24 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bezpłatny gaz jest dostępny w Chicago w wybranych lokalizacjach dzięki przedsiębiorcy Willie Wilson, m.in. w 7201 N Clark, 2800 S Kedzie

Bezpłatny gaz jest dostępny w Chicago w wybranych lokalizacjach dzięki przedsiębiorcy Willie Wilson, m.in. w 7201 N Clark, 2800 S Kedzie

CHICAGO (WLS) – Biznesmen-milioner i były kandydat na burmistrza Willie Wilson przekazuje w czwartek przez Chicago darmowy gaz o wartości 200 000 USD.

W komunikacie prasowym Wilson powiedział, że od godziny 7 rano każdy samochód na uczestniczących stacjach benzynowych otrzyma 50 USD paliwa, dopóki nie zabraknie mu 200 000 USD, ponieważ mieszkańcy zmagają się z rosnącymi cenami gazu.

Powiązane: Co możesz zrobić za kierownicą, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ ceny gazu wciąż rosną?

„Rosnące ceny gazu spowodowały cierpienie wielu naszych obywateli. Średnia cena zwykłego gazu przekroczyła 4 dolary za galon po raz pierwszy od prawie 14 lat i jest teraz prawie o 50 procent wyższa niż w zeszłym roku” – powiedział Wilson w oświadczeniu. Embargo na rosyjską ropę i wysokie podatki przyczyniają się do wyższych cen paliw”.

Właściciele stacji benzynowych Khalil Abdullah i Amin Ibrahim powiedzieli, że obniżą również ceny benzyny podczas prezentu Wilsona.

Powiązane: Kiedy ceny gazu spadną? Kierowcy z Illinois gromadzą się w Wisconsin w stanie Indiana po tańsze tankowania

„Jako właściciele stacji benzynowych zdecydowaliśmy się obniżyć ceny benzyny podczas darowizny gazu przez dr Wilsona, aby umożliwić większej liczbie samochodów korzystanie z hojności dr Wilsona” – powiedział Abdullah.

Do 5 rano w Amoco przy 7201 N. Clark St. W Rogers Park linia, która zaczęła się o 2 w nocy, szła w górę Touhy Avenue do Ashland Avenue.

Ricky Kimmons, stolarz z Evanston, powiedział, że wysokie ceny paliwa mocno go uderzyły. Zajęła drugie miejsce w Rogers Park.

’Zapytałem: 'Czy to jest prawdziwe?’ Potem zobaczyłem to w wiadomościach, więc zacząłem szukać lokalizacji i powiedziałem: „Och, jest jeden tutaj, obok domu, pięć minut stąd.

Wilson powiedział, że chciałby spróbować tego typu gratisów jeszcze raz lub dwa razy.

Uczestniczące witryny to:

READ  Dyrektor generalny Ryanair wygłasza lubieżne przemówienie zaręczynowe przeciwko Boeingowi

Amstar, 368 E Garfield Boulevard.
– Citgo, 9155 S. Stony Island Ave.
– Maraton, 1839 AH 95th Street.
– Citgo, 1345 N. Pułaski Road
Gulf, 9901 Halstead Street.

Mobil, al. S. Kędzie 2800
– Amoco, 7201 N. Clark St.
– BP, 4359 N. Pułaskiego Road
– Maraton, 340 S. Sacramento Blvd.
– Falcon, 43 N. Homan Street.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.