29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

A new study details the first time scientists have found a link between tears and emotions in dogs.

Badania pokazują, że psy płaczą, gdy spotykają się ze swoimi właścicielami

Teraz nowe badania przeprowadzone przez japońskich naukowców sugerują, że oczy psa mogą być zalane łzami szczęścia, gdy ponownie spotkają się z właścicielem po okresie nieobecności. Łzy mogą pomóc wzmocnić więź między ludźmi a psami Związek sprzed dziesiątek tysięcy lat.

Podobnie jak ludzie, psy mają kanaliki łzowe wypełnione łzami, aby ich oczy były czyste i zdrowe. Ale łzy u psów, które nie spadają tak, jak płaczą ludzie, Wcześniej nie kojarzył się z pasją.

Takefumi Kikusui, profesor w Laboratorium Interakcji Człowiek-Zwierzęta i Wzajemności na Uniwersytecie Azabu w Japonii, postanowiła zbadać psie łzy po tym, jak była świadkiem standardowego pudla, gdy miała szczenięta sześć lat temu. Zauważ, że jej oczy łzawiły, gdy karmiła piersią swoje psy.

„Odkryliśmy, że psy ronią łzy związane z pozytywnymi emocjami” – powiedział Kikusui, współautor badania opublikowanego w poniedziałek w Journal of Current Biology, sPomoc w komunikacie prasowym.

„Doszliśmy również do odkrycia oksytocyny jako możliwego mechanizmu stojącego za tym mechanizmem” – powiedział Kikusui, odnosząc się do hormonu czasami nazywanego u ludzi hormonem miłości lub matczynym.

Aby zweryfikować powiązanie, Kikusui i jego zespół zmierzyli ilość łez wśród 18 psów za pomocą standardowego testu znanego jako test łez Schirmera. On ona Zawierał papierową taśmę, którą umieszczano pod powiekami psów na minutę, zanim połączyły się z właścicielami pięć do siedmiu godzin po rozstaniu.

„Rozmiar pęknięcia oceniano na podstawie długości zwilżonej części STT. Linia bazowa wynosiła około 22 mm, a zjednoczenie właścicieli wzrosło o 10%” – wyjaśnił Kikusui w e-mailu.

Z pomocą 20 psów naukowcy porównali ilość łez przed i po ich ponownym połączeniu Właściciele i osoby, z którymi zwierzęta były zaznajomione. Dopiero spotkanie z właścicielką zwiększyło ilość łez.

Aby zrozumieć, czy oksytocyna odgrywa rolę w wytwarzaniu łez, na powierzchnię oczu 22 psów nałożono roztwór zawierający ten hormon. Ilość łez znacznie wzrosła po zastosowaniu oksytocyny w porównaniu z roztworem kontrolnym.

READ  Putin wprowadza stan wojenny na anektowanych terytoriach Ukrainy

Wciąż wiele badaczy nie wie o psich łzach. Ludzie często płaczą w odpowiedzi na negatywne emocje, ale naukowcy nie sprawdzili, czy psy też robią to samo. Nie wiedzą też, czy zdolność psa do rozrywania się odgrywa rolę społeczną u psów Globalizm.

Kikusui powiedział Ludzie mogli lepiej zaopiekować się psami, które dostały łez. Jego zespół pokazał 74 Ludzie Sfotografował pyski psów ze sztucznymi łzami w środku i bez sztucznych łez i poprosił je o ułożenie zwierząt. Ludzie reagowali bardziej pozytywnie, gdy widzieli psy ze łzami w oczach.

„Psy stają się partnerami z ludźmi i możemy tworzyć więzi” – powiedział Kikusui w oświadczeniu.