21 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bitcoin na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższego tygodniowego zamknięcia w 2022 r.

Bitcoin na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższego tygodniowego zamknięcia w 2022 r.

Bitcoin (BTC) nowy szczyt do prawie 45 000 $ w nocy do 27 marca, ponieważ wyglądało na to, że weekend zakończy się decydującym zamknięciem w górę.

1-godzinny wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Cotygodniowe zamknięcie o kluczowym znaczeniu

Informacja z Cointelegraph Markets Pro A TradingView BTC/USD pokazał powrót do wyższych poziomów widzianych kilka dni temu po a odmowa Tuż powyżej 45 000 dolarów.

Mimo że wciąż znajdowała się w rozszerzonym zakresie transakcyjnym z maksymalnie 46 000 USD, para była nadal na celowniku długoterminowych traderów w miarę zbliżania się tygodniowego zamknięcia i jest to prawdopodobnie najwyższy bitcoin w tym roku.

1-tygodniowy wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Popularny trader i analityk Rekt Capital dodał, że 21-tygodniowa wykładnicza średnia krocząca Bitcoina (EMA) również znajdowała się na linii odwrócenia jako opór – coś, co dobrze służyło bykom w 2021 roku.

Niektórych jednak nie przekonała siła obecnych poziomów. Wśród nich był handlowiec Crypto i analityk Ed, który ostrzegł, że kupowanie długoterminowego oporu prawie 46 000 USD rocznego otwarcia nie ma sensu pod względem stosunku ryzyka do zysku.

Jak Cointelegraph wspomnianyInni już argumentowali, że aby Bitcoin odwrócił ogólny trend wzrostowy i zajął długie pozycje, konieczne było bardziej znaczące przełamanie trendu.

READ  Lauren Sanchez, dziewczyna Jeffa Bezosa, mówi, że Southwest odrzucił ją jako stewardessę z powodu jej wagi

Popyt spot uspokaja obserwatorów rynku

Tymczasem badania on-chain pokazują, że rynki spot, a nie instrumenty pochodne, rządziły w ciągu ostatniego tygodnia.

Związane z: Akcje ProShares Bitcoin ETF osiągają 1,27 mld USD, podczas gdy BTC Eyes ma 50 tys. USD do połowy kwietnia

To samo w sobie było bycze, założyciele Glassnode, Yann Allemann i Jan Happel, powiedzieli na Twitterze w ten weekend, biorąc pod uwagę, że historycznie utrzymujący się trend wzrostowy był napędzany przez popyt spotowy.

Same instrumenty pochodne nie dawały jednak powodów do niepokoju, takie jak: Stawki finansowania Pozostała neutralna lub ujemna pomimo postępu w górę zakresu handlu bitcoinami.