16 kwietnia, 2024

Belgia vs.  Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 9 czerwca 2022

Belgia vs. Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 9 czerwca 2022

Zastępować Leandro Trossard Belgia dwukrotnie pokonała Polskę 6:1 w środowym meczu Ligi A na stadionie King Badoin.

Belgia przegrywała w piątek 4:1 z holenderskim sąsiadem. Robert Lewandowski Siatka została trafiona tuż przed pół godziny, ale wyrównana przed przerwą Axel Witzel.

Streamuj codziennie ESPN FC w ESPN + (tylko USA)
Brak ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

Zdominowali drugą tercję i kolejne gole Kevin de BruyneTrossard (dwa), Leander Tendonkar I debiutant Lois Obanda Po dwóch rundach zespół zajął drugie miejsce na czwartej pozycji, wyprzedzając Polskę na trzecim miejscu.

Belgia odwiedzi w sobotę Dolną Walię, a Polska pojedzie do Holandii. Polska, która poniosła największą porażkę w turnieju od 1965 roku, we wtorek gości Belgię w rewanżowym meczu.

„Dzisiaj było fantastycznie” – powiedział Trossard VTM. – Musieliśmy zareagować po ostatnim meczu. Graliśmy dobrze i stworzyliśmy wiele okazji. Poza tym fajnie jest strzelać tak wiele bramek.

Przyznał, że zagubił się w tym, dlaczego Belgia miała ujawnić dwa różne mecze w ciągu kilku dni.

„Trudno to wytłumaczyć. Jeśli znamy odpowiedź, coś z tym zrobimy. Ale dzisiaj zareagowaliśmy dobrze i to jest najważniejsze”.

Odkąd zdobył 46 punktów z rzędu, by awansować na 1:0 do Francji na Mistrzostwach Świata 2018, gospodarze nigdy nie wpadli w panikę po tym, jak tracili bramki po zdobyciu gola w każdym meczu.

Mieli też Eden Zagrożenie Po sezonie kontuzji i kiepskiej gry w Realu Madryt prowadził show, robiąc wrażenie w 66 minutach gry na boisku.

Polska objęła prowadzenie przeciwko przebiegowi meczu, gdy Lewandowski zakończył ogólnie opanowaną decyzję dotyczącą swojego 76. gola w reprezentacji.

Ale Belgia była na poziomie 3 minuty przed przełamaniem Witzela, po czym Polska strzeliła gola.

Objęli prowadzenie, gdy Hazard podał piłkę do De Bruyne’a na akrowym polu w polu karnym, a Trossard złapał gola, gdy otwarcie śluzy było golem, jego druga najlepsza próba podkręcenia była w górnym rogu.

READ  EMEA FX: Punkt ciężkości przenosi się na Polskę

Dentonker następnie trafił do domu strzałem z 30 jardów pod presją słabnącego tłumu, a Obanda zakończył porażkę, gdy swoją pierwszą czapkę oznaczył eleganckim wykończeniem.