3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Baltimore Ravens podpisało kontrakt z trenerem Johnem Harbaughem w sprawie przedłużenia kontraktu o 3 lata

Baltimore Ravens podpisało kontrakt z trenerem Johnem Harbaughem w sprawie przedłużenia kontraktu o 3 lata

PALM BEACH, FL – Baltimore Ravens podpisało kontrakt z trenerem Johnem Harbo na trzyletnie przedłużenie kontraktu, ogłosił we wtorek właściciel Steve Bisciotti podczas spotkań NFL.

Przedłużenie powoduje, że Harbaugh ma kontrakt z Krukami do sezonu 2025 i kontynuuje jedną z najdłuższych tras każdego aktywnego trenera. To również oznacza silne wotum zaufania po sezonie 8-9 zespołu, który był pierwszym, kiedy Harbaugh zajął ostatnie miejsce.

59-letni Harbow wchodził w ostatni rok czteroletniej umowy, którą podpisał w styczniu 2019 r. Źródło powiedziało ESPN w zeszłym miesiącu, że obie strony są blisko nowego kontraktu.

„Nie ma interesu, żeby się tu głupawo się śmiał” – powiedział Bisciotti. „To nie fair wobec niego”. „Myślę, że John dorósł i dorósł i dorósł. Jest trochę interesujący. Nie czuję, że współpracowałem z tą samą osobą. Myślę, że to naprawdę komplement dla niego. Naprawdę czuję, że John odradza się z biegiem lat idź dalej. Rzeczy, które są dla niego ważne, po prostu nie mają już znaczenia. „Jako właściciel jestem szczęśliwy, że mam mężczyznę, który skończy 15 rok. Więc cieszę się z tego.”

To oznacza 15. sezon NFL Harbaugha w Baltimore i trzeci najdłuższy wśród aktywnych trenerów. Tylko Bill Belichick i Mike Tomlin są dłużej w swoich obecnych zespołach.

Harbaugh poprowadził Kruki do play-offów dziewięć razy, osiągając rekord 148-96 (.607). W 2012 roku Harbaugh poprowadził Baltimore do tytułu Super Bowl z potężną bronią Joe Flacco. Siedem lat później Harbaugh jest jedynym trenerem Ravens, który wygrał tytuł Trenera Roku NFL Associated Press po wygraniu wszystkiego. Lamar Jackson I stworzyć zbrodnię zaprojektowaną dla niego.

W zeszłym roku Harbaugh był w trakcie jednej ze swoich najlepszych karier trenerskich, pomagając Krukom pobić rekord AFC wynoszący 8:3 w 12 tygodniu, pomimo ośmiu debiutantów pod koniec kontuzjowanego sezonu rezerwowego. Ale Baltimore przegrało ostatnie sześć meczów, tracąc tylko drugi rekord pod Harpo.

READ  Były pierwszy zawodnik, Mark Appel, który zadebiutował w MLS, miał 30 lat i jest dziewiąty bez bramek w Filadelfii.

Oba przegrane sezony Harpo – 2015 i ostatni – miały miejsce, gdy kluczowi pomocnicy (Flacco i Jackson) nie trafili z powodu kontuzji w 11 wspólnych meczach.

Kiedy Bisciotti wybrał Harbaugha na miejsce Briana Billicka w 2008 roku, uznano to za niekonwencjonalne zatrudnienie, ponieważ Harbaugh był przede wszystkim trenerem drużyn specjalnych z Philadelphia Eagles. Harbaugh uzasadnił decyzję konsekwentnym sukcesem, zdobywając 11 zwycięstw w play-off. Tylko Belichick przez 14 lat odniósł zwycięstwa poza sezonem (16).

Od czasu wejścia do obiektu Ravens, Harbaugh zmienił kulturę, promując godność, jednocześnie zachęcając graczy do bycia sobą. Gracze interesują się konkurencyjnością Harbaugha i tym, jak będzie napędzał ich podczas treningu u ich boku. Harbaugh zyskał reputację agresywnego gracza, niezależnie od tego, czy zajmuje czwarte miejsce, czy też wygrywa mecze w ostatniej minucie z dwupunktową konwersją.

To już szóste przedłużenie kontraktu Harbaugha z Baltimore, który stał się jedną z najbardziej stabilnych franczyz w tym sporcie. Kruki miały tylko trzech głównych trenerów w swojej 26-letniej historii: Ted Marchipruda, Bellick i Harpo.

Po sfinalizowaniu umowy z Harbaugh następnym priorytetem jest kontrakt Jacksona. MVP NFL 2019 wchodzi w piąty rok, a Kruki będą musiały oznaczyć go w przyszłym sezonie, jeśli obie strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu.