29 marca, 2024

Belgia pokonała Polskę 6 rund

Szef Martinez ujawnia stratę sąsiadom, że Holandia zachęcała swoich chłopców do walki z Robertem Lewandowskim & Co

Kevin de Bruyne z Belgii strzelił gola dla polskiego bramkarza Bartłomawa Djokovsky’ego. Obraz / AFP

Belgia Polska wygrała mecz Ligi Narodów 6-1 Bruksela Środowa noc. Belgia przegrała 1:4 z sąsiednią Holandią w meczu otwarcia, ale odpowiedziała coraz bardziej dominującym występem i zakończyła mecz z pięcioma bramkami w ciągu 30 minut.

„Przynosi to dodatkowe emocje, gdy przegrywasz z konkurencją, więc z pewnością była to dzisiaj motywacja. Holandia Byliśmy nieaktywni, czekaliśmy, niepewni. Teraz jesteśmy zespołem, a nie jednostkami ”- powiedział trener Belgii Roberto Martinez.

Gwiazda napastnika Robert Lewandowski strzelił swojego 22. gola dla klubu i kraju w 2022 roku, a Polska strzeliła pierwszego gola 28 minut później. Kevin de Bruyne przebił się przez polską obronę. Po tym, jak jego napęd został sparowany, Timothy Costagne skierował piłkę z powrotem do Axela Witzela i skierował się do domu. Belgia objęła prowadzenie w 59 minut.

Kapitan Eden Hazard uwalnia De Bruyne’a w pudełku. Leandro Trossard zastąpił Hazarda dwoma golami w siedem minut po 66 minutach. Obrońca Leander Tendonkar strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji. Lois Obanda zadebiutował w reprezentacji w zaledwie sześć minut i przyjął porażkę.

Tymczasem w Dublinie Viktor Tsikankov strzelił gola, dając Ukrainie zwycięstwo 1:0 nad Irlandią. Sikankov zdobył bramkę z rzutu wolnego w drugiej połowie na Aviva Stadium w Dublinie.

Ta historia została uzyskana z zewnętrznych źródeł danych, agencji. Lunch nie ponosi odpowiedzialności za autentyczność, autentyczność, wiarygodność i dane tekstowe. Mid-Day Management / Mid-Day.com zastrzega sobie pełne prawo do modyfikowania, usuwania lub usuwania treści (bez powiadomienia) według własnego uznania i z dowolnego powodu.