19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Biden rozważa złagodzenie sankcji nałożonych na Wenezuelę w celu odizolowania Rosji i zwiększenia produkcji ropy

Biden rozważa złagodzenie sankcji nałożonych na Wenezuelę w celu odizolowania Rosji i zwiększenia produkcji ropy

W miarę postępu rosyjskiej inwazji coraz więcej firm ogłasza, że ​​nie prowadzi już interesów z Rosją.

W poniedziałek włoska grupa modowa Prada i japoński producent samochodów Nissan zostały ostatnimi firmami, które się wycofały.

Prada wstrzymała swoją działalność w Rosji, powołując się na rosyjską inwazję na Ukrainę. Grupa Prada jest również właścicielem Miu Miu, Car Shoe, Churches i Marchisi.

„Grupa Prada zawiesiła działalność detaliczną w Rosji. Naszą główną troską są wszyscy koledzy i ich rodziny dotknięci tragedią na Ukrainie i będziemy nadal ich wspierać” – powiedziała CNN rzeczniczka Prady, Marta Monaco. Oświadczenie pojawiło się po tym, jak Prada i inne włoskie domy mody zobowiązały się przekazać pomoc Ukrainie. Firmy świadczące wsparcie to Armani, Bottega Veneta i Dolce & Gabbana.

W odpowiedzi na darowiznę przedstawicielka UNHCR we Włoszech Chiara Cardoletti powiedziała: „Szacujemy, że 12 milionów ludzi na Ukrainie będzie potrzebować pomocy i ochrony, podczas gdy ponad 4 miliony ukraińskich uchodźców może potrzebować ochrony i opieki w sąsiednich krajach w nadchodzących miesiącach”. Caedoletti dodał w swoim komunikacie prasowym, zauważając potrzebę natychmiastowej pomocy, powiedział: „Potrzebne są ogromne zasoby, dlatego mamy nadzieję, że inne firmy z sektora mody, a także innych sektorów, wniosą swój wkład w nadchodzących godzinach. „

Nissan ogłosił dziś wstrzymanie eksportu pojazdów do Rosji. Japoński producent dodał w komunikacie prasowym wydanym przez firmę, że „spodziewa się wkrótce wstrzymać produkcję w naszym zakładzie w Sankt Petersburgu”.

W oświadczeniu podkreślono zaangażowanie i wsparcie Nissana we wspieraniu kryzysu humanitarnego na Ukrainie poprzez utworzenie funduszu o wartości 2,5 miliona euro (około 2,7 miliona dolarów). „Milion euro zostanie przekazany Czerwonemu Krzyżowi i innym organizacjom non-profit na wsparcie bieżących działań ratunkowych, zapewniających pomoc ratującą życie i niezbędne artykuły rodzinom i dzieciom w tym czasie. Tam, gdzie mogą pomóc, firma jest również gotowa przekazać darowiznę samochody.”

READ  Stany Zjednoczone wysyłają ukraińskie pociski HARM do polowania na rosyjski radar

Dyrektor generalny firmy, Makoto Uchida, powiedział: „Wszyscy byliśmy dotknięci cierpieniem tak wielu osób i rodzin – w tym członków naszej własnej rodziny Nissana. Utworzyliśmy NissanCare Fund, aby wspierać naszych pracowników i wspierać międzynarodowe wysiłki pracujemy przez całą dobę, aby odpowiedzieć na tę ludzką tragedię, że nie ma granic”.

Inne firmy motoryzacyjne, które wstrzymały współpracę z Rosją, to: General Motors, Toyota i Volkswagen.

W niedzielę American Express został najnowszym operatorem kart kredytowych, który ogłosił zakończenie swojej działalności w Rosji w związku z eskalacją inwazji na Ukrainę.

Firma poinformowała w oświadczeniu, że karty American Express wydawane na całym świecie nie będą działać w Rosji, a karty wydawane w Rosji nie będą działać poza granicami kraju.

American Express poinformował również, że kończy swoją działalność handlową na Białorusi.

„Jest to dodatek do poprzednich kroków, które podjęliśmy, w tym zaprzestania naszych relacji z bankami w Rosji, które są objęte sankcjami rządu amerykańskiego i międzynarodowego”, powiedział American Express w oświadczeniu w niedzielę.

Dzień wcześniej Mastercard zapowiedział, że zawiesi swoje usługi sieciowe w Rosji, a Visa ogłosiła również, że zawiesi tam wszelkie operacje.

Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi również pracują nad ograniczeniem dostępu w Rosji. W swoim ostatnim posunięciu TikTok powiedział w niedzielę, że zawiesi niektóre funkcje w Rosji w świetle nowego prawa, które penalizuje dezinformację.

„W świetle rosyjskiej ustawy o fałszywych wiadomościach nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisje na żywo i nowe treści w naszej usłudze wideo, podczas gdy implikacje tego prawa dla bezpieczeństwa są analizowane” – poinformowała firma na Twitterze. nie będzie to miało wpływu na usługę przesyłania wiadomości w aplikacji.”

„Będziemy nadal oceniać zmieniające się warunki w Rosji, aby określić, kiedy możemy w pełni wznowić nasze usługi z bezpieczeństwem jako naszym najwyższym priorytetem” – dodała firma w poście na blogu.

READ  Ławrow wycofuje się z rozmów G-20 po tym, jak zaprzeczył, że Rosja powoduje kryzys żywnościowy | G20

Meta, firma macierzysta Facebooka, zapowiedziała, że ​​zablokuje dostęp do rosyjskich serwisów informacyjnych RT i Sputnik w całej Unii Europejskiej.

Posunięcie to nastąpiło po otrzymaniu „wniosków od wielu rządów i Unii Europejskiej o podjęcie dalszych kroków w stosunku do rosyjskich mediów kontrolowanych przez państwo”, napisał w tweecie Nick Clegg, wiceprezes firmy ds. globalnych.

Meta poinformowała również, że wprowadziła ograniczenia dotyczące kont w rosyjskich mediach państwowych, które powinny uniemożliwić ich pojawianie się w bardziej widocznym miejscu w kanałach użytkowników.

Twitter podobnie ogłosił plany „ograniczenia widoczności i wzmocnienia” treści rosyjskich mediów państwowych.

Cała grupa firm wycofuje się z Rosji. Czytaj więcej tutaj.