26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Becky Hammon odniosła swoje pierwsze zwycięstwo jako trener WNBA w swoim debiucie w Las Vegas Ice

Becky Hammon odniosła swoje pierwsze zwycięstwo jako trener WNBA w swoim debiucie w Las Vegas Ice

Becky Hammon wycofała się z WNBA jako zawodniczka w 2014 roku po 16-letniej karierze. Wracając do ligi jako główny trener w piątek, doceniła pasję swoich piłkarzy w wygranym Las Vegas 106-88 z Phoenix.

„To, co sprawiło, że było to dla mnie naprawdę wspaniałe, to to, że poczułem dla siebie ich energię. Czułem, jak bardzo tego dla mnie chcieli” – powiedział Hammon o otwarciu sezonu Aces, gdy sezon WNBA rozpoczął się w piątek. „Więc to była prawdopodobnie najbardziej wyjątkowa rzecz w tym. Wiedzą, że jest w centrum uwagi i ostatecznie muszę się z tego wydostać, a oni muszą iść dalej. Chodzi o nich. To ludzie, którzy się zatrzymali i są tam wiadra .Jestem tam tylko po to, aby im pomóc”.

W rzeczywistości powrót Hammona do WNBA po ośmiu latach jako asystent w NBA w San Antonio sprawił, że znalazła się w centrum uwagi. I przeciwko zespołowi Mercury, w którym nie było czterech graczy – w tym środkowego Britney Greinerktóre odbywają się w Rosji od lutego – Aces w pełni wykorzystał debiut Hamona.

Las Vegas wystrzeliło 58,2 procent z pola, w tym 11 z 21 (52,4 procent) zza łuku, z Kelsey Bloom Zrób pięć potrójnych wskaźników. Derica Hampi Prowadził z 24 punktami, podczas gdy Aja Wilson Zdobył 15 punktów i 11 zbiórek.

W zeszłym sezonie właściciele Aces mieli drugi najlepszy rekord w lidze pod wodzą trenera Billa Laimbere, ale przegrali z Phoenix w półfinale. Teraz Hammon po raz pierwszy prowadzi asy i innego trenera, Vanessa Nygaardnapędza Merkurego.

„Taktycznie i defensywnie powiedziałem, że zrobiliśmy to dobrze w około 80 procentach przypadków” – powiedział Hamon, który przyznał Aces ocenę B. „Jestem trenerem, chcę tego przez 100 procent czasu. Zostanę z nimi. Wszyscy wiedzą, powiedziałem im, że będę ich ciężko trenował na końcu. Wiem, że czasami ich umiejętności będą po prostu przejąć kontrolę. Nie ma potrzeby fantazjowania; potrafią wyraźnie zdobyć piłkę. I daję im wielką pewność w tym aspekcie.

READ  Crystal Palace Arsenal 0-2: Rozpoczyna się sezon Premier League - tak się stało | Premier League

Hamby, który miał 11 lat na 14 lat, powiedział, że ofensywne instrukcje Hamona dobrze pasują do talentu Asów.

„Od pierwszego dnia, kiedy Becky tu była, skupiała się na szybkości i przestrzeni” – powiedział Hamby. „Dla mnie tak właśnie gram. Zawsze byliśmy dobrym zespołem przejściowym. Ale myślę, że ten otwarty teren stwarza wiele możliwości w przejściu. A w obronie wyrzucamy. lubię grać przeciwko temu.”

Wilson, który był Graczem Roku WNBA w 2020 roku, powiedział: „Zdecydowanie przejęliśmy ten biznes. To dopiero początek. Nadal możemy się wiele od siebie nauczyć. pierwszy, który wygra.” Otwarcie domu Aces jest niedziela, ponieważ zmierzą się z Seattle (ESPN2, 22:00 ET.)