele bardziej niż inne, tylko dlatego, że brał… to było prawdopodobnie… nie wiem… to dla mnie trudne” – powiedział Cooper w krótkiej prasie po meczu. konferencja w środę wieczorem. „Będzie mi trudno mówić… Zobaczysz, co mam na myśli, kiedy zobaczysz zwycięski gol. Moje serce pęka dla graczy, ponieważ może nadal musimy grać.”

Podczas gdy Cooper nie wspomniał wyraźnie o zbyt wielu ludziach popełniających lodowate przewinienia podczas konferencji prasowej, na której zadał tylko jedno pytanie, zanim się przeprosił, bliższe przyjrzenie się sztuce pokazuje, dlaczego dwukrotny mistrz Pucharu Stanleya, Tampa Bay, był zdenerwowany.

Bliższe obejrzenie transmisji pokazało, że lawina miała sześciu snowboardzistów, zanim Qadri strzelił gola. Kiedy Kadri wszedł do siatki, by pokonać Wasilewskiego, gwiazda Kolorado, Nathan McKinnon, wciąż stał na lodzie, próbując zeskoczyć z ławki, aby zakończyć zmianę. Zasady NHL stanowią, że przed dokonaniem zmiany zmiany zawodnicy muszą znajdować się w odległości nie większej niż pięć stóp od swoich miejsc i poza kolejną grą.

READ  Brazylia 0:0 Kostaryka Na wynos: Brazylijczycy sfrustrowani, nieuznany gol, głęboka obrona

W czwartek Cooper dał jasno do zrozumienia, że ​​wierzy, że urzędnicy popełnili błąd, wzywając lody, ale chciał przejść dalej i czekać na resztę serii.

„Mam trochę podekscytowania przed grą 5 i właśnie wtedy mój umysł skupia się na tym, jak to wygrać” – powiedział Cooper. „nie [anything] Możemy zrobić, aby wrócić. Brakowało mi ich. Szkoda, ale teraz pod mostem jest woda. Przygotujmy się. Piekielna gra powinna wynosić 5.

Kary nakładane przez zbyt wielu mężczyzn, nawet po zdobyciu gola, nie podlegają rewizji.

„Zbyt wielu ludzi na lodzie to decyzja, którą może podjąć każdy z czterech urzędników na lodzie” – powiedział NHL Hockey Operations w oświadczeniu późnym wieczorem. „Po meczu Departament Operacji Hokejowych spotkał się z czterema sędziami, zgodnie z ich zwykłym protokołem. Podczas omawiania zwycięskiego gola każdy z czterech urzędników poinformował, że nie widzi zbyt wielu mężczyzn na lodzie w grze.”

Kontrowersje trwały dopiero po meczu, kiedy Przekazanie oficjalnego arkusza wyników mediom Sześciu snowboardzistów strzeliło bramkę Kadriego. NHL powiedział później dziennikarzom, że to pomyłka, a obrońca Colorado Eric Johnson został omyłkowo wymieniony.

Trener lawin Jared Bednar powiedział w środę wieczorem, że uważa, że ​​gol był dobry, bez względu na to, jaką kombinację próbowała przeforsować Tampa Bay. Powiedział: „Nie słyszałem żadnego zamieszania”.

Kadri, który grał w pierwszą grę w serii po tym, jak przeszedł operację kciuka na początku miesiąca, powiedział, że nie jest również pewien, dlaczego Cooper kwestionował zasadność swojego gola.

„Nie jestem do końca pewien, kim naprawdę był i co myślał, dlaczego nie powinien liczyć. To trochę mnie zbiło z tropu” – powiedział Kadri w środę. „Piłka uderzyła w tył siatki, koniec meczu. historię, więc nie jestem pewien, dlaczego to powiedział.”

READ  Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Obrońca Tampa Bay, Ryan McDonagh, nie miał wiele do powiedzenia na temat czwartkowego sprawdzenia, zauważając, że jako gracz: „Szukasz każdego centymetra, aby uzyskać przewagę i spróbować wskoczyć do gry”.