22 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Biden rozważa uwolnienie miliona baryłek dziennie z rezerw strategicznych

Biden rozważa uwolnienie miliona baryłek dziennie z rezerw strategicznych

Osoba zaznajomiona z obradami powiedziała, że ​​rozważany plan obejmuje uwalnianie około 1 miliona baryłek dziennie ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej w nadchodzących miesiącach.

Ogłoszenie może nastąpić już w czwartek, kiedy Biden ma wygłosić uwagi z Białego Domu w sprawie cen gazu.

Biden wcześniej w miesiącu Zapowiedział skoordynowane uwalnianie ropy z rezerw wspólnie z innymi krajami. Wydała również około 60 milionów baryłek W listopadzieco, jak powiedział w tamtym czasie, było największą emisją rezerw w historii USA.
Eksploatacja rezerwy — 600 milionów baryłek ropy naftowej przechowywanej w podziemnych kawernach solnych w Luizjanie i Teksasie — na ogół zawiera tylko Ograniczony wpływ na ceny gazu ze względu na to, ile ropy można wypuścić jednorazowo, ale byłby to sygnał polityczny, że Biden nadal boryka się z problemem.
Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę cena zwykłej benzyny w Stanach Zjednoczonych wzrosła, osiągając Rekordowy poziom 4,33 USD galonów wcześniej w marcu.

W komentarzach na początku tego miesiąca Biden starał się obarczyć winą za podwyżkę cen rosyjskiego prezydenta: „Nie pomylcie się: obecny wzrost cen gazu jest w dużej mierze winą Władimira Putina”.

Władcy w całych Stanach Zjednoczonych Próbują obniżyć ceny gazu na poziomie państwa.
W zeszłym tygodniu gubernator Demokratów z Kalifornii, Gavin Newsom, wypuścił 9 miliardów dolarów sugestia Rozdanie kart zniżkowych o wartości 400 USD wśród kierowców stanowych, aby złagodzić skutki najwyższych stanowych cen benzyny. W Gruzji republikański gubernator Brian Kemp – który czeka jeden z najtrudniejszych wyścigów o reelekcję w kraju – podpisał projekt prawniczy To oznaczałoby zwrot podatku od 250 do 500 dolarów dla Gruzinów — posunięcie, które wielu jego rywali nazwało polityką polityczną roku wyborczego. Gdy demokratyczna gubernator Janet Mills stoi w obliczu konkurencyjnej kampanii reelekcji w Maine, zaproponowała jedne z najbardziej hojnych zwolnień dla kwalifikujących się podatników w jej stanie – w formie Czeki $850 Obniżenie inflacji i cen gazu.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.