21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bank of America ostrzega, że ​​S&P 500 może spaść o 20% w nadchodzących miesiącach w związku z nadejściem recesji

Bank of America ostrzega, że ​​S&P 500 może spaść o 20% w nadchodzących miesiącach w związku z nadejściem recesji

The Giełda Papierów Wartościowych Zdaniem strategów Bank of America, może stanąć w obliczu kolejnego burzliwego roku w 2023 r., kiedy S&P 500 odnotuje dramatyczną korektę, jeśli Stany Zjednoczone wpadną w recesję.

W poniedziałkowej notatce analityków stratedzy ostrzegli, że benchmark może spaść do 3240 punktów, czyli około 20%, w stosunku do obecnego poziomu, jeśli Stany Zjednoczone wejdą w recesję w nadchodzących miesiącach.

Historia wskazuje, że jeśli gospodarka amerykańska Notatka głosiła, że ​​podczas recesji SPX spadł podczas recesji, a nie wcześniej. „Tylko podczas recesji od marca 1945 do października 1945 SPX wzrósł przed iw trakcie recesji”.

S&P spadł już w tym roku o około 16%, ponieważ inwestorzy rozważają obawy związane z rosnącą inflacją, gwałtownymi podwyżkami stóp procentowych i możliwością recesji w przyszłym roku. Ale stratedzy Bank of America ostrzegli w poniedziałek przed możliwością dalszych spadków na rynku w przyszłości.

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) 1 września 2022 r. w Nowym Jorku. (Spencer Platt/Getty Images/Getty Images)

„Średnie spadki SPX i mediany związane z recesją wynoszą odpowiednio 32,5% i 27,1% i trwały odpowiednio 13,1 i 14,9 miesiąca” – napisali. „Odpowiada to spadkom SPX 3500 do SPX 3240 w okresie od lutego do kwietnia 2023 r., co odpowiada spadkom szczytowym związanym z 12-miesięczną średnią ruchomą przekraczającą 24-miesięczną średnią ruchomą na SPX”.

Pomimo nieznacznego spowolnienia cen konsumpcyjnych w zeszłym miesiącu – inflacja wzrosła o 7,7% rocznie, najwolniej od stycznia – na Wall Street wciąż rośnie konsensus, że Fed spowoduje recesję, podnosząc stopy procentowe w najszybszym tempie w dziesięciolecia.

Rezerwa Federalna w listopadzie zatwierdziła czwartą z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych, podniosła stopę funduszy federalnych do zakresu od 3,75% do 4% – do poziomów restrykcyjnych – i nie wykazywała żadnych oznak wstrzymania podwyżek.

Chociaż decydenci polityczni na spotkaniu w przyszłym tygodniu wskazali, że preferują podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych, wskazali również chęć podwyżki stóp procentowych, która mogłaby jeszcze bardziej ograniczyć aktywność gospodarczą.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o FOX BUSINESS

„Czas na dostosowanie tempa podwyżek stóp procentowych może nadejść już po naszym grudniowym spotkaniu”. prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell — powiedział podczas przemówienia w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu. „Biorąc pod uwagę postęp, jaki poczyniliśmy w zakresie zacieśniania polityki, czas tego złagodzenia jest znacznie mniej ważny niż pytania o to, ile podwyżek cen będzie potrzebnych do kontrolowania inflacji i jak długo będzie potrzebny do utrzymania polityki na restrykcyjnym poziomie” ”.