22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Billie Joe Armstrong mówi, że rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa z powodu orzeczenia aborcyjnego

Billie Joe Armstrong mówi, że rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa z powodu orzeczenia aborcyjnego

Wokalista Green Day, Billie Joe Armstrong, powiedział fanom, że zrzeka się amerykańskiego obywatelstwa z obrzydzenia decyzją Sądu Najwyższego o cofnięciu mu amerykańskiego obywatelstwa. Surowe kontra Wade.

W przepełnionym wulgaryzmami przemówieniu na scenie na Stadionie Londyńskim w zeszły piątek, Armstrong powiedział, że nie chce już być obywatelem USA.

„Ja… zrzekam się obywatelstwa. Przyjeżdżam tutaj” Powiedział publiczności, kto się zbuntował? Z brawami i wiwatami. Green Day koncertuje z Fall Out Boy i Weezerem. „Och, nie żartuję, w nadchodzących dniach wiele ode mnie dostaniesz”.

Armstrong, lat 50, mówił o tym otwarcie opinie polityczne W przeszłości, w tym dyskwalifikacja byłego prezydenta Donalda Trumpa za odmowę kompromisu w sprawie wyborów 2020. Urodził się w Stanach Zjednoczonych.

Piosenkarka „Boulevard of Broken Dreams” dołącza do długiej listy celebrytów, którzy powiedzieli, że opuszczają kraj z powodu politycznej kłótni. Whoopi Goldberg i Miley Cyrus Obie obiecałem odejść Jeśli Trump został wybrany, ale nie przeszedł. Barbra Streisand powiedziała, że ​​chce wyjechać do Kanady.

Decyzja Sądu Najwyższego o uchyleniu podstawowego prawa do aborcji, które zostało ustanowione prawie 50 lat temu, wywołała w miniony weekend protesty w całym kraju. A Armstrong nie był sam wśród muzyków, którzy wypowiadali się przeciwko rządowi. Na Glastonbury Festival w ostatni weekend w południowo-zachodniej Anglii Phoebe Bridgers poprowadziła tłum w skandalicznym skandalu. Billie Eilish zadedykowała swoją piosenkę „Your Strength” osobom dotkniętym rządami.

„Jestem zdruzgotany i przerażony. Wiele kobiet i wiele dziewcząt umrze z tego powodu” Piosenkarka Olivia Rodrigo Powiedział.

Brytyjska piosenkarka Lily Allen dołączyła do Rodrigo na scenie, dedykując swoje wykonanie piosenki Allena „F — You” sędziom, którzy opowiedzieli się za odwołaniem. Surowe kontra Wade.

READ  Jennifer Coolidge wspiera strajk scenarzystów podczas MTV Movie & TV Awards